Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Nozdrzcu informuje, że w dniach od 01.09.2023 r. do 15.09.2023 r. można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024 – dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Nozdrzec.
Aktualności
Stypendia szkolne 2023/2024.
Informacja dotycząca dożywiania w roku szkolnym 2023/2024.
Dożywianie w roku szkolnym 2023/2024 rozpocznie się od dnia 6.09.2023 r. dla uczniów korzystających z obiadów finansowanych prze GOPS w Nozdrzcu , jaki i obiadów płatnych.
Rodzice uczniów , którzy będą opłacać obiad dla dziecka zobowiązani są o wypełnienie załącznika
KARTA ZGŁOSZENIA na obiady i dostarczenie do sekretariatu szkoły.
Wartość jednego posiłku wynosi 7,00 zł.
W KARCIE ZGŁOSZENIA znajdują się też najważniejsze informacje dotyczącą zasad korzystania z dożywiania.
.
Karta_zgloszenia_ucznia_na_obiady-.doc
Informacja w sprawie dowozu.
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2023/2024 rodzice uczniów, którzy będą korzystać z dowozu szkolnego zobowiązani są do złożenia pisemnego oświadczenia.
Załącznik:
Spotkania organizacyjne rodziców dzieci klasy 0A i 0B.
Zapraszamy rodziców na spotkania organizacyjne w budynku szkoły 282:
klasa 0B- piątek 01.09.2023 r.godzina 16.00
klasa 0A - poniedziałek 04.09.2023 r. godz. 16.00
Informacja.
Sekretariat szkoły będzie nieczynny w dniach od 14.08.2023 r. do 21.08.2023 r.
W sprawach pilnych proszę dzwonić pod numer telefonu: 517 476 891
Informacja!
Sekretariat szkoły będzie nieczynny w dniach od 07.07.2023 r. do 21.07.2023 r.
W sprawach pilnych proszę dzwonić pod numer telefonu: 517 476 891
XVII Międzynarodowym Festiwalu „Dzieci Gór i Dolin” Niebocko 2023.
25 czerwca 2023 w Niebocku odbył się VII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny ,,Dzieci Gór i Dolin ”. Spotkanie młodych tancerzy miało na celu pokazanie tańców i strojów narodowych, osiągnięć artystycznych, a przede wszystkim nawiązanie przyjaźni i znajomości. To szczególne wydarzenie kulturalne połączyło miłośników folkloru oraz tradycji z różnych części Europy. W tym roku na Festiwalu wystąpiły zespoły zGruzji, Macedonii, Serbii, Słowacji i Polski. Wśród grup tanecznych, które prezentowały swoje umiejętności, był również nasz szkolny Zespół Izdebczanka.
Naszym Tancerzom gratulujemy występu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!
Wspaniałych wakacji!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
Po miesiącach wytężonej pracy nadszedł czas na upragniony wypoczynek…
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęła się dziękczynną Mszą Świętą.Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie odbyła się akademia podsumowująca pracę społeczności szkolnej w mijającym roku szkolnym. Gości zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitała Dyrektor Szkoły Pani Agnieszka Woś. Następnie wprowadzono Poczet Sztandarowy i odśpiewano hymn szkoły. W dalszej części nastąpiło uroczyste przekazanie Sztandaru przedstawicielom pocztu sztandarowego z klasy VII.Z kolei Pani Dyrektor oddała głos uczniom klasy ósmej, aby mogliswoim występem i pięknymi kwiatami podziękować za trud wychowania i nauczania nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów uczniom klasy trzeciej i przedszkolakom. Ze świadectw promujących do wyższych klas cieszyli się także starsi uczniowie naszej szkoły, zwłaszcza ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce i odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody.
W dalszej części nastąpiła długo wyczekiwana chwila – ósmoklasiści otrzymali z rąk Pani Dyrektor upragnione świadectwa ukończenia szkoły, dyplomy i nagrody za wyniki w nauce oraz pracę na rzecz szkoły. Następnie głos zabrali siódmoklasiści, którzywzruszającymi słowami i pamiątkowymi upominkami pożegnali starsze koleżanki i kolegów.
Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za pracę i zaangażowanie w minionym roku szkolnym i życzyła udanych, bezpiecznych wakacji. Natomiast rodzice ósmoklasistów zaprosili uczniów klas VII-VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły na pożegnalny poczęstunek.
Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, kręte ścieżki prowadziły nas do tego dnia. Jednak mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące. Wakacje czas zacząć... Nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć słonecznych i bezpiecznych dni. Chwilo trwaj!
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i uświetnienia uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023.
Uroczystość z okazji zakończenia pierwszego etapu edukacyjnego dla klasy III, wręczenie młodszej grupie przedszkolnej dyplomów ukończenia roku przedszkolnego i katechetycznego.
23 czerwca bieżącego roku uczniowie klasy III zakończyli pierwszy etap edukacji szkolnej. Oznacza to, że od nowego roku szkolnego będą uczęszczać do klasy IV w głównym budynku szkoły. W związku z tym postanowili pożegnać się z nauczycielami, pracownikami budynku 282 i młodszymi kolegami. Na czwartek 22 czerwca przygotowali więc akademię, podczas której powiedzieli wiele miłych słów do wszystkich zebranych, a także zaśpiewali piosenkę „Lato czeka”. Nauczycieli i pracowników szkoły dzieci pożegnały kwiatami, natomiast swoich młodszych kolegów i koleżanki – przytulasami. Kilka słów padło także z ust uczniów klasy II, którzy na pamiątkę wręczyli starszym znajomym drobne upominki. W wakacyjny nastrój wprowadził nas uczeń klasy I – Łukasz Telega, śpiewając piosenkę „Wakacje” z kabaretu OT.TO. Po akademii uczniowie klasy III udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po nim, pełni energii rozpoczęli dyskotekę z karaoke, do której zaprosili także młodszych uczniów.
Tego samego dnia nasi najmłodsi urządzili bal, w trakcie którego mogli posilać się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem. Otworzono również zakład fryzjerski – dziewczynkom doczepiono kolorowe warkoczyki, natomiast włosy chłopców zyskały przeróżne barwy. Na twarzach dzieci pojawiły się kolorowe rysunki – kwiaty, motylki, kotki i wiele innych. Na koniec przedszkolaki otrzymały dyplomy ukończenia roku przedszkolnego i katechetycznego.
Wielu zabaw nie zabrakło też wśród starszej grupy przedszkolaków, którzy korzystali z czasu wolnego od nauki bawiąc się wśród swoich rówieśników. W międzyczasie podjadali z pięknie zastawionego przez swoich rodziców stołu pełnego przekąsek. Oni także nie wyszli „z niczym” – otrzymali dyplomy za udział w zajęciach z języka angielskiego w oddziale przedszkolnym.
Uczniowie i dzieci, które brały udział w zajęciach logopedycznych otrzymały od nauczyciela specjalnie przygotowane dyplomy.
Ten dzień z pewnością uświadomił dzieciom, jak blisko są już wakacje. Wszystkie z uśmiechami na twarzach powróciły więc do domów, by nazajutrz odwiedzić szkołę po raz ostatni w tym roku szkolnym i otrzymać promocyjne świadectwa.
„Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej”.
21 czerwca 2023 r. w brzozowskiej Filii PBW odbyło ogłoszenie wyników powiatowego konkursu poetyckiego „Turniej jednego wiersza im. Anny Kajtochowej”, zorganizowanego przez brzozowską Filię i Ruch Poetycki „Zgrzyt”.
Zawody poetyckie adresowane był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich powiatu brzozowskiego. Celem konkursu było upowszechnienie piękna języka polskiego oraz rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką wśród młodzieży i dorosłych. W „Turnieju” wzięło udział 76 uczniów z 11 szkół powiatu brzozowskiego. Nadesłane utwory zostały ocenione wg następujących kryteriów: wrażenia estetyczne, spójność tekstu, budowa wiersza oraz samodzielność.Jury w składzie: Katarzyna Tercha–Frankiewicz – nauczyciel, poetka, członek Ruchu Poetyckiego „Zgrzyt”, Dorota Długosz – nauczyciel, poetka, malarka, Elżbieta Szul nauczyciel bibliotekarz, kierownik PBW Filii w Brzozowie, Irena Florczak - nauczyciel bibliotekarz, kierownik PBW Filii w Sanoku wyłoniło zwycięzców i przyznało łącznie 18 nagród i wyróżnień.
