Życzenia świąteczne.
Informacja!
W dniach 28.03.2024 do 02.04.2024 roku szkoła podstawowa jest zamknieta .
W pilnych sprawach proszę się kontaktować pod nr telefonu 517476891.
Nowoczesna sala terapeutyczna w naszej szkole.
W naszej szkole w budynku 282 powstała pierwsza na terenie gminy piękna i nowoczesna sala terapeutyczna do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To wyjątkowe miejsce zostało utworzone dzięki otrzymanemu grantowi w ramach XXX akcji charytatywnej TVP - Reklama Dzieciom 2022.
Całkowity koszt projektu wyniósł 23552,69 zł. Na realizację zadania ,,Przyjazny świat dziecka” szkoła otrzymała 20000 zł z dotacji. Pozostałe koszty utworzenia sali terapeutycznej wynoszące- 3552,69 to środki wkładu własnego.
Inicjatywą zostali objęci uczniowie, którzy doświadczają różnych trudności w codziennym funkcjonowaniu. W nowo powstałej sali prowadzone są zajęcia specjalistyczne z dziećmi, które poprzez zabawę, ćwiczenia oraz ruch pod okiem i wsparciem terapeutów usprawniają takie obszary jak: motoryka mała, motoryka duża, koordynacja wzrokowo-ruchowo- słuchowa, pamięć i komunikacja.
Pomieszczenie zostało wyposażone w kabinę SI wraz z osprzętem, ścieżki gimnastycznej, drabinki ściennej, kącika zabaw oraz programu terapeutycznego ,,Mówik 2”.
Cele projektu obejmują:
- wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z niepełnosprawnościami poprzez zapewnienie im ciekawych, atrakcyjnych pomocy dydaktycznych;
- zaspokojenia potrzeb oraz zapewnienie poczucia własnych wartości;
- doskonalenie kompetencji społecznych, pozwalających zbudować pozytywny obraz samego siebie i pokonać lęk przed otoczeniem;
- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i budowania relacji z innymi osobami odpowiednio do pełnionych ról społecznych;
- rozwijanie mocnych stron, walorów u uczniów;
- kształtowanie umiejętności współżycia i współpracy oraz komunikowania się na zasadach otwartości, partnerstwa i wzajemności.
Rewalidacja i terapia uczniów jest bardzo ważną częścią procesu dydaktycznego w kształceniu specjalnym, dlatego istotne jest, aby formy i metody pracy były urozmaicone i atrakcyjne dla danego ucznia.
Środki pozyskane w ramach projektu ,,Reklama Dzieciom 2022” znacząco wpłynęły na poprawę jakości pracy ucznia i nauczyciela.
Serdecznie dziękujemy Władzom Gminy Nozdrzec na czele z Panem Wójtem Stanisławem Żelaznowskim za wsparcie tej inicjatywy, która wzbogaciła ofertę naszej szkoły.
Wiosenny kiermasz książek.
W bibliotekach szkolnych w dniach od 18 marca do 30 kwietnia trwa wiosenny kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.
Można obejrzeć i kupić w bardzo przystępnych cenach książki dla dzieci i młodzieży. Jest to literatura piękna tzw. klasyka baśni oraz beletrystyka. Oprócz tego bardzo dużo kolorowanek i książeczek z naklejkami.
Zapraszamy!
Biblia nie tylko na konkursie, ale przez cały rok.
W jesiennej aurze 2023 roku, w naszej szkole został zorganizowany i przeprowadzony Konkurs Biblijny, którego tematyką było hasło obecnego roku duszpasterskiego w Kościele: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".
