Szkoła Podstawowa Nr 2 w Izdebkach
2018/2019
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
Dnia 05.06.2019r. dwoje uczniów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym, który po rocznej przerwie będzie nadal organizowany w Wesołej.
Maja Błachut uczennica klasy V zajęła miejsce II, a Paweł Skrabala uczeń klasy VI miejsce IV.
Gratulujemy sukcesu. Więcej informacji na stronie
*****************************************************************************************
CZTERY PORY ROKU- WYNIKI KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
W konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną wzięło udział 25 rodzin dzieci z klas 0-3. Palmy wykonane wspólnie w domach i przyniesione na wystawę do szkoły są piękne i pomysłowe.
Pierwsze miejsca zajęli:
·Oliver Chlebik
·Laura i Kacper Jedynak
·Natalia Owsiana
·Oliwia, Dawid i Patryk Czubscy
·Karol Jarosz
·Miłosz i Kamil Wolanin.
Drugie miejsca zajęli:
·Agnieszka Pecka
·Marcelina Zając
·Amelia Fil
·Igor Owsiany
·Julia Fil
·Oskar Szerszeń
·Julia Telega
·Nina Potoczna
·Dawid Boroń
·Julia i Zuzanna Wojdanowskie.
Trzecie miejsca zajęli:
·Martyna Wojdanowska
·Franciszek i Wiktor Telega
·Kacper Bieńko
·Kacper Barnik
·Jakub Gładysz
·Kacper Hajduk
·Maja Kłak
·Kacper Szerszeń
·Szymon Szerszeń.
Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych.
****************************************************************************************
Sukcesy uczniów
Pod datą 15.03.2019r. pragniemy odnotować kolejne znaczące sukcesy naszych uczniów. Drużyna dziewcząt zdobyła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w Bliznym.
Uczniowie klasy VI – Karol Jeleń i Dawid Owsiany uczestniczyli w Gminnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Nozdrzcu.
Karol zajął wysokie II miejsce. Obydwaj chłopcy otrzymali dyplomy i wyróżnienia, a Karol stał się potencjalnym uczestnikiem letniego obozu wypoczynkowego przewidzianego dla laureatów poszczególnych etapów Turnieju. Gratulujemy.
**************************************************************************************
Wyjazd do Multikina oraz na kręgle do Rzeszowa.
14 marca 2019 roku chętni uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wyjeździe do Multikina w Galerii Milenium Hall w Rzeszowie oraz na kręgle. Wszyscy zebraliśmy się obok budynku szkoły, skąd wyruszyliśmy na wycieczkę. Po przybyciu na miejsce uczniowie zaopatrzyli się w popcorn, colę oraz inne smakołyki i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Punktualnie o 14.30 rozpoczął się seans pt. "Kapitan Marvel". Był to film pełen szybkiej akcji i niezwykłych przygód głównych bohaterów. Wszyscy wyszliśmy zadowoleni i uśmiechnięci. Pełni nowej energii udaliśmy się do kręgielni Galaktyka, gdzie przez półtorej godziny próbowaliśmy naszych sił w rzucaniu kulami do kręgli.
To była wspaniała wycieczka. Towarzyszyły jej radość, dobry humor i wspólna zabawa. Do domu wróciliśmy około godziny 20.00.
Dziękujemy pracownikom kina i kręgielni za miłą i fachową obsługę.
************************************************************************************
Odznaki Wzorowego Ucznia
Z satysfakcją informujemy, że grono Wzorowych Uczniów powiększyło się o uczennicę klasy V Maję Błachut.
Odznakę „Wzorowy Uczeń” zachowali również: Natalia Jeleń kl V, Maciej Herbut kl. V, Milena Szerszeń kl. VI
**********************************************************************************
ZIMOWE KONKURSY - ROZSTRZYGNIĘCIE
Zostały ogłoszone trzy zimowe konkursy dla klas 0-3: na „Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową”, „Konkurs kolęd i pastorałek” oraz pracę plastyczną „Pejzaż zimowy”. Największym powodzeniem cieszył się konkurs na szopkę, w którym wzięły udział 22 rodziny. Prace były piękne, pomysłowe i starannie wykonane. Nikt nie przeszedł obok wystawy bez zatrzymania się i podziwiania efektów prac. Wszystkie szopki zajęły pierwsze miejsce i zostały nagrodzone dyplomami oraz bombkami choinkowymi. Rodziny za wspólną pracę otrzymały podziękowania i pamiątkowe albumy. 2 stycznia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne podczas śpiewania kolęd i pastorałek. W swoich kategoriach wiekowych czołowe miejsca uzyskali:
KLASY 0-1 KLASY 2-3
I Dawid Bober I Liliana Dziura Martyna Owsiana
II Maja Kłak i Karolina Wójcik II Julia Pawłowska
III Błażej Starzak III Piotr Gładysz.