Wśród wyróżnionych uczestnikówkonkursu w kategorii klas 7-8 znalazł się Filip Matwijczyk z wierszem pod tytułem Czerń i biel.
Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich!!!
Konkurs plastyczny „Czyste powietrze otacza mnie – Pocztówka z Pogórza” rozstrzygnięty.
Do udziału w konkursie plastycznym „Czyste powietrze otacza mnie – Pocztówka
z Pogórza” zaprosił uczniów Związek Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego wraz
z gminami ZGTPD. Konkurs był realizowany w ramach zadania pn. „CZYSTE POWIETRZE JEST W NASZYM INTERESIE - kampania na rzecz kształtowania odpowiedzialnych postaw społecznych w kontekście trosk o czyste powietrze dla społeczności Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego”.Z naszej szkoły do konkursu zostały zgłoszone prace głównie w kategorii B (klasy IV – VI) w tej kategorii wyróżniona została praca uczennicy klasy V Julii Telegi. Szkołę odwiedziła przedstawicielka organizatora konkursu i uroczyście wręczyła dziewczynce dyplom oraz nagrodę rzeczową. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i drobne upominki
Gratulujemy!
Egzamin na kartę rowerową.
20 czerwca br. uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Przez cały rok uczyli się na zajęciach technicznych zarówno przepisów ruchu drogowego jak i zasad pierwszej pomocy.W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach oraz przepisów dotyczących rowerzystów. Drugim etapem było wykazanie się znajomością przepisów na wyznaczonej trasie Miasteczka Ruchu Drogowegoprzy Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu. Egzamin poprowadzili funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Brzozowie.
Gratulujemy wszystkim i życzymy bezpiecznej drogi!
Odwiedziny Koziołka Matołka.
Dnia 19 czerwca z Koziej Góry wyruszyli do nas ważni goście. Podróżowali przez wiele kilometrów, aby spotkać się z dziećmi z budynku 282 naszej szkoły. Był to Koziołek Matołek wraz z przyjacielem, którzy zostali entuzjastycznie powitani przez uczniów.
Nasi mili goście opowiedzieli nam sporo o przeżyciach Koziołka i jego marzeniu o byciu podkutym. Na szczęście wśród naszych dzieci znalazło się wielu chętnych kowali, którzy sprawnie poradzili sobie z tym zadaniem. Dwaj towarzysze zapoznali uczniów z różnymi przysłowiami mającymi w nazwie słowo „koza”. Dzieci dowiedziały się wiele na temat autora „Przygód Koziołka Matołka” – Kornela Makuszyńskiego i jego twórczości. Wiedza została przekazana uczniom w zabawny i interesujący sposób, dzięki czemu powinna na długo pozostać w ich umysłach. Na koniec spotkania wszyscy zostali przyjęci do „Klubu Koziołka Matołka”, za co otrzymali pieczątki członkowskie, i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z naszymi gośćmi.
Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i mamy nadzieję, że wędrując po świecie Koziołek Matołek powróci jeszcze w nasze strony, aby odwiedzić swoich nowych przyjaciół.
Warsztaty artystyczne w ŚDS im. Anny w Izdebkach.
W dniu 19 czerwca br. uczniowie klasy IV zostali zaproszeni do ŚDS w Izdebkach na warsztaty artystyczne. W pierwszej części spotkania Pani kierownik Katarzyna Dyrda, zapoznała uczniów z zasadami funkcjonowania placówki. Następnie dzieci zostały podzielone na 4 grupy warsztatowe. Pracowali z gliną, sznurkiem, filcem i drewnem. Wszystkie wykonane prace dzieci zabrały sobie na pamiątkę. Na zakończenie odbył się słodki poczęstunek oraz zabawy na świeżym powietrzu, które sprawiły dużo radości i niezapomnianych wrażeń, szczególnie jazda na rowerze trójkołowym.
Bardzo dziękujemy Pani kierownik pracownikom oraz podopiecznym ŚDS za zaproszenie i zorganizowanie ciekawych warsztatów, a także za miłą i serdeczną atmosferę, która zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.
XIV edycja konkursu interdyscyplinarnego język angielski i matematyka "Omnibus 2023".
XIV edycja konkursu interdyscyplinarnego język angielski i matematyka "Omnibus 2023"
w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.W dniach 10.05.2023r. - 11.05.2023r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie byli organizatorami XIV edycji konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” pod patronatem Starosty Rzeszowskiego Pana Józefa Jodłowskiego oraz Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu Pana Pawła Treflera dla uczniów szkół podstawowych Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka.
