Aktualności

          • Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczni w ruchu drogowym”.

          • Dnia 22 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Bezpieczni w ruchu drogowym”. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci wraz z opiekunami, a najlepsze prace zostały nagrodzone przez organizatorów.

            Z ogromną radością informujemy, że Anna Ziembicka, uczennica klasy VII naszejszkoły, zdobyła II miejsce. Jury wysoko oceniło jej pracę za pomysłowość, staranność wykonania oraz trafne przedstawienie tematyki związanej z bezpieczeństwem na drogach.

            Konkurs miał na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy poprzez swoją twórczość artystyczną zwracali uwagę na znaczenie przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dbałości o bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników.

            Serdecznie gratulujemy Ani osiągniętego sukcesu, życzymy kolejnych inspiracji twórczych oraz dalszych osiągnięć zarówno artystycznych, jak i edukacyjnych. Jesteśmy dumni, że swoją pracą godnie reprezentowała naszą szkołę.

          • Finał XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci „Wioski bez troski” dla Powiatu Brzozowskiego.

          •                    Po raz szesnasty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – kl. 0- III, II grupa – kl. IV- VIII. Konkurs przebiegał w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim.

            W tym roku, konkurs ten został ogłoszony pod hasłem „Wioski bez troski.Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej obrazującej zasady bezpiecznej pracy oraz zalecenia prewencyjne wpisujące się w treść kampanii prewencyjnej „Rola rolnika, by upadku unikał”, odnoszące się do zapobiegania wypadkom z grupy „upadek osób”.

            Do Placówki Terenowej KRUS w Brzozowie wpłynęło 73 prac plastycznych z 7Szkół Podstawowych.

            W dniu 16 kwietnia 2026 r. w PT KRUS w Brzozowie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej etapu powiatowego w składzie:

            1. Pani Adriana Florek – Artysta plastyk, pracownik BDK w Brzozowie,
            2. Pani Marta Chorążak - Tabisz-Kierownik PT KRUS w Brzozowie,
            3. Pani Agnieszka Seńko - Samodzielny inspektor w PT KRUS w Brzozowie
            4. Pani Brygida Żyłka – Kierownik ARiMR w Brzozowie.

            Przy ocenie prac konkursowych komisja szczególną uwagę zwracała na zgodność z tematyką konkursu, oryginalność, pomysłowość, samodzielność  i walory estetyczne pracy. Komisja po długich i trudnych obradach wyłoniła najlepsze prace oraz nadała wyróżnienia.

            I grupa wiekowa (klasy 0 – 3)

            I miejsce   -Igor Dobosz, Szkoła Podstawowa w Izdebkach, kl. III,

            II miejsce -Aleksander Ziemiański,  Szkoła Podstawowa w Jasionowie, kl. I,

            III miejsce  - Aleksandra Nowak, Szkoła Podstawowa w Wydrnej, kl. 0,

            II grupa wiekowa (klasy 4 – 8)

            I miejsce   -Urszula Kielar, Szkoła Podstawowa w Jabłonicy Polskiej, kl. VIII,

            II miejsce-Milena Wronowska, Szkoła Podstawowa w Izdebkach, kl. VI,

            III miejsce -  Jakub Rajchel, Szkoła Podstawowa w Malinówce, kl. VI.

            Uroczyste podsumowanie XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Wioski bez troski”Powiatu Brzozowskiego odbyło się 16 czerwca 2026 r. w salikonferencyjnej w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie. Kierownik PT KRUS w Brzozowie Marta Chorążak -Tabisz przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców i autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac.

            Spotkaniu towarzyszył występwokalny Emilii Władyki przy akompaniamencie pianina Jakuba Wójcikaoraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez Dowódcę Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSPw Brzozowiebryg. Krzysztofa Gromka.

            Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Brzozowie podziękowała laureatom konkursu oraz wyróżnionym uczniom za tak wielkie zaangażowanie w wykonanie prac plastycznych, za pasję i za ich chęci do podjęcia się zadania konkursowego jednocześnie zachęcając ich do rozwijania swoich uzdolnień artystycznych. Podziękowania przekazano także rodzicom, nauczycielom i opiekunom za niewątpliwy ogromny wkład w motywowanie dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

            Wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych dokonali: Dyrektor OR KRUS w Rzeszowie Pan Jan Urban,Pan Jerzy Adamski w imieniu Burmistrza Gminy Brzozów, Pani Dominika Gaworecka w imieniu Wójta Gminy Nozdrzec, Pan Piotr Rostek - Sekretarz Gminy Haczów w imieniu Wójta Gminy Haczów, Pani Jolanta Bieda w imieniu Wójta Gminy Dydnia, Pani Brygida Żyłka - Kierownik BP ARiMR w Brzozowie,Pani Małgorzata Jakiel - Kiełbasa –  w imieniu KierownikaPZDR w Brzozowie,Pan Dariusz Kamiński – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzozowie, bryg. Krzysztof Gromek w imieniu KP PSP i Pani Małgorzata Szpiech w imieniu Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) w Brzozowie.

            Organizatorzy etapu powiatowego składają serdeczne podziękowania za ufundowanie przepięknych i wartościowych nagród włodarzom gmin: Brzozów, Haczów, Dydnia, Nozdrzec oraz Muzeum Regionalnemu im. A. Fastnachta w Brzozowie i ARiMR, dzięki którym dzieci poczuły się w sposób szczególny wyróżnione i  docenione. Dodatkowo dziękują Dariuszowi Kamińskiemu Dyrektorowi  wraz z pracownikami Muzeum Regionalnego w Brzozowie za okazaną pomoc w przygotowaniu wydarzenia i Paniom z KGW z Grabownicy Starzeńskiej za przygotowanie poczęstunku.

            Dziękujemy dzieciom, rodzicom i pedagogom za trud włożony w przygotowanie prac konkursowych.
            Życzymy dalszych sukcesów z plastyczną przygodą i radosnych bezpiecznych wakacji.   

            Opracowała artykuł                                                                                                              Podpis  

            Agnieszka Seńko                                                                                                  Marta Chorążak - Tabisz

            Samodzielny inspektor                                                                           Kierownik PT KRUS w Brzozowie PT KRUS w Brzozowie                                                                                 

             

            Zdjęcia: Piotr Wójcik, infopodkarpacie.pl

          • Julia Konopacka w gronie „Najzdolniejszej Młodzieży Podkarpacia”.

          • Miło nam poinformować, że Julia Konopacka, uczennica naszej szkoły, została wyróżniona Jednorazowym Stypendium Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”.

            Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się z udziałem Starosty Brzozowskiego Jacka Adamskiego, który nagrodził uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu brzozowskiego za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, działalność społeczną oraz sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2025/2026.

            Julia znalazła się w gronie dziewięciu stypendystów wyróżnionych za swoją pracowitość, zaangażowanie oraz osiągnięcia edukacyjne. Otrzymane stypendium jest dowodem uznania dla jej talentu, systematycznej pracy i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów.

            Serdecznie gratulujemy Julii tego wyjątkowego sukcesu. Życzymy jej dalszego rozwijania pasji, realizacji marzeń oraz kolejnych osiągnięć, które będą powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.

            Brawo, Julio!

          • Warszawa – dwa dni pełne historii, nauki i niezapomnianych wrażeń.

          • W dniach 15–16 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowej wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Program wyjazdu łączył poznawanie historii stolicy z odkrywaniem świata nauki oraz aktywnym wypoczynkiem.

            Po przyjeździe do Warszawy spotkaliśmy się z przewodnikiem, który przybliżył nam historię Starego Miasta. Spacerując jego urokliwymi uliczkami, podziwialiśmy Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Rynek Starego Miasta. Każde z tych miejsc kryje niezwykłe historie, które pozwoliły nam lepiej poznać dzieje stolicy.

