Aktualności
Wspaniałych wakacji!.
Informacja - "Żłobek Aktywny Maluch".
Informacja.
Informujemy, że w dniu 20 czerwca 2025 roku (piątek) szkoła będzie zamknięta. Pracownicy przebywaja na urlopach.
,, Rowerowy zawrót głowy’’- rajd uczniów.
We wtorek, 17 czerwca 2025 r. uczniowie klas V-VII wzięli udział w rajdzie rowerowym pod hasłem ,, Rowerowy Zawrót Głowy’’.
Celem wydarzenia była promocja aktywnego wypoczynku, integracja uczniów oraz rozwijanie zamiłowania do turystyki rowerowej. Trasa rajdu przebiegała przez malownicze okolice, a uczestnikom dopisywała zarówno pogoda, jak i świetne humory.
Na zakończenie na wszystkich czekał wspólny grill. Następnie po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, uczestnicy- zmęczeni, ale szczęśliwi- wrócili do domu.
To był dzień pełen ruchu, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i bezpieczny przejazd.
LICZYMY NA WASZĄ POMOC!!!
Jesteśmy w wielkim finale konkursu "Spotkanie ze sztuką" organizowanym przez Fundację PGE.
Zwracamy się z ogromną prośbą o polubienie i udostępnienie filmu naszej szkoły, który znajduje się na stronie facebooka - Fundacja PGE (post nr 4).
Lekcja przyrody w terenie.
W ramach zajęć z przyrody uczniowie klasy IV wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Celem wyprawy było bezpośrednie poznanie środowiska leśnego oraz obserwacja roślin i zwierząt w ich naturalnym otoczeniu.
Podczas spaceru dzieci z zainteresowaniem przyglądały się różnym gatunkom drzew, roślin i owadów. Nauczyciel opowiadał o znaczeniu lasu dla środowiska i ludzi, a uczniowie z zaangażowaniem zadawali pytania i dzielili się własnymi spostrzeżeniami.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na wspólny piknik na leśnej polanie. Dzieci rozłożyły koce, dzieliły się przekąskami i odpoczywały w cieniu drzew. Nie zabrakło też śmiechu, zabawy i rozmów w miłej atmosferze.
To była nie tylko ciekawa lekcja przyrody, ale też wspaniała okazja do integracji i relaksu na świeżym powietrzu.
Dzieci do szkoły wróciły zadowolone, pełne nowych wiadomości i leśnych wrażeń.
„ Żyj mądrze i czyń dobro”.
„ Żyj mądrze i czyń dobro”
( św. Królowa Jadwiga )
W dniu 10.06.2025 r. w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Maćkówce odbyło się uroczyste podsumowanie IV Wojewódzkiego Konkursu o życiu Świętej Jadwigi Królowej Polski ogłoszonego pod hasłem ,,Śladami życia i działalności naszej Patronki”, którego celem było pogłębienie wiedzy o Patronce oraz zapoznanie uczniów z życiem, działalnością i dziedzictwem Świętej Królowej Jadwigi Andegaweńskiej. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych noszących imię św. Jadwigi Królowej Polski z terenu naszego województwa.
W konkursie tym wzięło udział 7. uczniów z naszej szkoły. Uczennica klasy IV Zofia Zańko otrzymała pamiątkowy dyplom za wykonanie pracy plastyczno-literackiej w formie komiksu. Piękny, pamiątkowy dyplom otrzymała również uczennica klasy I Aleksandra Pietrasz za wykonanie pracy w formie lapbooka.
Z radością informujemy, że uczniowie klasy II Antoni Bieńko i Igor Dobosz uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu i osobiście odebrali nagrody i dyplomy - Igor za otrzymane wyróżnienie a Antoni za zdobycie III miejsce. Chłopcy wykonali pracę plastyczną w formie lapbooka związaną z tematem konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników.
Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Dla Dzieci „Wioski bez troski” dla Powiatu Brzozowskiego.
Po raz piętnasty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – kl. 0 - III, II grupa – kl. IV- VIII. Konkurs przebiegał w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim.
W tym roku, konkurs został ogłoszony pod hasłem „Wioski bez troski”. Ta edycja była poświęcona popularyzowaniu zasad bezpiecznej pracy oraz zaleceń prewencyjnych i profilaktycznych najnowszej kampanii prewencyjnej „Dobrostan Rolnika", która odnosi się do fizycznego, psychicznego I społecznego aspektu zdrowia człowieka. Celem kampanii jest popularyzowanie sposobów dbania o szeroko rozumiane zdrowie i profilaktykę chorób cywilizacyjnych.