W konkursie plastycznym wzięło udział 18 uczniów. Oceniana była staranność, pomysłowość i samodzielność wykonania prac. Najbardziej podobały się pejzaże wykonane przez:
KLASY 0-1 KLASY 2-3
I Olivera Chlebika I Kacpra Hajduka
II Martynę Wojdanowską II Kamila Pietrasza
III Zuzię i Julię Wojdanowskie III Ninę Potoczną.
Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach, które zostaną ogłoszone po feriach zimowych.
Wychowawczynie klas 0-3
***********************************************************************
GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
20 stycznia 2019 roku w Nozdrzcu odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Liliana Dziura z klasy 2, która zaśpiewała „Małą pastorałkę” i Maja Błachut z klasy 5, która wykonała pastorałkę „Złota Jerozolima”. Obydwie popisały się pięknymi wykonaniami utworów. Maja otrzymała wyróżnienie, a Lila zdobyła 2 miejsce. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetkę. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
************************************************************************
Podróżnik w szkole
W naszej szkole gościliśmy podróżnika pana Dariusza Rocheckiego (związanego z gorlicką grupą podróżników ,,Trzask''), który zabrał uczniów w podróż do Indii, kraju świętych krów i kolorowych, pięknych strojów. Opowiadał nam o historii i ciekawych tradycjach tego kraju. Zwiedziliśmy świątynię Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur. Widzieliśmy Ganges, który jest świętą rzeką milionów hindusów. Podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal - grobowiec oraz najpiękniejszy pomnik miłości. Pan Krystian opowiedział nam historię Ghandiego, jego filozofię i walkę o niepodległość. Zobaczyliśmy piękne pałace, jak i dzielnice nędzy. Dowiedzieliśmy się, dlaczego kobiety noszą bindi - czerwony znak na czole, jak zakłada się sari - tradycyjny indyjski strój. Nasza podróż okazała się bardzo ciekawa i fascynująca. Indie bez wątpienia są krajem kontrastów, wartym odwiedzenia.
*********************************************************************************
SU odwiedza samotne starsze osoby
Każdy, kto kogoś utracił, jest sam z dala od rodziny czy po prostu nie ma osób bliskich, czuje się odrzucony i niepotrzebny. Właśnie dlatego nasi uczniowie już po raz kolejny odwiedzili starsze i samotne osoby w naszej miejscowości. Złożyli świąteczne życzenia wręczając piękną, kolorową bombkę. Każda wizyta była bardzo wzruszająca i pełna radości. Podczas tych spotkań zauważyliśmy, że szczególnie potrzebują oni rozmowy, serdeczności i zwykłej uprzejmości ze strony drugiego człowieka. Była to dla naszych małych uczniów swoista lekcja, ucząca empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych, samotnych i schorowanych.
M. Jeleń
*************************************************************************************************
Andrzejki w naszej szkole
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
I tak oto, 29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla klas od ,,0” do VI. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby, tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Wiele śmiechu i radości dostarczyły dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Podczas wieczoru andrzejkowego nie mogło zabraknąć tradycyjnego przestawiania butów przez próg.
Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż… zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Wieczór był magiczny.
***************************************************************************************
MIKOŁAJKOWE DEBIUTY HŁUDNO 2018
Dnia 28.11.2018 r. w Szkole Podstawowej w Hłudnie odbył się Gminny Konkurs Piosenki „Mikołajkowe Debiuty”.
Naszą szkołę reprezentowali:
- Marcelina Zając z klasy pierwszej z piosenką „Kocia Samba” , która w swej kategorii wiekowej zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu.
- Karol Jarosz z klasy drugiej zaśpiewał piosenkę „Zwierzogród” i wywalczył II miejsce. Uczeń będzie brał udział w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Brzozowskim Domu Kultury.
- Martyna Owsiana z kasy drugiej zaśpiewała piosenkę „Jesienny kujawiaczek” i zajęła trzecie miejsce.