            Dużo emocji dostarczyła wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Interaktywne wystawy zachęcały do eksperymentowania, samodzielnego odkrywania praw przyrody i poszukiwania odpowiedzi na wiele ciekawych pytań. Nauka poprzez zabawę okazała się fascynującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

            Wieczór upłynął w miłej atmosferze. Był czas na odpoczynek, rozmowy i integrację, dzięki którym mogliśmy jeszcze lepiej poznać się nawzajem.

            Drugi dzień przyniósł kolejne atrakcje. W Muzeum Narodowym podziwialiśmy dzieła sztuki należące do najcenniejszych zbiorów w Polsce. Niezapomnianych wrażeń dostarczył również pobyt na tarasie widokowym Pałacu Kultury i Nauki, skąd rozciągał się imponujący widok na Warszawę.

            Na zakończenie pobytu odwiedziliśmy Warszawskie Zoo. Spotkanie z egzotycznymi zwierzętami oraz spacer po malowniczych alejkach ogrodu zoologicznego były doskonałym zwieńczeniem wyjazdu.

            Dwa dni minęły bardzo szybko. Wróciliśmy bogatsi o nową wiedzę, doświadczenia i wspomnienia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

            Serdeczne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Nozdrzec, Panu Stanisławowi Żelaznowskiemu, oraz Zastępcy Wójta, Panu Adrianowi Skubiszowi, za wsparcie finansowe i dofinansowanie naszego wyjazdu. Dzięki Państwa życzliwości uczniowie mogli uczestniczyć w wartościowej lekcji historii, kultury i nauki poza szkolnymi murami.

            Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów wycieczki za troskę, zaangażowanie oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników podczas całego wyjazdu. Dzięki ich opiece, organizacji i życzliwości wycieczka przebiegła sprawnie, w miłej atmosferze i pozostawiła wiele pięknych wspomnień.

          • Szkolne obchody Święta Patronalnego.

          • W poniedziałek, 8 czerwca br., w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Patronalnego, poświęcone Świętej Jadwidze – Patronce naszej społeczności szkolnej.Wydarzenie rozpoczął Pochód Jadwiżański, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wspólny przemarsz był wyrazem przywiązania do tradycji oraz wartości pielęgnowanych w naszej placówce. Następnie odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej, będąca czasem refleksji i duchowego przeżywania święta Patronki. Kolejnym punktem programu była akademia poświęcona życiu i działalności Świętej Jadwigi, podczas której zaprezentowano jej postać jako wzór dobroci, wrażliwości oraz troski o drugiego człowieka. Część artystyczna obejmowała wykonanie piosenki przez dzieci, które nadało wydarzeniu podniosły i refleksyjny charakter, a następnie taniec w wykonaniu uczennic, stanowiący efektowne i pełne wdzięku zwieńczenie występów. W ramach obchodów zaprezentowano również plakaty przygotowane przez uczniów, upamiętniające Patronkę szkoły. Prace wyróżniały się pomysłowością oraz estetyką wykonania. Szczególnym elementem uroczystości była obecność gości ze Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach wraz z opiekunem. Ich udział podkreślił wartość integracji, otwartości oraz wzajemnego szacunku, a spotkanie stało się okazją do wspólnego przeżywania tego wyjątkowego dnia.

            Obchody przebiegły w podniosłej, a jednocześnie serdecznej atmosferze, pozostawiając wiele pięknych wrażeń i umacniając więź całej społeczności szkolnej.

          • Udział uczennicy w IV Ogólnopolskim Konkursie „Kartka dla Chemika”.

          • Nasza uczennica Anna Ziembicka wzięła udział w IV Ogólnopolskim Konkursie „Kartka dla Chemika”, organizowanym przez Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Opolskiego „Koronan”.

            Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – do organizatorów wpłynęło ponad 850 prac plastycznych oraz 400 grafik komputerowych. Poziom nadesłanych prac był niezwykle wysoki, co sprawiło, że wybór najlepszych okazał się szczególnie wymagający.