Konkurs miał formę dwudniową- w pierwszym dniu uczniowie zmagali się z zadaniami z języka angielskiego, a w drugim- matematyki. Uczestnicy reprezentowali powiaty: brzozowski, przeworski, przemyski i rzeszowski. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych oraz popularyzacja czytelnictwa w języku obcym. Wzięli w nim udział uczniowie z 23 szkół podstawowych Pogórza Przemysko – Dynowskiego.W konkursie rywalizowało prawie 108 uczniów z 23 szkół przygotowanych przez
39 nauczycieli w śród nich była również nasza szkoła, którą reprezentował -
Filip Matwijczyk z klasy 8 który zajął II miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
opiekun: Barbara Seńko -Władyka
nauczyciel j. angielskiego
Dzień Rodzica.
Chociaż mama i tata obchodzą swoje święta w różnych dniach, to społeczność naszej szkoły postanowiła ich docenić wspólnymi obchodami Dnia Rodzica 14 czerwca. Już od rana na korytarzach szkolnych w budynku 282 mogliśmy zobaczyć elegancko ubrane dzieci, które z niecierpliwością czekały na pojawienie się swoich rodziców. Kiedy już wszyscy zajęli miejsca, głos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Agnieszka Woś, która serdecznie powitała zebranych gości i zaprosiła do obejrzenia specjalnie przygotowanej części artystycznej.
W trakcie akademii usłyszeliśmy wiele pięknych, wzruszających i zabawnych wierszyków, a także liczne piosenki z ust uczniów klas 1-3. Po nich mogliśmy cieszyć wzrok występem tanecznym naszych najmłodszych do utworu „Toca Toca”. Zwykle to mama i tato opowiadają dzieciom bajki. Jednak tego dnia uczniowie klas 1-3 postanowili zamienić się rolami i przedstawić rodzicom opowieść o pięknej Calineczce. Dzieci bardzo przyłożyły się do tego, by dobrze odegrać swoje role, za co otrzymały gromkie brawa. W następnej kolejności mogliśmy obserwować, jak młodsza grupa zespołu „Izdebczanka” prezentuje tańce „Gacok” i kujawiaka „Czerwone jabłuszko”. Gościnnie swoje zdolności wokalne zaprezentowała także uczennica klasy 4 – Julia Konopacka, wykonując utwór „Co się stało z mamą” z repertuaru Maryli Rodowicz. Swoje 5 minut miały też „Mamy Samochwały”, ze scenką „na spacerze”, w które wcieliły się niektóre uczennice klas 1-3. Nie zabrakło również występu sześciolatków z oddziału przedszkolnego. Przedstawiły one wspólnie z wychowawczynią wiersz Juliana Tuwima pod tytułem „Rzepka”. Wszystkie miały piękne stroje dopasowane do ról, a w międzyczasie cieszyły nasze uszy fragmentami piosenek. Po ich występie przyszła kolej na starszą grupę zespołu „Izdebczanka”, która wykonała delikatny i efektowny taniec z szarfami. Następnie na scenie ponownie zawitali nasi najmłodsi, którzy tym razem powiedzieli do swoich rodziców wiele miłych słów, zaśpiewali kilka piosenek i zatańczyli tango oraz wzruszającą choreografię do piosenki „Cudownych rodziców mam” autorstwa Urszuli Sipińskiej.
Na koniec życzenia wszystkim Rodzicom złożyli uczniowie klas 1-3 oraz Pani Dyrektor. Zebrani odśpiewali uroczyste „Sto lat”, po czym dzieci udały się z prezentami do naszych kochanych gości. Na tym szkolne obchody dobiegły końca, a dumni Rodzice zabrali swoje pociechy do domów, gdzie mogli cieszyć się własnym towarzystwem i otrzymanymi podarunkami.
Organizatorzy uroczystości dziękują za tak liczne przybycie i składają wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia zadowolenia ze swoich pociech i samych pięknych, rodzinnych chwil na wszystkie dni roku.
8 czerwca - Święto patronki szkoły - Świętej Jadwigi Królowej Polski.