- Nikola Lubecka uczennica klasy drugiej wykonała piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany” i zdobyła wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
****************************************************************************************
Rozstrzygnięcie jesiennych konkursów
Rozstrzygnięcie konkursów jesiennych w edukacji wczesnoszkolnej.
W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 0-3 biorą udział w konkursach pt. ,,Cztery pory roku”. Zostały ogłoszone 3 jesienne konkursy:
1. ,,Jesienna postać” – praca przestrzenna,
2. ,,Obrazek jesienny” – praca plastyczna,
3. ,,Wiersz o jesieni” – konkurs recytatorski.
Prace i recytacje oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych – klasy 0-1 i klasy 2-3. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
,, Jesienna postać”
klasy 0-1
miejsce I - Julia Wojdanowska
miejsce II – Kamil Wolanin
miejsce II – Miłosz Wolanin
miejsce III – Patryk Czubskiklasy 2-3
miejsce I – Piotrek Gładysz
miejsce II – Karol Jarosz
miejsce III – Nina Potoczna,,Obrazek jesienny”
klasy 0-1
miejsce I – Martyna Wojdanowska
miejsce II – Zuzia Wojdanowska
miejsce III – Kamil Potocznyklasy 2-3
miejsce I – Kacper Hajduk
miejsce II – Kasia Skrabala
miejsce III – Martyna Owsiana,,Recytacja wiersza”
klasy 0-1
miejsce I – Igor Owsiany
miejsce II – Szymon Szerszeń
miejsce III – Błażej Starzak
miejsce III – Kamil Wolaninklasy 2-3
miejsce I – Asia Owsiana
miejsce II – Karol Jarosz
miejsce III – Nikola Lubecka
miejsce III – Piotrek GładyszUdział w konkursach cieszył się dużym powodzeniem i dostarczył uczniom wiele radości i satysfakcji. Dzieciom dziękujemy za udział, rodzicom za zaangażowanie.
***********************************************************************************
POŻEGNANIE PANA DYREKTORA
16.11.2018
16 listopada był dla całej społeczności szkolnej smutnym dniem, ponieważ niezwykle trudno jest żegnać się z Panem dyrektorem, który na co dzień był dobrym duchem naszej szkoły. Wyrozumiałość, jaką Pan dyrektor wykazywał stosunku do nas – uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły – budowała zaufanie oraz wspólną płaszczyznę porozumienia się, o którą tak trudno. Nasz głos był nie tylko słyszalny, ale i wysłuchany – i za to w sposób szczególny chcielibyśmy podziękować.
Dziękujemy za wszystkie lata pracy, za troskę o uczniów, cierpliwość, otwartość na problemy i dobre serce. Za trud jaki włożył Pan w to, aby nasza szkoła była coraz lepsza, a nasza edukacja nie taka straszna jak ją malują. Był Pan i już na zawsze zostanie zapisany w naszych sercach jako wyrozumiały przyjaciel, mądry dyrektor i wzór do naśladowania. Uczynił Pan z naszej szkoły drugi dom – bezpieczny, ciepły, ale i wymagający. Każdego dnia podążaliśmy do niego z uśmiechem na twarzy, gotowi na nowe wyzwania.
Mówi się, że dobre wspomnienia są jak klejnoty. Nie ma dwóch identycznych. Człowiek zbiera je, zachowuje, aż pewnego dnia, obejrzawszy się za siebie, dostrzega, iż utworzyły długą, wielobarwną bransoletkę. Mamy nadzieję, że będzie Pan pamiętał tylko te miłe i radosne chwile.
Życzymy, aby zrealizował Pan wszystkie projekty i marzenia. I żeby one zaowocowały w przyszłości, która przed Panem, przecież „ważne są dni, których jeszcze nie znamy.” Nasza szkoła zawsze powita Pana z ogromną radością. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.
*****************************************************************************************
SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada 1918 roku spełnił się sen Polaków o wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Po 123 latach niewoli odrodziło się Państwo Polskie. W tym roku obchodzimy szczególną, bo 100 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji uczniowie klasy VI i V przygotowali program artystyczny ukazujący drogę Polaków do upragnionej niepodległości. Motywem przewodnim przedstawienia był Biały Orzeł - symbol Polski, którego pisk słyszalny w duszy Polaków nie pozwalał tracić nadziei na wolność.
