Aktualności
KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”.
Wesołych Świąt!
Informacja!
W dniach 22-29 grudnia 2023 roku szkoła podstawowa jest zamknieta z powodu zaległych urlopów pracowniczych. W pilnych sprawach proszę się kontaktować pod nr telefonu 517476891.
Zakończenie Programu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
W grudniu 2023 r. zakończono realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 uchwalonego przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
W ramach programu biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie z budżetu Państwa na zakup książek i lektur.
Całkowity koszt realizacji zadań, czyli wsparcie z budżetu państwa oraz wkład własny organu prowadzącego wyniósł 5,000 zł:
Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono łącznie 218 nowości wydawniczych z przeznaczeniem na uzupełnienie księgozbioru biblioteki.
Wychowawcy, nauczyciel bibliotekarz wraz z uczniami zrealizowali w ramach programu projekty tj.:
- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania;
- Mała Książka- Wielki Człowiek;
- Pasowanie na czytelnika klas I;
- Narodowe Czytanie;
- Dzień Postaci Bajkowej;
- Cała Polska Czyta Dzieciom;
- Konkursy plastyczne, recytatorskie;
- Świąteczny kiermasz;
- Gazetki i dekoracje ścienne;
- Udostępnianie uczniom księgozbioru na okres ferii i wakacji;
- Lekcje biblioteczne.
Efekty i wnioski
- Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne, pięknie wydane książki, bestsellery, pozycje poczytnych autorów.
- Ciekawie doposażony księgozbiór pozwoli uczniom rozwijać zamiłowania czytelnicze, kształtować inteligencję emocjonalną oraz efektywnie spędzać wolny czas.
- Wybór i zakup książek dostosowanych do upodobań uczniów spowodował wyraźne zwiększenie zainteresowania zarówno książką, jak i biblioteką.
Informacja - dożywianie GOPS na II półrocze.
Gminny Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu informuje rodziców uczniów korzystających z dożywiania o potrzebie złożenia wniosku na bezpłatne dożywianie na II semestr roku szkolnego 2023/2024.
Mikołaj.
Tradycyjnie 6 grudnia dzieci przedszkolne i uczniów klas 1-3 odwiedził długo wyczekiwany gość – przyjaciel dzieci – św. Mikołaj. Był to dzień pełen radości i zarazem niepewności, czy otrzymamy prezenty, czy Mikołaj uzna, że byliśmy grzeczni. Chcąc utwierdzić Mikołaja w przekonaniu, że dobrze zrobił przynosząc ze sobą prezenty, wszystkie dzieci przygotowały się na to spotkanie. Dla zacnego gościa ustawiony był wygodny fotel, aby mógł odpocząć po długiej podróży, ciasteczka i mleko, aby Mikołaj posilił się przed dalszą drogą no i oczywiście był też prezent dla Niego – laurka wykonana przez dzieci. Zanim Mikołaj rozdał prezenty obejrzał przygotowaną specjalnie dla Niego część artystyczną – wiersze i piosenki. Miłym zaskoczeniem był fakt otrzymania skromnych upominków przez wszystkich pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych pracujących w budynku 282. Na wielu twarzach obdarowanych osób pojawił się uśmiech zadowolenia i może zdziwienia - ,,…też byłem grzeczny”. Dziękujemy Mikołajowi za poświęcony nam czas, za otrzymane prezenty i za cierpliwość przy indywidualnym wykonywaniu pamiątkowych zdjęć.
Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku.
,,Mikołajkowe Debiuty” – etap szkolny, gminny i powiatowy.
