16 czerwca b.r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pn. ,, Kochajmy pszczoły’’ w ramach realizowanego projektu Dworska Pasieka dla klas I-III. Projekt jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii. W trakcie zajęć prowadzonych przez pasjonata pszczelarstwa- Pana Marcina Barana dzieci zdobyły wiedzę na temat roli pszczół w środowisku naturalnym. Miały okazję obejrzeć wnętrze prawdziwego ula oraz przymierzyć ubiór, który ochrania przed użądleniem. Dowiedziały się też, jak są zbudowane pszczele komórki oraz po czym odróżnić prawdziwą królową od innych pszczół. Dzieci posmakowały pysznego miodu, a przy okazji dowiedziały się o jego wielkich właściwościach zdrowotnych. Następie uczniowie pod nadzorem Pani Barbary Lityńskiej i Pani Krystyny Mikoś wykonali oraz udekorowali według własnego pomysłu świece z wosku pszczelego, co sprawiło im wiele radości. Własnoręcznie zrobione świece zabrali na pamiątkę do domu. W nagrodę za aktywny udział w niezwykłej lekcji przyrody każdy otrzymał upominek. Dzieci były zachwycone warsztatami i długo dzieliły się wrażeniami.
Warsztaty edukacyjne - "Kochajmy pszczoły"
Podsumowanie zbiórki pieniędzy na pogorzelców z Dydni i dla Kubusia Zwierzchowskiego.
„Człowiek jest wielki nie przez to , co posiada, lecz przez to kim jest
nie przez to, co ma , lecz przez to czym dzieli się z innymi”
/Jan Paweł II/
Podsumowanie zbiórki pieniędzy na pogorzelców z Dydni i dla Kubusia Zwierzchowskiego.
W niedzielę 13 czerwca 2021r. odbyła się zbiórka pieniędzy na pogorzelców z Dydni zorganizowana przez Samorząd Uczniowski SP im. Świętej Jadwigi Królowej Polski i Parafię rzymskokatolicką Zwiastowania Pańskiego w Izdebkach. Dzięki społecznemu zaangażowaniu oraz ofiarności mieszkańców Izdebek udało się zebrać dla poszkodowanych kwotę 4200,60 złotych, która została przekazana na konto Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Z kolei ciężka sytuacja chorego Kubusia z Bliznego zjednoczyła w działaniu również społeczność szkolną. Wśród uczniów, pracujących nauczycieli , pracowników administracji i obsługi odbyła się kwesta dzięki, której do puszek organizatora akcji Fundacji Siepomaga na skomplikowaną operację serca chłopczyka w USA zebrana została kwota: 1612,53 złotych.
Mamy nadzieję, że czynienie dobra przyniesie wiele radości i a przy tym umocni naszą wrażliwość i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.
Dziękujemy Wszystkim za gest wsparcia, oraz przekazywane dary pieniężne. Niech największą nagrodą dla nas będzie radość osób obdarowanych.
Katarzyna Kufel
ks. Robert Drążek
Szkolny konkurs historyczny - "Królowa Jadwiga i jej czasy".
„Święta Jadwiga Królowa (…) zawierzyła więc Chrystusowi i narodom, które pragnęła
Do Niego przyprowadzić, swoje życie i swoje królowanie. Całemu narodowi dała
przykład umiłowania Chrystusa i człowieka – człowieka spragnionego zarówno
wiary, jak i nauki, jak też codziennego chleba i odzienia. Zechciejmy i dzisiaj
czerpać z tego przykładu, ażeby radość z daru wolności była pełna”.
Szkolny Konkurs Historyczny
„KRÓLOWA JADWIGA I JEJ CZASY”
W tym roku, niestety, nie mogliśmy obchodzić święta naszej Patronki -Świętej Jadwigi Królowej Polski- tak jak zwykle. Jednak, aby upamiętnić ten dzień, zorganizowany został wśród uczniów klas IV-VIII Szkolny Konkurs Historyczny „KRÓLOWA JADWIGA I JEJ CZASY” pod hasłem: ,,Ty dla tej Polski będziesz perłą”. Jego celem było upowszechnianie wiedzy o królowej Jadwidze, popularyzacja kultu patronki oraz upowszechnianie ideałów i wartości reprezentowanych przez św. Jadwigę.
Do konkursu zgłosiło się 27 uczniów. Ich zadaniem było wykazanie się znajomością życiorysu św. Jadwigi, jej zasług dla Polski oraz Kościoła, a także wiedzą o epoce, w której żyła Patronka.