            Praca Anny Ziembickiej wyróżniała się kreatywnością, estetyką oraz wrażliwością artystyczną inspirowaną tematyką chemiczną. Mimo bardzo dobrego poziomu wykonania, tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium.

            Udział w konkursie o zasięgu ogólnopolskim stanowi jednak cenne doświadczenie oraz ważny element rozwijania zainteresowań naukowych i artystycznych uczennicy.

            Serdecznie dziękujemy Annie za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły.

             

          • Japonia w naszej szkole – spotkanie z podróżnikiem.

          • W środę, 3 czerwca 2026 r., w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem z grupy trzask.pl, który zabrał uczniów w niezwykłą podróż do Japonii – kraju kontrastów, nowoczesnych technologii i bogatej tradycji.

            Podczas prelekcji uczniowie mieli okazję poznać wiele ciekawostek dotyczących życia codziennego Japończyków, ich kultury, zwyczajów oraz funkcjonowania jednego z najbardziej rozwiniętych państw świata. Prowadzący w interesujący sposób opowiadał o japońskich miastach, kuchni, szkołach, świątyniach oraz wyjątkowej kulturze i uprzejmości mieszkańców.

            Spotkanie zostało wzbogacone o prezentację zdjęć i filmów z podróży, dzięki którym uczniowie mogli „przenieść się” na ulice Tokio, do Kioto oraz innych niezwykłych miejsc Japonii. Nie zabrakło również informacji o kulturze samurajów, anime oraz tradycyjnych japońskich zwyczajach.

            Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania i aktywnie włączali się w rozmowę. Była to inspirująca lekcja geografii i kultury, która pozwoliła poszerzyć wiedzę o świecie.

          • Sukces naszej uczennicy w powiatowym konkursie plastycznym.

          • W środę, 3 czerwca 2026 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w  Brzozowie odbyło się uroczyste podsumowanie programu „Trzymaj Formę!”, którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

            W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele szkół realizujących program oraz biorących udział w konkursie plastycznym „Moje życie, moje decyzje”, zorganizowanym przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Konkurs zachęcał uczniów do refleksji nad znaczeniem zdrowych wyborów i odpowiedzialnych decyzji wpływających na ich zdrowie oraz codzienne życie.

            Naszą szkołę reprezentowała Anna Ziembicka, uczennica klasy VII, która odniosła ogromny sukces, zdobywając I miejsce w konkursie. Jej praca została wysoko oceniona przez jury za pomysłowość, estetykę wykonania oraz trafne ukazanie tematyki związanej z promocją zdrowego stylu życia.

            Podczas uroczystego podsumowania programu Anna odebrała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Osiągnięty wynik jest dowodem jej zaangażowania, kreatywności i talentu artystycznego.

            Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszej uczennicy. Serdecznie gratulujemy Annie zdobycia I miejsca i życzymy kolejnych osiągnięć oraz nieustającej satysfakcji z rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

          • Społeczność szkolna naszej Gminy Nozdrzec na meczu 2 Ekstraligi żużlowej: ZKS Stal Rzeszów – Abramczyk Polonia Bydgoszcz!

          • W dniu 31 maja b.r. zorganizowaliśmy kolejny już (czwarty) w bieżącym 2026 roku taki wyjazd integracyjny dla społeczności szkolnej z Gminy Nozdrzec  na atrakcyjne widowisko sportowe na najwyższym poziomie. Tym razem pojechaliśmy do Rzeszowa na mecz „na szczycie” w ramach rozgrywek 2 Ekstraligi żużlowej pomiędzy: ZKS Stal RzeszówAbramczyk Polonia Bydgoszcz. Zespół z Bydgoszczy to aktualnie prawdziwy „dominator” tych rozgrywek, gdyż z kompletem 7 zwycięstw zdecydowanie przewodzi ligowej tabeli będąc głównym faworytem do awansu do 1 Ekstraligi, a nasza rzeszowska drużyna zajmuje w niej czołowe - III miejsce. 