Dnia 22 listopada odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Polskiej Piosenki - ,,Mikołajkowe debiuty”, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły. W bieżącym roku zgłosiło się aż 16 uczestników z klas 0-3. Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego pięknie zaśpiewali wyuczone piosenki. Do etapu gminnego zakwalifikowały się z oddziału przedszkolnego Zuzia Gąsior z piosenką ,,Kochany Mikołaj” i Hania Szerszeń, która zaśpiewa pastorałkę dla dzieci ,,Była noc”. Z klasy pierwszej, jedyny rodzynek tego konkursu z naszej szkoły, Antoni Bieńko na etapie gminnym zaśpiewa piosenkę ,,Kundel bury”. Starszą grupę tego konkursu reprezentować będą z klasy drugiej Nikola Opalińska z piosenką ,,Bal moich lalek” i Lena Konopacka, która zaśpiewa piosenkę ,,Drzwi do kariery”. Z klasy trzeciej awans zapewniła sobie Nikola Chryń, która zaśpiewa piosenkę ,,Siedem reniferów”, Karolina Hućko z piosenką ,,Jesteś mamo skarbem mym” i Ola Kłak, która wykona piosenkę ,,A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”.
3 grudnia w Nozdrzcu odbył się gminny Konkurs Polskiej Piosenki ,,Mikołajkowe Debiuty” zorganizowany przez GOK. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły pięknie wykonali przygotowane utwory. Karolina Hućko wyśpiewała sobie II miejsce a Aleksandra Kłak III miejsce. Natomiast Lena Konopacka zajęła „ex aequo” I miejsce. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły dziękujemy za piękny występ i gratulujemy zdobytych miejsc.
7 grudnia na scenie brzozowskiego kina w Domu Kultury, podczas powiatowego konkursu ,,Mikołajkowych Debiutów” swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Lena Konopacka. Jej wykonanie piosenki ,,Drzwi do kariery” oczarowało Jury, które przyznało reprezentantce naszej gminy I wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim małym artystom i życzymy im jak śpiewała Lena ,,drzwi szeroko otwartych do ich kariery muzycznej”.
Mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa.
Mikołajki to wyczekiwane przez wszystkie dzieci święto, które w tym roku spędziliśmy nietypowo. W środę 6 grudnia pojawił się przedsmak świąt, wywołany nie tylko pięknymi choinkami, opowieściami o prezentach, które uczniowie otrzymali od Mikołaja, ale przede wszystkim wyjazdem do Rzeszowa.
Pierwszym punktem wycieczki było kino Helios i film pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, który opowiadał o losach rudowłosej dziewczynki z błyskotliwą inteligencją i prawie nieziemskim uduchowieniem. Jej obecność zmienia życie wszystkich wokół i koloruje codzienność na tysiąc barw i znaczeń. Następnie udaliśmy się do restauracji McDonald’s . Kolejną atrakcją był park trampolin ,,Grawitacja”. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami.
W godzinach popołudniowych wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do naszych domów.
Andrzejki.
Pamiętając, że wspólne świętowanie różnych uroczystości sprzyja integracji dzieci, dnia 30 listopada dla uczniów klas 1-3 naszej szkoły zorganizowane zostały zabawy andrzejkowe. Przyszłość przepowiadała piękna wróżka zaglądając w głąb magicznej kuli. Ciekawe swojej przyszłości dzieci, mogły wylosować sobie wróżbę od wróżki z magiczną laską. Uczniowie mogli też dowiedzieć się jak będzie miała na imię ich sympatia. Wiele radości było przy wróżbie z ustawianiem butów. Przy okazji kultywowania ludowych tradycji wychowawczynie klas nie zapomniały o zapewnieniu dzieciom skocznej muzyki do zabaw tanecznych. Oczywiście, każdy uczestnik zabaw dobrze wiedział, że wróżba jest tylko magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć.
Wycieczka uczniów klas I-III do Rzeszowa i Błażowej.