Starano się zachęcić uczniów, by zamiast się nudzić w chłodne jesienne, długie wieczory, wzięli do ręki Biblię i szukali w niej sensu życia, pogłębienia wiary a przy okazji mogli się przygotować do biblijnych potyczek.Wiemy, że czytanie Biblii to obowiązek człowieka wierzącego, z którego jednak w różnej mierze się wywiązuje. Była to więc okazja zbliżenia się do Boga. Biblia to Jego słowo, Jego wskazówki do mądrego życia. 15 uczniów naszej szkoły dało się przekonać i zdecydowało się wziąć udział w etapie szkolnym, który odbył się 05.12.2023 r.
Spośród naszych konkursowiczów została wyłoniona trójka najlepszych, którzy reprezentowali naszą szkołą w II z III etapów tego konkursu w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. Pawła Komborskiego w Przysietnicy. To właśnie tam w dniu 05.03. 2024 r. odbył siędekanalny, czyli II etap tego konkursu. Naszą szkołę z chlubą reprezentowały: Małgorzata Dziuban (kl. VII), Melania Kocyła (kl. VII) i Julia Wojdanowska (kl. VI). Gratulujemy naszym dziewczętom, a także wszystkim uczestnikom konkursu, ciesząc się, że niektórzy z nich wzięli udział w kolejnej już jego edycji.
Pozostaje mieć nadzieję, że przeczytane przez uczniów słowo Boże pozostanie z nimi na całe ich życie. Nie chodzi przecież o sukcesy, które nie raz są wynikiem szczęścia, mniejszej tremy, lepszego dnia, ale o trud pracy i chęć szczerego zaangażowania. Dobrze by było, gdyby nasi uczniowie zaglądali do Biblii chętnie i często, przez cały rok, nie tylko w jesienne chłodne wieczory. Mamy nadzieję, że choć trochę się to uda. Będzie to bardziej realne jeśli Rodzice już od wczesnego dzieciństwa będą zaprzyjaźniać swoje pociechy z biblijnymi opowieściami, chociażby, czytając dzieciom do snu.
Spotkanie z Kicią Kocią.
4 marca br. w naszej szkole pojawił się wyjątkowy gość- Kicia Kocia. Uczniowie gromkimi brawami przywitali bohaterkę książeczek dla dzieci i zaprosili do wspólnego czytania. Bajki o Kici Koci nie tylko bawią, ale także uczą wielu przydanych zachowań i czynności w życiu codziennym.
Poniedziałkowemu spotkaniu towarzyszyła dobra zabawa połączona z tańcem, śpiewem, mnóstwem rozdanych uścisków i przybijanych piątek. Najmłodsi pasjonaci i czytelnicy mogli z nią porozmawiać, przytulić się i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Serdecznie podziękowania kierujemy dla Pań z Gminnego Ośrodka Kultury w Nozdrzcu za pomoc w organizacji wydarzenia.
Wizyta Misi Marysi !
W środę 21 lutego br. uczniów klas 0-III odwiedziła przesympatyczna i urocza bohaterka książek dla dzieci – Misia Marysia.
Dzieci mogły wysłuchać przygód kilkuletniej dziewczynki, która zabrała je do krainy wspaniałych przygód. Tym razem to wybrani uczniowie wraz z Panią Krystyną Mikoś z Biblioteki Publicznej w Izdebkach czytali książeczki o głównej postaci z bajek.
Wszystkie dzieci były zachwycone spotkaniem, a Misia odwdzięczyła się, obdarowując je słodyczami.
W trakcie spotkania został wykorzystany sprzęt pozyskany przez naszą szkołę w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku.
Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.
Nasza szkoła, jak co roku, celebrowała to święto pod czujnym okiem Pań Polonistek i Pani Bibliotekarki, które przygotowały różne konkursy i ćwiczenia sprawdzające wśród uczniów znajomość zawiłości polszczyzny.
Podczas lekcji języka polskiego poszczególne klasy mierzyły się z zadaniami z zakresu ortografii i poprawności językowej. Natomiast przerwy były okazją do zabawy w „Ortograficznego detektywa”. Efektem twórczych działań naszych uczniów była m. in. wystawka ich prac, które ozdobiły szkolny korytarz.