Uroczystość szkolna odbyła się 9 listopada o godzinie 11.10.Rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Tym samym przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” Scenariusz montażu poetycko - muzycznego obejmował treści historyczne, począwszy od założenia państwa polskiego, poprzez zabory, zrywy narodowowyzwoleńcze aż po rok 1918, który przyniósł Polsce podwaliny niepodległości. Przedstawienie było wzbogacane pięknymi patriotycznymi pieśniami, które budowały podniosły, patetyczny nastrój oraz układem tanecznym ukazującym walkę Białego Orła symbolizującego Polskę z trzema czarnymi ptakami, pod postaciami których kryli się zaborcy.
Uzupełnieniem scenariusza była piękna dekoracja nawiązująca do treści przedstawienia, przygotowana przez panią D. Krzysztyńską i panią M. Jeleń.
Dopełnieniem szkolnych obchodów Święta Niepodległości był udział uczniów i nauczycieli w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę.
Pamiętajmy, że uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
************************************************************************************
Sprawozdanie z wizyty KRUS
W dniu 07.11.2018 r. dla uczniów naszej szkoły we współpracy z przedstawicielem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzozowie przeprowadzili pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z zapobieganiem upadkom osób w gospodarstwie rolnym oraz zagrożeń spowodowanych ukąszeniem kleszcza (borelioza).
Podczas pogadanki uczniowie obejrzeli film „Rodzinka Porażków”, zapoznali się z prezentacją na temat „Dozwolone od lat 16-tu - czyli niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym” oraz „Bolerioza”. Przypomnieli sobie również zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Następnie wśród uczniów przeprowadzony został konkurs krzyżówkowy i testowy przebiegający pod hasłem „Bezpiecznie pomagam w gospodarstwie rolnym rodziców – Upadek to nie przypadek”. Spośród prawidłowych odpowiedzi wyłonionych zostało 16 laureatów, którzy otrzymali nagrody rzeczowe.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki i broszury prewencyjne „Jak bezpiecznie pomagać rodzicom” oraz „Dozwolone od lat 16-stu – czyli niebezpieczne prace w gospodarstwie rolnym”
Dyrektor szkoły i Rada Pedagogiczna składają podziękowania dla KRUS – Brzozów oraz PPSP
w Brzozowie za przeprowadzenie pogadanki.********************************************************************************
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
06 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej - pani Krystyna Żelaznowska i nauczycielka nauczania indywidualnego – pani Dorota Krzysztyńska.
Dzieci wspaniale zaprezentowały przygotowaną część artystyczną. Wykazały się znajomością przepisów bezpiecznego poruszania się po drodze, umiejętnością śpiewania piosenek i zręcznością wykonywania ćwiczeń ruchowych. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości nie zabrakło akcentów patriotycznych. Podczas oficjalnej części uroczystości dzieci powtarzały wspólnie słowa ślubowania na sztandar szkoły, że będą dobrymi Polakami, będą uczyć się jak kochać Ojczyznę i jak dla niej pracować kiedy urosną. Ślubowali też, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, będą uczyć się jak być dobrym kolegą, a swoim zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.Następnie dyrektor szkoły pan Stanisław Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Była to najistotniejsza część uroczystości, odbywająca się w niezwykle podniosłej atmosferze. Świeżo mianowani uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowy dyplom pasowania.
Samorząd Uczniowski chcąc powitać swoich młodszych kolegów w gronie uczniowskim wręczył birety i przygotował symboliczne drewniane ołówki.
W tym wspaniałym dniu nie zabrakło wsparcia duchowego w postaci modlitwy i błogosławieństwa dzieci. Ksiądz Dariusz Szylar poświęcił również tornistry i przybory szkolne pierwszaków.
Pierwszaki zostały obdarowane również prezentami od rodziców oraz upominkami od starszych kolegów.
Po części oficjalnej była chwila na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.
Najmłodszym uczniom życzymy, aby ta uroczystość stała się początkiem sukcesów w ich edukacji, a swoimi osiągnięciami niech cieszą rodziców i nauczycieli.
**********************************************************************************
Dni otwartych koszar w Przemyślu
Kolejny raz uczestniczymy w ,,Dniach otwartych koszar” w Przemyślu
W dniu 26 października, uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w tzw. „Dniach otwartych koszar”. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu nadesłano do nas z 5 – go Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu. W wycieczce do Jednostki Wojskowej w Przemyślu wzięli udział uczniowie klas 0 – 3, a także starsi ich rówieśnicy.