Co roku 8 czerwca społeczność naszej szkoły wspomina życie i zasługi swojej patronki – Świętej Jadwigi Królowej Polski. Tym razem data ta zbiegła się ze świętem Bożego Ciała, dlatego w budynku 282 obchody wyznaczono na 12 czerwca. Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zebrały się wspólnie, aby odśpiewać hymn szkoły, a następnie obejrzeć animowany film o świętej Jadwidze z serii „Aureola – od Stanisława do Karola”. Wszyscy z zaciekawieniem skupili swoją uwagę na seansie, dzięki któremu dzieci mogły przypomnieć sobie historię Królowej i poznać więcej szczegółów dotyczących jej życia. Na zakończenie uczniowie nauczyli się piosenki zatytułowanej „Spróbuj dorównać świętej Jawidze”. Następnie wszyscy udali się do swoich klas, gdzie mogli wspólnie z wychowawcami zapoznać się z treścią legendy o stopce Królowej Jadwigi.
Dzieci z młodszych klas nie były jedynie biernymi obserwatorami – miały bowiem możliwość pomóc księdzu wykonać gazetkę szkolną, kolorując na zajęciach świetlicowych obrazki dotyczące wspomnianej wcześniej legendy.
Pooglądany film, zaśpiewana piosenka oraz wysłuchana legenda z pewnością na długo zapadną im w pamięć, poszerzając wiedzę o tej ważnej dla szkoły postaci.
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET KRÓLOWEJ JADWIGI”.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej
im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach.
Zadaniem konkursu było przedstawienie sylwetki Świętej Jadwigi Królowej Polski za pomocą różnych technik plastycznych . Prace miały być artystyczną wypowiedzią uczestników konkursu na temat Patronki Szkoły, portretu Królowej, osobistą refleksją nad jej cechami (strój, cechy wyglądu, obecność herbów rodowych, symboli władzy królewskiej).
Jury po burzliwej debacie wyłoniło zwycięzców.
Laureatami konkursu zostali:
I MIEJSCE – Anna Ziembicka, klasa IV
II MIEJSCE – Zuzanna Chrobak, klasa V
III MIEJSCE – Julia Wojdanowska, klasa V
Wyróżnienia otrzymali:
Kacper Bieńko klasa VI
Emilia Łukaszyk klasa IV
Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym uczniom. Nagrodą są oceny z plastyki oraz dodatkowe punkty do zachowania. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.
Zachęcamy również do oglądania wystawy prac konkursowych.
III edycja Szkolnego Konkursu Historycznego „KRÓLOWA JADWIGA I JEJ CZASY”.
„Święta Jadwiga Królowa (…) zawierzyła więc Chrystusowi i narodom, które pragnęła
Do Niego przyprowadzić, swoje życie i swoje królowanie. Całemu narodowi dała
przykład umiłowania Chrystusa i człowieka – człowieka spragnionego zarówno
wiary, jak i nauki, jak też codziennego chleba i odzienia. Zechciejmy i dzisiaj
czerpać z tego przykładu, ażeby radość z daru wolności była pełna”.
W tym roku, już po raz trzeci. zorganizowany został wśród uczniów klas IV-VIII Szkolny Konkurs Historyczny „KRÓLOWA JADWIGA I JEJ CZASY” pod hasłem: ,,Ty dla tej Polski będziesz perłą”. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o królowej Jadwidze, popularyzacja kultu patronki oraz upowszechnianie ideałów i wartości reprezentowanych przez św. Jadwigę.
Do konkursu zgłosiło się 24 uczniów. Ich zadaniem było wykazanie się znajomością życiorysu św. Jadwigi, jej zasług dla Polski oraz Kościoła, a także wiedzą o epoce, w której żyła Patronka.
Laureatami konkursu zostali:
- Kocyła Melania– klasa VI
- Laura Jedynak – klasa VI
- Kocyła Dawid – klasa VIII
Wyróżnienia otrzymali:
- Dawid Bednarz – kjlasa VI
- Amelia Przeszło – klasa IV
- Martyna Wojdanowska – klasa IV
- Martyna Owsiana – klasa VI
Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy. Nagrodą są oceny z historii oraz dodatkowe punkty do zachowania.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zachęcamy naszych uczniów do dalszego odkrywania bogactwa, zasług i mądrości wielkiego Króla Polski - Świętej Jadwigi.
Archiwum Aktualności