Najwyższy poziom zaprezentowało sześciu uczniów zdobywając 94% poprawnych odpowiedzi:
- Kłak Jakub – klasa IV
- Zańko Antoni – klasa IV
- Owsiana Joanna – klasa V
- Kocyła Dawid – klasa VI
- Matwijczyk Filip – klasa VI
- Szerszeń Milena – klasa VIII
Drugie miejsce zajęli:
- Kocyła Melania– klasa IV
- Jedynak Kacper – klasa V
- Jędruszczak Weronika – klasa VIII
Uczniowie ci uzyskali 92 % poprawnych odpowiedzi.
Na trzecim miejscu znalazła się uczennica, która uzyskała 89% poprawnych odpowiedzi:
- Jedynak Laura – klasa IV
Laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrodą są oceny z historii oraz dodatkowe punkty do zachowania.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zachęcamy naszych uczniów do dalszego odkrywania bogactwa, zasług i mądrości wielkiego Króla Polski - Świętej Jadwigi.
8 czerwca- Dzień Patrona Szkoły - Świętej Jadwigi Królowej Polski.
Dnia 8 czerwca obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły – Świętej Jadwigi Królowej Polski. Uroczystość dla klas I-III składała się z dwóch części. Najpierw uczniowie obejrzeli film o życiu św. Jadwigi i zapoznali się z legendą pt. ,,Stopka Królowej Jadwigi”. Część artystyczną o Patronce przygotowała klasa III. Uczniowie zapoznali swoich młodszych kolegów z życiem i działalnością Królowej, a później odśpiewany został hymn szkoły. Dzieci mogły również zapoznać się z literaturą dotyczącą Patronki korzystając z pozycji znajdujących się w zorganizowanym kąciku książki. Druga część uroczystości odbyła się w klasach. Dzieci wykonywały portrety Królowej, kolorowały gotowe ilustracje oraz czytały fragmenty wybranych książek o Królowej Jadwidze. Cała uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego
4 czerwca 2021 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Informujemy, że piątek tj. 4 czerwca 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych na podstawie Zarządzenia 2/09/2020-2021 z dnia 29.09.2020 r. Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski z Oddziałem Przedszkolnym w Izdebkach.
1 czerwca Dzień Dziecka.
,, Kiedy się śmieje dziecko
śmieje się cały świat’’.
J. Korczak
1 czerwca b.r. w naszej szkole dla klas I-III miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Przygotowane zostały różne atrakcje. Od pierwszej lekcji na sali gimnastycznej miały miejsce rozgrywki drużynowe, które wywołały mnóstwo pozytywnych emocji. Następnie rodzice zorganizowali poczęstunek na świeżym powietrzu: pieczone kiełbaski, napoje, słodycze oraz lody. Korzystając z ładnej pogody dzieci wybrały się ze swoimi klasami na plac zabaw i boisko szkolne. Na zakończenie dnia uczniowie obejrzeli ciekawy film pt.,,,Anastazja’’. Dzień upłynął w miłej, przyjaznej atmosferze , która na długo pozostanie w ich pamięci.
26 maja Dzień Matki
Z okazji Dnia Matki nasi Uczniowie pragną złożyć swoim Mamom najserdeczniejsze życzenia.
Dla wszystkich Mam z okazji Ich Święta życzenia zdrowia, szczęścia, wytrwałości, powodzenia w życiu zawodowym i rodzinnym składają wszyscy uczniowie naszej Szkoły.
Z okazji Twojego dnia Mamo
Za wczoraj i dziś – zawsze tak samo
Każdym czułym serca uderzeniem
I każdym z niego płynącym życzeniem
Zdrowia, sił i codziennej radości
Wraz ze słowami największej wdzięczności
Za wszystkie dla nas trudy i starania
Składamy dzisiaj podziękowania.
Sukces uczennic z klasy VIII w powiatowym konkursie "Miejsce na mapie".
W piątek 28 maja 2021r. o godzinie 12:00 w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Brzozowie odbyła się uroczysta gala związana z podsumowaniem trzeciej edycji konkursu "Miejsce na mapie" pod patronatem Starosty Brzozowskiego. Adresatami konkursu zorganizowanego przez katedrę geodezji Zespołu Szkół Budowlanych na czele
z Panem mgr inż. Mirosławem Prodziewiczem byli uczniowie ósmych klas szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu brzozowskiego i od początku cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży. Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne związane z trwająca pandemią przez cały marzec uczniowie mogli nadsyłać prace konkursowe drogą elektroniczną. Celem konkursu było przedstawienie zrzutu mapy z miejsca zamieszkania uczestnika poprzez prezentację szkoły do której uczęszcza a także znajdujących się na trasie do ZSB w Brzozowie ciekawych zabytków historycznych , sportowych, pomników przyrody oraz ciekawych budynków lub instytucji użyteczności publicznej. Warto podkreślić wysoki poziom prezentowanych prac. Ostatecznie dwie uczennice reprezentujące Szkołę Podstawową im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach - Milena Szerszeń i Dominika Telega zdobyły ex aequo trzecie miejsce. Dopełnieniem sukcesu naszych dziewcząt były wspaniałe nagrody , które zostały wręczone przez Pana Starostę Zdzisława Szmyda , Pana Dyrektora ZSB mgr inż. Tomasza Kaczkowskiego. W trakcie spotkania odbyła się wspólna sesja fotograficzna. Organizatorzy zadbali również o miły dla podniebienia poczęstunek w czasie którego między uczestnikami oraz opiekunami zawiązały się nowe relacje i znajomości. Informację o konkursie znajdziemy na stronach internetowych starostwa powiatowego i ZSB w Brzozowie a także Brzozowskiej Gazecie Powiatowej.Milenie i Dominice jeszcze raz gratulujemy!!!