W bardzo licznym gronie, pod opieką nauczycieli i rodziców dzieci naszej szkoły mogły w bardzo ciekawy sposób przeżyć lekcję patriotyzmu. Podczas pobytu w jednostce wojskowej uczniowie zapoznali się z uzbrojeniem będącym na wyposażeniu żołnierzy. Mogli również wziąć broń do własnych rąk. Żołnierze opiekujący się wyposażeniem udzielali informacji na temat konkretnych modeli oraz odpowiadali na pytania uczniów. Następnie. z bliska oglądaliśmy wozy bojowe, pojazdy czterokołowe, czołgi, oraz wyrzutnię. Każdy chętnie pod czujnym okiem żołnierzy zwiedził wnętrze samochodów, a nawet mógł usiąść za ich kierownice. Ciekawym miejscem była również Sala Tradycji, w której znajdowały się pamiątki związane z historią jednostki. Równie ważnym punktem pobytu w jednostce było zjedzenie chleba. Na każdego zmarzlucha czekała gorąca herbata. Każdy zwiedzający mógł także na własnej skórze poczuć atmosferę wojska. A to wszystko przez dobór odpowiedniej muzyki, która rozbrzmiewała na placu wojskowym.
Była to bardzo ciekawa wycieczka, uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że wrócimy tutaj w przyszłym roku.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy poświęcili swój czas i pojechali razem z dziećmi i opiekunami na tą wycieczkę. Dokonywali wszelkich starań podczas opieki, kiedy uczniowie przemieszczali się między pojazdami wojskowymi, które znajdowały się na placu jednostki.
**************************************************************************************
Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.
18 października klasy I-III skorzystały z zaproszenia Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach.
Wizyta poprzedzona była odwiedzeniem miejsc pamięci narodowej – Pomnik Nieznanego Żołnierza, Obelisk Smoleński, Dąb Katyński, Kopiec Konstytucji 3 Maja.
Najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią i znaczeniem pamiątek narodowych.
Była to dla nich krótka lekcja historii w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.
Pobyt w ŚDS był okazją do integracji z osobami niepełnosprawnymi. Po krótkim wprowadzeniu przez Kierownik p. Katarzynę Dyrda uczniowie mieli okazję poznać pomieszczenia dworu (od piwnic aż po strych), a także obejrzeć prace artystyczne wykonane przez podopiecznych ośrodka. Dodatkową atrakcją był również przygotowany poczęstunek.
Panie terapeutki doskonale sprawdziły się w roli nauczycielek, przeprowadzając wiele nieznanych dzieciom zabaw.
Wizyta była dobrą okazją między innymi do nauki zachowań w różnych miejscach
i sytuacjach. Pozostawiła miłe wrażenie, a słodka niespodzianka na pożegnanie była dopełnieniem udanego pobytu.Dziękujemy!
Uczniowie klas I-III i wychowawczynie.
****************************************************************************************
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
„Samorządy Mają Głos” to akcja Centrum Edukacji Obywatelskiej, której celem jest pomoc szkołom w organizacji i przeprowadzeniu demokratycznych wyborów do władz samorządu uczniowskiego. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tym projekcie.
26 września 2018 r. odbyły się wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów. debatą przedwyborczą, w trakcie której kandydaci zaprezentowali swoje programy. Po debacie przeprowadzono wybory w równym, tajnym i powszechnym głosowaniu. W głosowaniu wzięło udział 42 uczniów. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas III - VI. Każdy wyborca mógł oddać głos na dwóch wybranych przez siebie kandydatów. Komisja wyborcza
Wroku szkolnym 2018/2019 w skład Samorządu Uczniowskiego weszli:
1. Milena Szerszeń kl. VI
2. Karol Jeleń kl. VI
3. Dawid Owsiany kl. VI
4. Julia Fil kl. V
5. Natalia Jeleń kl. V
6. Krzysztof Dziuban kl. IV
Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że będą godnie reprezentować społeczność szkolną i prężnie działać. Zapraszamy do współpracy.
Wyjazd do Radawy na spływ kajakowy
W czwartek 20 września odbyła się wycieczka do Radawy ze spływem kajakowym na rzece Lubaczówka. Uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Izdebkach wraz z opiekunami.