Mamy nadzieję, że ten dzień minął wszystkim radośnie i efektywnie. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego wspaniałego
Wyniki rekrutacji dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025.
Komisja Rekrutacyjna stwierdziła, iż do oddziału przedszkolnego rodzice zgłosili 41 dzieci (wszystkie dzieci z obwodu szkoły) na 50 wolnych miejsc. Z uwagi na liczbę złożonych wniosków komisja po analizie danych podjęła decyzję o przyjęciu wszystkich dzieci, rodziców, którzy złożyli wnioski.
Komisja Rekrutacyjna stwierdziła, iż do klas pierwszych rodzice zgłosili 18 dzieci. Wszystkie dzieci zostały przyjęte.
Dzień Babci i Dziadka.
Co roku, 21 i 22 stycznia, obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Są to dni, które świętujemy praktycznie na całym świecie. Wówczas wnuczkowie obdarowują swoich dziadków drobnymi upominkami oraz dziękują najstarszym członkom rodziny za ich obecność. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła, mimo styczniowego mrozu. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. To właśnie Babcia i Dziadek kochają, rozpieszczają, kultywują tradycje rodzinne i opowiadają o swoich przodkach. Kiedy odbierają wnuki z przedszkola i szkoły dostrzec można silne więzi łączące oba pokolenia.
Z okazji święta Dnia Babci i Dziadka, 25 stycznia 2024 r., w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. Specjalnie na nią nasi uczniowie przygotowali przedstawienie w formie muzyczno - słownych wystąpień. W przepięknej scenografii, przygotowanej właśnie na ten dzień, dzieci recytowały wiersze przeplatane poruszającym serca śpiewem. Przedstawienie rozpoczęło się od wzruszającego występu Leny Konopackiej z piosenką „Droga babciu, drogi Dziadku”. Następnie pojawili się mali aktorzy w pełnym humoru przedstawieniu pt. „Rzepka”. Kolejnym punktem był występ Oli Kłak z piosenką „Skrzypi wóz” oraz krótki kabaretowy skecz uczniów klas II i III. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Nie zabrakło również występów zespołu „Izdebczanka”, którego członkowie zatańczyli tradycyjne tańce regionalne. Amelka Wojnar oczarowała nas piękną solową grą na skrzypcach utworu „Kajtuś na kucyku”, a najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały Babciom i Dziadkom tańce „Kręcą się kółeczka”, „Kujawiaczek” oraz „Poszło dziewczę po ziele”. Antoś Bieńko zaśpiewał piękną pastorałkę „Bosy pastuszek”. Przy śpiewie kolędy „Już gwiazdeczka się kolebie” Nikoli Opalińskiej „Trzej królowie” zatańczyli dziadkowy taniec. Czas naszym kochanym Gościom umiliła także starsza grupa przedszkolna, której członkowie wyrecytowali zachwycające wierszyki i zaśpiewali piosenki o Babciach i Dziadkach. Pod koniec części artystycznej aniołki zaprezentowały taniec do wzruszającej piosenki Kasi Cerekwickiej pt. „Noel”, a Karolinka Hućko oczarowała wszystkich swoim anielskim głosem w kolędzie „Mizerna cicha”. Ostatnim punktem programu były życzenia skierowane do wszystkich Babć i Dziadków, pełne miłości i płynące prosto z serca. Kulminacją było wspólne odśpiewanie ,,Sto lat" oraz obdarowanie przybyłych gości własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Nie zabrakło tutaj również serdecznych słów oraz szczerych życzeń od Pani Dyrektor Agnieszki Woś oraz Wójta Gminy Nozdrzec pana Stanisława Żelaznowskiego. Była to wspaniała uroczystość, pełna wzruszeń, miłości oraz głębokich emocji. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy naszym gościom za przybycie oraz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od Swoich wnuków - radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!
Archiwum Aktualności