Opiekun konkursu: Katarzyna Kufel
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” online.
Z radością informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny” online. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki. Z tego powodu pragniemy złożyć gratulacje wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę i ambicję.
Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły.Antoni Zańko klasa IV - 22 punkty - laureat, V miejsce w kraju
Laura Jedynak klasa IV - 20 punktów - laureat, VII miejsce w kraju
Maja Błachut klasa VII - 19 punktów - laureat, VIII miejsce w kraju
Maksymalna liczba punktów mozliwych do zdobycia: 26
Gratulujemy!
Darmowy kurs komputerowy.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie „Podkarpacka Akademia Kwalifikacji ICT”
Aby wziąć udział w projekcie należy spełnić jeden z czterech kryteriów:
- posiadać wykształcenie max ISCED 3 (ponadgimnazjalne -Liceum, liceum profilowane, technikum, technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa)
- wiek 50+
- Kartę dużej rodziny
- Orzeczenie o niepełnosprawności
Przy czym min 5 osób w grupie musi być z wykształceniem średnim lub 50+ .
2 osoby w każdej grupie mogą być niespełniające żadnego kryterium.
Szkolenie będzie realizowane w wymiarze 110 godzin lekcyjnych dla grupy liczącej 10 osób w budynku głównym szkoły – Izdebki 362.
Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły lub pod numerami telefonów: 134399710, 517 476 891
Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu "Podkarpacka Tęcza"
XXI EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PODKARPACKA TĘCZA pod hasłem: NieZapomniane Podkarpacie”.
Motto: Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie” . (Kard. Stefan Wyszyński)
W kwietniu odbyła się XXI Edycja Wojewódzkiego Konkurs Podkarpacka Tęcza pod hasłem "NieZapomniane Podkarpacie" Wielu uczniów naszej szkoły brało w nim udział. Zadaniem uczestników w kategorii plastycznej było przygotować plakat, który będzie reklamował, promował Podkarpacie. Natomiast w kategorii fotograficznej wykonać 1 zdjęcie (barwne lub czarno – białe), które tematycznie będzie nawiązywało do hasła: „Zapomniane Podkarpacie”. Zdjęcie miało przedstawiać ciekawych ludzi i ich pasje, dawne zawody, czynności gospodarskie i zajęcia domowe, obrzędy i zwyczaje ludowe, uroczystości związane z rokiem liturgicznym i inne które według autora odchodzą w zapomnienie i warto je uwiecznić w kadrze.
Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Melania Kocyła (kl. IV) zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym i zdobyła piękne nagrody. Serdecznie gratulujemy.
Wychowawca klasy IV
Dokonania muzyczne ucznia IV klasy - Jakuba Kłaka
Miło nam jest przedstawić dokonania muzyczne ucznia klasy IV Jakuba Kłaka, który zdobywa wysokie miejsca oraz wyróżnienia grając na saksofonie.
Pierwszym wysokim osiągnięciem Kuby było II miejsce w Międzynarodowym Internetowym Konkursie Muzycznym "12th World Open Music Competition" Belgrad, Serbia 2021 - zdobył on 88,66/100 pkt.
Drugim osiągnięciem Jakuba było również II miejsce w konkursie "Buskie Konfrontacje Saksofonowe" w Busku Zdroju.
Kolejnym dokonaniem było wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 w Krakowie.
Jesteśmy dumni z naszego ucznia i serdecznie mu gratulujemy. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki.
Wychowawca klasy IV
Rozstrzygnięcie konkursu “Zabytki Gminy Nozdrzec”
Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zabytki Gminy Nozdrzec” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nozdrzec.