W Programie wycieczki znalazło się m.in.:
- spacer po rynku w Jarosławiu
- zwiedzanie Cerkwi Przemienienia Pańskiego w Jarosławiu
- zwiedzanie podziemnego przejścia turystycznego w Jarosławiu
- zwiedzanie dawnego opactwa Benedyktynek
- wizyta w studiu nagraniowym Radia Fara.Głównym punktem wycieczki był spływ kajakami na rzece Lubaczówka. Wszyscy uczniowie i opiekunowie zostali przewiezieni samochodami na miejsce skąd prowadziła trasa spływu. Na samym początku zostały przekazane informacje przez instruktora oraz Pana od wychowania fizycznego zasady płynięcia kajakiem. Każdy opatrzony w kamizelkę ratunkową i wiosło wesoło spędził 2,5 godziny podróży podczas spływu. Mieliśmy to szczęście, że pogoda była piękna i słoneczna a lekkie podmuchy wiatru można było odczuć po plecach. Początki były dla niektórych nieco trudne, ponieważ nie wszyscy uczniowie i opiekunowie mieli przyjemność płynąć kajakiem. Oprócz dobrej zabawy, dzieci mogły pokonać swoje słabości. Podczas spływu nurt rzeki był spokojny a głębokość nie stwarzała realnego zagrożenia.
Do pomocy mieliśmy jeszcze opiekunów, instruktorów oraz ratownika wodnego, także wszyscy mogliśmy czuć się bezpiecznie. Każdy z nas miał oczywiście chwilę słabości, ale w grupie trzeba trzymać się razem i tak właśnie zrobiliśmy. Do mety dobiliśmy wszyscy cali i zdrowi, trochę zmoczeni i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Po 2,5 godzinnym spływie poszliśmy na obiad – pierogi, które bardzo nam wszystkim smakowały. Po skosztowaniu pierogów i chwili relaksu udaliśmy się nad Zalew w Radawie gdzie niektórzy uczniowie i opiekunowie skorzystali z kąpieli. Mimo, że woda była chłodna to nie poskromiła nam dobrych humorów.
Około godziny 20.00 zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś pojedziemy na spływ kajakami.
D.Krzysztyńska
**************************************************************************************
Sprawozdanie z wycieczki do kina.
W dniu 24.09.18r (poniedziałek) uczniowie z klas IV-VI wyjechali na wycieczkę do kina ,,Sokół” w Brzozowie. Odbyła się tam lekcja multimedialna o adaptacji filmowej. Po tych zajęciach wyświetlony został film.
Spod szkoły wyjechaliśmy autobusem około godziny 10.30. Kiedy dojechaliśmy na miejsce wszyscy udali się w stronę punktu docelowego. Następnie weszliśmy do sali i zajęliśmy miejsca siedzące. W niecierpliwości czekaliśmy na prowadzącego. Prowadzącym był aktor, który opowiadał o adaptacji filmowej. Mówił między innymi o tym, że film może powstać na podstawie gry. Za przykład podał grę „Książę Persji”. Prowadzący pytał o nasze lektury, a następnie pokazał nam fragmenty ekranizacji tych książek. W dalszej części lekcji oglądaliśmy film pt.: „Ania z Zielonego Wzgórza”. Była to historia dziewczynki, która została wysłana do rodziny zastępczej. W nowym miejscu poznała przyjaciółkę gdzie razem uczyły się w jednej szkole. Ania była osobą o ogromnej wyobraźni . Ciągle spotykały ją nowe przygody.
Film i lekcja bardzo nam się podobały. Chcielibyśmy częściej uczestniczyć w takich zajęciach.
Maja Błachut
Maciej Herbut
****************************************************************************************
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Dnia 22 czerwca2018r odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły po Mszy Świętej zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły, odśpiewaniem hymnu państwowego i przekazaniem sztandaru uczniom klasy V, którzy przyjmując sztandar przyrzekli godnie reprezentować imię szkoły. Następnie Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyli uczniom klas IV - VI świadectwa z wyróżnieniem, odznaki wzorowego ucznia oraz nagrody książkowe. Zgodnie z tradycją szkoły Rodzice wyróżnionych uczniów, opuszczających mury szkoły odebrali listy gratulacyjne. Szczególne słowa podziękowania za wieloletnią pracę i zaangażowanie w Radzie Rodziców Dyrektor skierował do Pań Marty Szerszeń i Renaty Szerszeń, które zakończyły wspópracę wraz z odejściem ze szkoły swoich dzieci. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna. Uczniowie klasy piątej i szóstej wspólnie pięknie zatańczyli poloneza, po którym klasa V w humorystyczny sposób pożegnała klasę szóstą. Na zakończenie uroczystości głos oddano uczniom klasy VI, którzy na ostatniej swojej lekcji w SP2 Izdebki pozwolili sobie na żarty i swawolę. W chwili wspomnień i refleksji podziękowali, przeprosili i złożyli życzenia swoim nauczycielom, pracownikom szkoły, Panu Dyrektorowi a wyrazem wdzięczności za lata tu spędzone były kwiaty.