            Niniejszy pojedynek wywołał bardzo duże zainteresowanie i toczył się przy licznie zgromadzonej na Stadionie Miejskim w Rzeszowie - ponad 6 tysięcznej publiczności! Takie zainteresowanie polskich kibiców wyścigami motocyklowymi na torze żużlowym wynika również z faktu, że w rozgrywkach ligowych w Polsce rywalizują najlepsi „żużlowcy” świata!

            Tradycyjnie już społeczność szkolną Gminy Nozdrzec reprezentowali uczniowie wszystkich naszych pięciu „Samorządowych” Szkół Podstawowych wraz z opiekunami: z Nozdrzca, Wary, Izdebek, Hłudna i SP nr 1 w Wesołej. Ogółem nasza grupa liczyła ponad 80 kibiców - w tym też kilku rodziców oraz „młodych” absolwentów. Byłoby nas jeszcze  zdecydowanie więcej, jednakże wyjazd ten miał w naszej Gminie w tym dniu „atrakcyjnego konkurenta” jakim był organizowany w Izdebkach „Gminny Dzień Dziecka”.

            Ostatecznie pojedynek ten zakończył się zwycięstwem naszych gości z Bydgoszczy, którzy po wielu pasjonujących pojedynkach i wzajemnych „mijankach” na dystansie pokonali rzeszowską Stal w stosunku 53:37. Ogromny wpływ na ten nasz niekorzystny rezultat miał groźny wypadek jakiemu już w pierwszym swoim wyścigu uległ nasz najlepszy zawodnik i kapitan rzeszowskiej drużyny Oskar Fajfer, który w wyniku odniesionych obrażeń nie był już niestety zdolny do dalszej jazdy w tym meczu.

            Najwięcej punktów dla rzeszowskiej Stali zdobyli w tym meczu: Duńczyk Rasmus Jensen (13), Mateusz Szczepaniak (9), Łotysz Francis Gusts (7), Australijczyk Josh Pickering (6). W drużynie z Bydgoszczy najlepiej „punktowali” natomiast: Wiktor Przyjemski, Szymon Woźniak, Aleksandr Łoktajew (Rosja, Ukraina), Kai Huckenbeck (Niemcy).

            Organizowanie takich „integracyjnych sportowych wyjazdów” dla społeczności szkolnej Gminy Nozdrzec przynosi wiele pozytywnych emocji, wzbogaca doświadczenia związane z różnymi dyscyplinami sportu na najwyższym poziomie rozgrywek ligowych , kształtuje postawę wzorowego kibica, pozwala bliżej utożsamiać się ze swoim regionem,  a jednocześnie ukazuje wzorce jak można ciekawie i kulturalnie spędzać swój wolny czas.

            W tym miejscu tradycyjnie już składamy serdeczne podziękowania władzom naszej Gminy Nozdrzec – z Wójtem Gminy P. Stanisławem Żelaznowskim oraz Zastępcą Wójta Gminy Nozdrzec P. Adrianem Skubiszem – za swą decyzję o sfinansowaniu z Funduszu Gminy kosztów transportu dwoma autokarami dla naszych szkolnych kibiców na ten mecz.

             

            Adam Świder

          • VIII losowanie hulajnóg dla dzieci rolników, które ukończą kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy”.

          • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników, które ukończą kurs e-learningowy „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” do udziału w VIII losowaniu hulajnóg.

            Tegoroczna edycja skierowana jest do dzieci urodzonych w latach 2012–2020, których przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS i wyrazi zgodę na udział dziecka w losowaniu. Warunkiem udziału w losowaniu jest ukończenie przygotowanego przez KRUS kursu e-learningowego „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy. Kurs w nowoczesny i przystępny sposób zapoznaje dzieci z zagrożeniami występującymi w gospodarstwach rolnych oraz uczy prawidłowych zachowań podczas pracy i zabawy na terenie obejścia.