Oceniając prace komisja zwracała uwagę na estetykę, pomysłowość, samodzielność wykonania oraz zrozumienie tematyki i jego interpretację. Łącznie na konkurs wpłynęło 127 prac uczniów klas 0-VI z terenu naszej Gminy. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą używając różnorodnych technik plastycznych od kredki, ołówka czy akwareli poprzez wyklejane papierem.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Kl. “0”
Wyróżnienie
Zofia Zańko
Kl. I
Miejsce I – Monika Wójcik
Miejsce III – Amelia Sura
Wyróżnienie
Maja Baran
Kl. II
Miejsce I – Amelia Przeszło
Miejsce III – Magdalena Łanik
Wyróżnienie
Martyna Wojdanowska
Anna Ziembicka
Kl. IV
Wyróżnienie
Emilia Blama
Kl. V
Wyróżnienie
Filip Sura
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
O miejscu i terminie wręczenia nagród poinformujemy telefonicznie.
Rozstrzygnięcie konkursu "Palma Wielkanocna"
Został rozstrzygnięty Gminny Konkursu “Palma Wielkanocna”.
Komisja konkursowa oceniła zgłoszone do Konkursu prace zgodnie z ustalonym Regulaminem Konkursu.
Na Konkurs zgłoszono 20 palm.
Prace uczniów naszej szkoły znalazły się wśród finalistów w następujących kategoriach:
Prace indywidualne:
Zofia Łukaszyk – I miejsce
Dawid Czubski – I miejsce
Laura Jedynak – II miejsce
Natalia Owsiana – II miejsce
Emilia Łukaszyk – III miejsce
Dawid Boroń – II miejsce
Wyróżnienie:
Kacper Bieńko
Oliver Chlebik
Kacper Szerszeń
Za udział:
Julia Telega
Prace Rodzinne:
Rodzina Kocyła – I miejsce
Wyróżnienie:
Rodzina Wojdanowskich
Rodzina Jaczewskich
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
O miejscu i terminie wręczenia nagród GOK w Nozdrzcu poinformuje telefonicznie..
Od 17 maja 2021 r. - nauka hybrydowa dla klas IV-VIII
Od poniedziałku, 17 maja uczniowie z klas IV-VIII będą mieli zajęcia hybrydowe. Nauka hybrydowa musi się odbywać w taki sposób, aby zajęcia w szkole miało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas IV-VIII oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Dlatego też zajęcia poszczególnych klas będą odbywać się według poniższego harmonogramu:
Akcja "Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami".
Nasza szkołą przyjęła zaproszenie i przyłączyła się do akcji „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”.
Dziękuję za nominację i kontynuujemy akcję wspólnie #challengeniebieskiemotyle2021.
Celem akcji jest poszerzenie wiedzy i świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.
Do udziału w akcji #challengeniebieskiemotyle2021, nominujemy:
- Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Warze
- Szkołę Podstawową w Siedliskach
- Szkołę Podstawową im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie
Zapraszam wyżej wymienionych do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu
Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:
1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla”.
3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
4. Nominować kolejne trzy placówki lub osoby i powiadomić je o tym.
5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
5. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.Trzymamy kciuki za nominowane placówki i życzymy powodzenia.
Harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego.
Harmonogram prowadzenia zajęć dla klas I-III od 26.04.2021 do 30.04.2021 r.
Zasady pracy szkół i placówek od 26 kwietnia br. – nauka hybrydowa dla najmłodszych uczniów z 11 województw
Nauka hybrydowa klas I-III w 11 województwach
Od poniedziałku, 26 kwietnia lekcje w systemie hybrydowym w klasach I-III w szkołach podstawowych będą mieli uczniowie w 11 województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim.
Uczniowie z pozostałych klas mają zajęcia na dotychczasowych zasadach, nic się u nich nie zmienia.
Projekt ekologiczno-charytatywnym „Zbieram to w szkole” pod patronatem MEiN
Zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody
Projekt ekologiczno-charytatywnym „Zbieram to w szkole”
pod patronatem MEiN
Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach do udziału w projekcie ekologiczno-charytatywnym „Zbieram to w szkole”. Włączenie się w inicjatywę to okazja do zaangażowania się społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego i rodziców we wspólną sprawę, jaką jest pomoc ubogim i ochrona środowiska. Podczas zbiórki, która będzie trwać w naszej szkole do końca maja zbierane będą baterie oraz bilon ( polskie groszówki posegregowane według nominału 1 grosz, 2 grosze, 5 groszy), a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży będą przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Celem akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na problemy mieszkańców krajów takich jak Boliwia i Czad, gdzie nawet woda bywa luksusem. Przy okazji zbiórki surowców zwracamy uwagę na potrzebę ekologicznych działań i szacunku do zasobów Ziemi.Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na książki, filmy, torby ekologiczne.Uczniowie, którzy do końca maja przyniosą baterie lub bilon proszeni są o pozostawienie ich w budynkach szkoły w których się uczą w wyznaczonych miejscach.
Opiekunowie SU: Katarzyna Kufel , Maciej Skotnicki
Archiwum Aktualności