**************************************************************************************
Wycieczka do Zakopanego
W dniach 18-20 czerwca 2018 roku uczniowie z klas IV, V i VI pod opieką Pana dyrektora Stanisława Żelaznowskiego, Pani Małgorzaty Jeleń, Pani Alicji Szabelskiej oraz Pani Doroty Krzysztyńskiej wybrali się na wycieczkę do Zakopanego.
Dzieci wraz z rodzicami czekały w wyznaczonych punktach. Po załadowaniu wszystkich bagaży oraz pożegnaniu z rodzicami wyruszyliśmy w drogę . O godzinie 9:50 dojechaliśmy do Ośrodka wypoczynkowego ,,Leśnik”, gdzie zakwaterowaliśmy się. Musieliśmy szybko się przygotować, ponieważ przewodnik czekał na całą naszą grupę przed Ośrodkiem. Zabraliśmy tylko suchy prowiant, odpowiednie ubranie i ruszyliśmy w drogę. Kierowca zawiózł nas na parking w Kuźnicy, a resztę drogi do kolejki linowej na Kasprowy Wierch pokonaliśmy pieszo. Po zakupie biletów, cała nasza grupa wraz z przewodnikiem i opiekunami wsiadła do kolejki i ruszyliśmy ku górze. Przez chwilę mogliśmy obserwować widoki z gondoli, ponieważ im bliżej szczytu na Kasprowy Wierch tym bardziej nasilała się mgła. Tym samym góry poskąpiły nam widoków. Przewodnik opowiedział nam wiele ciekawych informacji związanych z górami oraz z tym miejscem. Drogę powrotną pokonywaliśmy pieszo we mgle i opadach mżawki. Musieliśmy uważać na śliskie kamienie, które jakby usuwały się spod nóg. Ale mimo to humory nam dopisywały i po kilku godzinach wędrówki zeszliśmy na Halę Gąsienicową do Schroniska Murowaniec, gdzie mogliśmy się ogrzać i coś zjeść. Była to też dobra okazja, aby zobaczyć jak wygląda Schronisko górskie. Później schodziliśmy przez Królową Halę, Skupniów, Upłaz, Nosalową Przełęcz oraz Dolinę Olczyską podziwiając piękne wodospady. Około 18.00 zeszliśmy ze szlaku w Jaszczurówkach, gdzie mieliśmy nocleg. O godzinie 20.00 udaliśmy się na obiadokolację. Po posiłku mieliśmy czas na odpoczynek i wspólne rozmowy, a parę godzin później, zmęczeni poszliśmy spać.
Drugiego dnia po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy autokarem pod Wielką Krokiew, gdzie nadeszła długo wyczekiwana przez większość osób chwila - wjazd wyciągiem na samą górę. Niektórzy bardzo się bali, ale mimo to odważyli się wyjechać na górę. Gdy już dotarliśmy na szczyt podziwialiśmy cudowne widoki. Później pozostało ,,tylko’’ zjechać w dół, co było dużo trudniejsze dla niektórych uczniów. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia na tle Wielkiej Krokwi. Tego dnia nie mogliśmy pominąć oczywiście jednej z najsłynniejszych ulic Zakopanego jaką są Krupówki. Zrobiliśmy zakupy w licznych sklepach i stoiskach oferujących oryginalne góralskie pamiątki. Około 12.00 kierowca zawiózł nas na termy w Chochołowie. Na miejscu przebraliśmy się w stroje kąpielowe i ruszyliśmy na basen. Było co wybierać: mieliśmy do dyspozycji trzy duże baseny, małe brodziki, trzy zjeżdżalnie oraz wytęsknione przez wszystkich jacuzzi. Po czterech godzinach ze smutkiem opuściliśmy termy, wysuszeni i przebrani wróciliśmy do pensjonatu, gdzie czekała na nas pyszna obiadokolacja. Zjedliśmy szybko, ponieważ byliśmy głodni a co ważniejsze, polska reprezentacja grała mecz, więc nie mogliśmy przegapić okazji do wspólnego kibicowania. Po tak emocjonującym dniu i wieczorze, nikt z nas nie myślał o zielonej nocy, wszyscy szybko zasnęliśmy.