W dniu 28 listopada uczniowie klas 1-3 przy mało sprzyjającej pogodzie udały się na jednodniową wycieczkę do Rzeszowa i Błażowej. Z powodu panujących warunków drogowych dłuższą, ale bezpieczniejszą trasą dotarliśmy na czas do pierwszego celu naszej podróży – Papugarni. Dla papug w tym dniu było to pierwsze spotkanie z odwiedzającymi to miejsce. Dzieci zakupiły kubki z ziarnami i udały się na spotkanie z barwnymi ptakami. Uczniowie chętnie karmili papugi, a one też były zadowolone z wizyty, siadały na ramionach, rękawach i częstowały się. Dwie figlarne papugi zabrały dzieciom z rąk kubeczki i same się częstowały. Niektóre dzieci ogromnie zadowolone z możliwości tak bliskiego oglądania ptaków na pamiątkę zakupiły sobie pluszową, barwną papugę. Kolejnym punktem naszego wyjazdu był pobyt w rzeszowskiej sali zabaw ,,Fantazja”. Na miejscu, pracująca tam pani, poinformowała dzieci o umowach i zasadach, których będą musiały przestrzegać podczas całego pobytu w sali zabaw. Po wysłuchaniu regulaminu i przebraniu się w wygodniejszy strój dzieci ochoczo ruszyły na doskonalenie swojej sprawności ruchowej. Frajdą dla nich okazała się wysoka konstrukcja składająca się z labiryntu rur, sprawnościowych przejść i zjeżdżalni prosto do basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały też z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, boiska do piłki nożnej i pola z armatkami na plastikowe kulki. Dużą atrakcją wśród naszych dzieci była też ścianka wspinaczkowa. Zmęczeni zabawami ruchowymi z przyjemnością zajęli się budową zamku z ogromnych klocków piankowych. Pełni wrażeń z pobytu w ,,Fantazji” udaliśmy się do kolejnego punktu naszej wycieczki – Bistra La Famiglia w Błażowej. Tam dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Najpierw pod okiem instruktora wyrabiały ciasto na ulubione danie – pizzę. Dowiedziały się jakie produkty potrzebne są do zagniatania ciasta. Nauczyły się w jakiej kolejności należy je łączyć w całość i jaką techniką należy wyrabiać ciasto. Gotowe ciasto dzieci otrzymały do domu, do dobowego leżakowania w lodówce. A z gotowego, przygotowanego przez kucharza dzień wcześniej ciasta, każde dziecko wykonało sobie swoją ulubioną pizzę. Nareszcie najedzeni, zmęczeni i pełni wrażeń wieczorem dzieci wróciły do stęsknionych Rodziców.
Dzień Pluszowego Misia.
Stałą uroczystością w kalendarzu imprez szkolnych dla klas 0-3 jest Dzień Pluszowego Misia. W bieżącym roku szkolnym, w dniu 24 listopada naszą szkołę odwiedzili przyjaciele z dzieciństwa – Pluszowe Misie. Dzieci bezbłędnie rozwiązywały zagadki o misiach, rozpoznawały i podawały nazwy bohaterów różnych bajek - Kubuś Puchatek, Miś Colargol, Miś Paddington, Miś Yogi, Miś Uszatek, Gumisie. Poznały historię powstania maskotki i ustanowienia Światowego Dnia Pluszowego Misia. Były też wspólne z przyjaciółmi dzieciństwa zabawy ruchowe i plastyczne oraz ciesząca się dużym zainteresowaniem sesja zdjęciowa. Z okazji tego święta ogłoszony był szkolny konkurs na piękną recytację ulubionego wiersza o misiu i śpiew piosenki. Ten dzień sprawił wszystkim, nie tylko dzieciom, wiele radości i dostarczył miłych wrażeń.
,,Bezpieczne Wakacje 2023’’ - rozstrzygnięcie konkursu.
We wtorek 5 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Brzozowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie ,,Bezpieczne Wakacje 2023’’, który był dedykowany dzieciom i młodzieży szkół podstawowych i związany z tematyką bezpiecznego zachowania się w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek w czasie letniego wypoczynku.
Wyróżnienie w kategorii 10-12 lat otrzymała uczennica klasy V- Anna Ziembicka oraz Dawid Boroń z klasy VI.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!
Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego, który był jednym z fundatorów nagród w konkursie.
KONKURS ADWENTOWY "ŚWIATŁO DLA JEZUSA".
BohaterOn w Twojej Szkole.