            Kurs podzielony został na trzy części tematyczne:

            • zwierzęta,
            • siedlisko,
            • maszyny i narzędzia.

            Każda sekcja zawiera animowane scenki przedstawiające typowe zagrożenia wypadkowe oraz interaktywne zadania pomagające utrwalić zdobytą wiedzę. Po zakończeniu kursu uczestnicy rozwiązują test sprawdzający. Dzieci, które uzyskają wymaganą liczbę poprawnych odpowiedzi, otrzymają imienny certyfikat ukończenia kursu.

            Aby zgłosić udział w losowaniu, należy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail Oddziału Regionalnego KRUS właściwego ze względu na miejsce zamieszkania uczestnika:

            • certyfikat ukończenia kursu z wpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka,
            • formularz zgłoszeniowy.

            Spośród prawidłowo przesłanych zgłoszeń w każdym Oddziale Regionalnym KRUS rozlosowane zostaną hulajnogi ufundowane przez KRUS oraz kaski ochronne przekazane przez partnera strategicznego działania – AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

            Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 listopada 2026 r.

            Regulamin_Konkursu.pdf

            Formularz_zgłoszeniowy.docx

             

          • 1 czerwca - Dzień Dziecka!

          • Drodzy Uczniowie!

            Z okazji Dnia Dziecka składamy Wam najgorętsze życzenia. Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą, pełną radosnych odkryć, uśmiechu i beztroskiej zabawy. Życzymy Wam, aby szkoła była miejscem, gdzie rozwijacie swoje pasje, zdobywacie wiedzę z przyjemnością i zawsze czujecie się bezpiecznie. Nigdy nie traćcie dziecięcej ciekawości świata i wiary w marzenia!

          • Dzień Dziecka w naszej szkole.

          • W poniedziałek, 1 czerwca, w naszej szkole odbyły się pełne radości obchody Dnia Dziecka. Na uczniów czekało wiele atrakcji, które sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

            Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie oraz nadmuchiwane kule, które dostarczyły dzieciom mnóstwo śmiechu, ruchu i niezapomnianych emocji.Uczniowie chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji, spędzając czas na wspólnej zabawie i aktywnym wypoczynku.

            Nie zabrakło również smacznych niespodzianek. Na uczestników czekał świeży popcorn, pyszne lody oraz orzeźwiająca lemoniada.  Dużą popularnością cieszył się także wspólny grill, który stworzył okazję do spotkań, rozmów i integracji w przyjaznej atmosferze.

            Dzień upłynął w atmosferze radości, uśmiechu i beztroskiej zabawy. Była to doskonała okazja do wspólnego świętowania, budowania relacji oraz spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

            Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców za ufundowanie atrakcji i poczęstunku oraz za zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego dnia. Dzięki Państwa wsparciu nasi uczniowie mogli przeżyć niezapomniany Dzień Dziecka pełen wspaniałych wrażeń i pozytywnych emocji.

             

          • Wycieczka do Rzeszowa.

          • W piątek, 29 maja 2026 r., uczniowie klas IV–VIII uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Celem wyjazdu była integracja uczniów, rozwijanie aktywności fizycznej oraz wspólne spędzenie czasu w atmosferze dobrej zabawy.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w FlyParku. Uczniowie mogli korzystać z licznych atrakcji, takich jak trampoliny, tory przeszkód oraz strefy sportowe.  Nie zabrakło ruchu, dobrej energii i wielu pozytywnych emocji. Wszyscy z dużym zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, czerpiąc radość ze wspólnej aktywności.

            Następnie uczestnicy udali się na kręgielnię ,, Galaktyka”, gdzie rozegrano emocjonujące zawody. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a kolejne celne rzuty dostarczały wielu powodów do radości. Wspólna zabawa sprzyjała integracji i budowaniu relacji między uczniami.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwoliła na aktywny wypoczynek poza murami szkoły. Uczniowie wrócili do domów z uśmiechami na twarzach, bogatsi o nowe doświadczenia i piękne wspomnienia.