Do Placówki Terenowej KRUS w Brzozowie wpłynęło 54 prac plastycznych
z 11 Szkół Podstawowych.Przy ocenie prac konkursowych komisja szczególną uwagę zwracała na zgodność z tematyką konkursu, oryginalność, pomysłowość i walory estetyczne pracy. Komisja po długich i trudnych obradach wyłoniła najlepsze prace oraz nadała wyróżnienia.
Wśród laureatów najlepszych prac znalazła się dwójka uczniów z naszej szkoły,
w kategorii grupy wiekowej klasy 0-III:
II miejsce – Igor Dobosz kl. II
oraz grupa wiekowa klasy 4-8:
II miejsce - Michał Kawa kl. IV
Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Brzozowie podziękowała laureatom konkursu oraz wyróżnionym uczniom za udział, za chęci, za poświęcony czas, za pomysł i zaangażowanie w wykonanie prac plastycznych.
Wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych dokonali: Z-ca dyrektora OR KRUS w Rzeszowie Pani Karolina Bieniasz, Kierownik PT KRUS Pani Marta Chorążak – Tabisz, Wójt Gminy Nozdrzec Pan Stanisław Żelaznowskioraz inni zaproszeni goście.
Szczególne podziękowania należą się naszemu wójtowi panu Stanisławowi Żelaznowskiemu za ufundowanie przepięknych nagród rzeczowych dla dzieci biorących udział z całej gminy Nozdrzec.
Występ Zespołu "Izdebczanka" podczas Gminnego Dnia Dziecka.
1 czerwca 2025 roku, podczas radosnych obchodów Gminnego Dnia Dziecka, swoje umiejętności zaprezentował Zespół Izdebczanka. Młodzi artyścizatańczyli z ogromnym zaangażowaniem i energią. Występ rozpoczął się od widowiskowego tańca z szarfami i obręczami. Następnie nasi tancerze przedstawiliwiązankę lubelską pełną tradycyjnych motywów i skocznej muzyki ludowej. Na zakończenie najmłodsza grupa Zespołu wykonała żywiołowy taniec kowbojski.
Prezentacja taneczna Zespołu Izdebczanka spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem – publiczność nagrodziła tancerzy gromkimi brawami. Barwne stroje i skoczna muzyka wprowadziły wszystkich w radosny nastrój. Był to piękny przykład połączenia tradycji z dziecięcą energią i pasją do tańca.
Dziękujemy młodym Tancerzom za godne reprezentowanie naszej Szkoły, piękne emocje i zaangażowanie.
Wycieczka do Lublina.
W piątek, 9.05.2025 r. uczniowie klasy VI wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Lublina, zorganizowanej w ramach konkursu plastycznego ,,Spotkania ze sztuką”. Była to wspaniała nagroda, która została ufundowana przez Fundację PGE. W ten sposób został doceniony talent plastyczny uczennicy Anny Ziembickiej.
Naszą wizytę rozpoczęliśmy od spaceru z Panią przewodnik po urokliwym Starym Mieście. Uczniowie poznali historię i ciekawostki związane z najważniejszymi zabytkami Lublina. Po zwiedzaniu przyszedł czas na pyszny obiad w restauracji ,,Staropolska’’, który wszystkim bardzo smakował i był miłym akcentem wspólnego dnia. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Lublinie, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać dzieła sztuki, zabytkowe eksponaty i słynną Kaplicę Trójcy Świętej z przepięknymi freskami. W dalszej kolejności nasza laureatka otrzymała piękny dyplom oraz nagrodę dla siebie i opiekuna. Był to niezwykły moment, ponieważ obraz Ani został wyeksponowany na tle obrazu Jana Matejki - Unia Lubelska. To wielkie wyróżnienie i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Muzeum Cebularza - miejsce, które w ciekawy i zabawny sposób przybliża historię jednego z najsłynniejszych lubelskich przysmaków. Mieliśmy okazję nie tylko poznać jego historię, ale też samodzielnie spróbować swoich sił w wypiekaniu cebularzy.
Serdecznie gratulujemy Ani!!! Jej sukces jest wspaniałym przykładem na to, że warto rozwijać swoje pasje i dzielić się nimi z innymi.
Dziękujemy Fundacji PGE za zorganizowanie tej niezwykłej przygody ze sztuką i historią.
Archiwum Aktualności