W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,BohaterOn w Twojej Szkole”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Projekt cieszył się zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego, posłuchali słuchowiska ,,Iskra nadziei”, na podstawie którego przedstawili wydarzenia na osi czasu, następnie odbyli dyskusję na temat roli dzieci w czasie Powstania Warszawskiego i funkcji, jaką wtedy pełnili, a także niebezpieczeństw, jakie im wówczas zagrażały. Podczas projektu dzieci miały możliwość spaceru po wirtualnym Muzeum Powstania Warszawskiego i odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób Powstańcy i ludność cywilna Warszawy przedostawali się kanałami z dzielnicy do dzielnicy. W dalszej kolejności pracując w grupach, wykonali plakaty, które stały się elementem dekoracji zamieszczonej w klasopracowni historycznej. Natomiast dla społeczności szkolnej zaprezentowali piosenkę pt. ,,Włącz historię”.
Realizowany projekt wzmocnił poczucie tożsamości narodowej w uczniach i przekonanie, że Powstańcy Warszawscy zasługują na naszą pamięć.
W trakcie projektu został wykorzystany sprzęt pozyskany przez naszą szkołę
w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Kiermasz książek.
W bibliotekach szkolnych odbywa się kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie. Zaczął się 30 listopada października i będzie trwał do 21grudnia 2023 roku.
Celem kiermaszu jest promowanie książek, obcowanie z lekturą i rozwijanie kultury czytelniczej.
Można obejrzeć i kupić w bardzo przystępnych cenach książki dla dzieci i młodzieży. Jest to literatura piękna tzw. klasyka baśni oraz beletrystyka. Oprócz tego bardzo dużo kolorowanek i książeczek z naklejkami. To właśnie one cieszą się dużym powodzeniem wśród maluchów z klas I -III . Dzieci starsze gustują w komiksach i literaturze przygodowej.
Wywiadówka.
W środę 22 listopada w budynku głównym szkoły o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami wszystkich klas (0-VIII) wg następującego harmonogramu:
1.Spotkanie ogólne - prelekcja przedstawiciela PPP w Brzozowie na temat" Bezpieczeństwa w sieci i uzależnienie od mediów społecznościowych".
2.Sprawy bieżące przedstawi Pani Dyrektor Agnieszka Woś.
3.Spotkania indywidualne z wychowawcami w klasach:
klasa 0B- sala nr 18 I piętro
klasa 0A - sala nr 6 I piętro
klasa I- sala nr 26 II piętro
klasa II - sala nr 25 II piętro
klasa III - sala nr 4 I piętro
klasa IV- gabinet dyrektora
klasa V - sala nr 24 II piętro
klasa VI - sekretariat
klasa VII - sala nr 28 I piętro
klasa VIII - sala nr 27 II piętro
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficzno-plastycznego "Dary lasu malowane światłem i pędzlem".
Z okazji 100 lat Lasów Państwowych Nadleśnictwo Dynów zorganizowało I konkurs fotograficzno-plastyczny pt. „Dary lasu malowane światłem i pędzlem”. Uczniowie szkoły chętnie wzięli udział w tym konkursie. Wśród 195 prac z 22 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nasi reprezentanci: Antoni Bieńko z klasy I, Michał Kawa z klasy III i Anastazja Kawa z V klasy otrzymali wyróżnienie. Więcej informacji na temat rozstrzygnięcia konkursu można przeczytać na stronie Nadleśnictwa Dynów. Gratulujemy naszym uczniom sukcesu i zachęcamy do udziału w innych konkursach, gdzie mogą pokazać swoje talenty.
PROJEKT „SP! Serce i Pomoc”.
PROJEKT „SP! Serce i Pomoc”
w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski
w Izdebkach
Nasza szkoła jako jedyna w gminie Nozdrzec i jedna z czterech placówek w powiecie brzozowskim przystąpiła w roku 2021 do projektu dla szkół podstawowych z województwa podkarpackiego pod nazwą „SP! Serce i Pomoc”.
Jest to autorski projekt Podkarpackiego Kuratora Oświaty, którego partnerami są dyrektorzy,nauczyciele, uczniowie i rodzice.