          • Warsztaty pełne serca i życzliwości!

          • W czwartek, 21 maja br. uczniowie klasy V naszej szkoły wraz z wychowawcą uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu międzypokoleniowym, które odbyło się w miejscu spotkań Klubu Seniora Izdebki – Rudawiec.

            Warsztaty przebiegały w serdecznej i pełnej pozytywnej energii atmosferze. Ich głównym celem była wzajemna wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy młodszym i starszym pokoleniem mieszkańców Izdebek.

            W pierwszej części spotkania seniorzy wcielili się w rolę kulinarnych mentorów i zaprezentowali uczniom tradycyjny przepis na podkarpackie proziaki. Piątoklasiści z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowywaniu ciasta oraz pieczeniu regionalnych przysmaków. Efekty wspólnej pracy okazały się przepyszne.

            Następnie uczniowie podzielili się swoją wiedzą z zakresu nowych technologii. Z dużą cierpliwością pomagali seniorom w obsłudze smartfonów, aplikacji oraz bezpiecznym korzystaniu z Internetu.

            To wyjątkowe wydarzenie pokazało, że niezależnie od wieku możemy się od siebie wiele nauczyć, a wspólnie spędzony czas buduje więzi, życzliwość i wzajemny szacunek .

            Dziękujemy Klubowi Seniora za ciepłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę!

          • Warsztaty „Mail Art – Pogranicze Kultur”.

          • We wtorek, 19 maja 2026 r. uczennice klasy VII wzięły udział w wyjątkowych warsztatach artystycznych pod hasłem „Mail Art – Pogranicze Kultur”, które odbyły się w Biblioteka Publiczna w Siedliskach. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach działań promujących sztukę współczesną oraz kreatywne formy wyrazu artystycznego.

            Podczas spotkania uczestniczki miały okazję zapoznać się z ideą mail artu, czyli sztuki pocztowej, która polega na tworzeniu unikalnych prac artystycznych na kopertach. Tego typu działania rozwijają wyobraźnię, uczą swobodnej ekspresji oraz zachęcają do eksperymentowania z różnymi technikami plastycznymi.Uczennice z dużym zaangażowaniem tworzyły swoje prace, wykorzystując farby, markery, kolaż oraz elementy dekoracyjne. Powstały niezwykle barwne i oryginalne kompozycje, które odzwierciedlały ich indywidualne pomysły oraz wrażliwość artystyczną. Każda koperta stała się małym dziełem sztuki, łączącym kreatywność i osobisty przekaz.

            Warsztaty były również okazją do integracji oraz wymiany doświadczeń twórczych w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Uczestniczki mogły nie tylko rozwijać swoje umiejętności plastyczne, ale także odkrywać nowe sposoby wyrażania emocji poprzez sztukę.

            Efekty pracy uczennic będzie można podziwiać podczas miniwystawy, która odbędzie się 13 czerwca w Dubiecko. Wydarzenie to stanowić będzie podsumowanie warsztatów oraz okazję do zaprezentowania szerokiej publiczności twórczości młodych artystek.

            Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Nozdrzcu za organizację warsztatów oraz stworzenie przestrzeni sprzyjającej rozwojowi artystycznemu młodzieży. Dzięki takim inicjatywom uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i odkrywać nowe formy twórczej aktywności.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach
      • szkola_izdebki@nozdrzec.pl, spizdebki@onet.pl
      • 134399710 - budynek Izdebki 362
        kom. 517 - 476 - 891 (kontaktowy dla rodziców)
        134399720 - budynek Izdebki 282


        adres skrytki ePUAP:
        /spizdebki362/SkrytkaESP
      • 36-203 Izdebki 362
        Poland
      • mgr Agnieszka Woś
      • mgr Krystyna Żelaznowska
    • Logowanie