Głównejego założenie to zachęcenie szkół do podejmowania autorskich i innowacyjnych działań ułatwiających uczniom klas trzecich przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowanianiepowodzeń szkolnych.
Zgodnie z zasadami uczestnictwa w przedsięwzięciu opracowano „Programadaptacyjny dla uczniów klasy IV” o charakterze działań innowacyjnych oraz podjęto uchwałę w sprawie jego wdrożenia. Koordynatorem projektu została Pani Renata Pecka.
Po dopełnieniu formalności, we wrześniu 2021 r. szkoła otrzymała Akredytację wstępną i przystąpiła do działania.
Po pierwszym roku realizacji programu, na podstawie jego ewaluacjii po przekazaniu informacji do Podkarpackiego KuratoraOświaty o uzyskanych efektach, otrzymaliśmy Certyfikat I stopnia.
W roku szkolnym 2022/2023, po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych, rozpoczęliśmy drugi rok realizacji projektu w kolejnej klasie IV zakończony ewaluacją programu i szczegółowym sprawozdaniem do KO w Rzeszowie.
We wrześniu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła uzyskała Certyfikat II stopnia i rozpoczęła trzeci rok realizacji projektu „SP! Serce i Pomoc”.
Szkolne obchody Święta Nieodległości.
Pamiętając o tym, że „Polska to nasz wspólny dom...” w tegoroczną szkolną uroczystość obchodów 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyła się cała społeczność uczniowska. Dzieci oddziałów przedszkolnych, w odświętnych strojach w biało-czerwonych barwach, śpiewały piosenki o Polsce i recytowały wiersze. Na szkolną uroczystość wykonały też flagi i kotyliony, aby wzmocnić odświętny charakter tej uroczystości. Uczniowie klas I-III krótko wierszem przypomnieli historię Polski, a piosenką wyjaśnili „Co to jest niepodległość”. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego, czyli Mazurka Dąbrowskiego.
Szkolne obchody Święta Niepodległości.
„Wierni Bieli i Czerwieni”
Dzień Patriotyczny w naszej szkole
W piątek 10 listopada 2023 r. klasy IV-VIII uroczyście obchodziły Święto Niepodległości, które połączyło całą społeczność szkolną. Odświętnie przystrojeni, otoczeni piękną scenografią odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która mówiła o wartości niepodległości we współczesnym świecie. Krótki rys historyczny dotyczący 11 listopada 1918 r. przedstawiła prowadząca uroczystość – Pani Renata Pecka. Po jej słowach odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Poszczególne klasy zaprezentowały wylosowane wcześniej pieśni. Można było usłyszeć: „Szarą Piechotę”, „Białe róże”, „Przybyli ułani pod okienko”, „My, Pierwsza Brygada”, „Jak szło wojsko raz ulicą”.
Uczniowie bardzo poważnie i ambitnie podeszli do wyznaczonych zadań. Pięknie wyglądali i przejmująco zaśpiewali, wzruszając albo porywając wszystkich do marszu i śpiewu.
W tym czasie szacowne jury w składzie: Pani Lucyna Barć, Pan Robert Flejszar, Ks. Bartosz Jakubowski, Pan Artur Cyparski oceniało występy, natomiast Uczennice Melania Kocyła i Laura Jedynak zapoznały zebranych z ciekawostkami z życia Józefa Piłsudskiego.
Po burzliwej dyskusji Przewodniczący komisji konkursowej – Pan Robert przedstawił wyniki i razem z Panią Dyrektor wręczył przewodniczącym wszystkich klas pamiątkowe dyplomy.
Oto wyniki konkursu:
- miejsce – klasa VII
- miejsce – klasa IV i VIII
- miejsce – klasa V i VI
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu – byliście wspaniali!!!
Dziękujemy Organizatorkom tego wspaniałego Święta – Pani Iwonie Dobosz, Pani Małgorzacie Mazur – Herbut, Pani Renacie Pecce i Pani Elżbiecie Pempuś.
Archiwum Aktualności