Trzeciego dnia zaraz po śniadaniu wykwaterowaliśmy się i o godzinie 8.30 wyruszyliśmy autokarem do Palenicy Białczańskiej, a później pieszo nad Morskie Oko. Jest ono bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miejsc Zakopanego. Droga nad jezioro jest dość męcząca – wije się długą 9 km asfaltową wstęgą. Po drodze zatrzymaliśmy się przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Z mostu obserwowaliśmy potężny szum i huk wody spadającej na głazy w dole wodospadu. Po trzech godzinach dotarliśmy na miejsce. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że warto było przejść tę drogę, aby zobaczyć to największe i najpiękniejsze jezioro położone w Tatrach na wysokości 1395m. Od przewodnika dowiedzieliśmy się, że niegdyś zwane było Rybim Stawem. Nad Morskim Okiem powstało pierwsze schronisko tatrzańskie – w 1874r.
Po krótkim odpoczynku wraz z przewodnikiem udaliśmy się w kierunku Czarnego Stawu. Niestety nie wszyscy, ponieważ część uczniów wraz z opiekunem zostało podziwiać Morskie Oko. Droga do Czarnego Stawu początkowo była bardzo łatwa. Im bliżej miejsca docelowego tym bardziej stawała się stroma. Niektórzy uczniowie ostatkiem sił wyszli na górę. Przewodnik przekazał nam najważniejsze informacje i po 15 minutowym odpoczynku udaliśmy się w drogę powrotną. Gdy dotarliśmy do Morskiego Oka już całą grupą wyruszyliśmy do Palenicy Bałczańskiej, gdzie stał nasz autokar. Zejście okazało się znacznie łatwiejsze. Właściwie to nogi nas same niosły. Około 17.30. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Izdebek. Na miejscu byliśmy o godz. 22.20.
Podczas tej wycieczki wiele się nauczyliśmy oraz zobaczyliśmy dużo ciekawych i cudownych miejsc. Panująca atmosfera i możliwość zobaczenia piękna okolic Zakopanego, a nawet samego miasta, oraz przeżycie wielu przygód na pewno na długo pozostanie w pamięć uczestników wycieczki. Mamy nadzieję, że pogłębi to przyjaźnie i zaszczepi chęć odwiedzania wielu wspaniałych miejsc w naszej pięknej Ojczyźnie.
Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe naszej wyprawy.
Dorota Krzysztyńska
***********************************************************************************************
Podsumowanie akcji zbiórki plastikowych nakrętek
22.06.2018
Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi. Nakrętki są przeznaczone na potrzeby Fundacji ,,W Trosce o Życie”, na rehabilitację podopiecznych. Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska, bo dzięki takim akcjom o wiele mniej zakręconych butelek trafia na wysypiska śmieci.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję (często całym rodzicom), z całego serca dziękujemy. W tym roku przekazaliśmy fundacji 101 kilogramów nakrętek.
W nagrodę dla najbardziej zaangażowanych uczniów zarząd fundacji ufundował dyplomy i nagrody książkowe. Byli to Zuzanna Szpiech z kl. 3, Filip Sura z kl. 2 oraz Edyta Wojdanowska z kl. 3.
************************************************************************************
WYSTĘP ZESPOŁU LUDOWEGO „IZDEBCZANKA”
24 maja młodsza grupa Zespołu Ludowego „Izdebczanka” wystąpiła podczas Konferencji Naukowo-Technicznej „Błękitny San”. Dzieci zaprezentowały się w wiązance tańców gorlickich. Zostały nagrodzone brawami i słodkimi upominkami. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie.
Krystyna Trybalska
Zespół „Izdebczanka” wystąpił również 3 czerwca w trakcie obchodów Dnia Dziecka w naszej gminie.
**********************************************************************************
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 0-3
15.05.2018
„W magicznym świecie wierszy Jana Brzechwy” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Brzozowie, a w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Z pośród wielu pięknych prac zostało wybranych osiem, które zostały przesłane na konkurs do biblioteki w Brzozowie. Z pozostałych prac zrobiono wystawę, chętnie oglądaną przez dzieci i dorosłych.
07.06.2018
KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
Bardzo się cieszymy, że uczeń klasy pierwszej, zdobył II miejsce w konkursie plastycznym pt. „ W magicznym świecie Jana Brzechwy” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Brzozowie.
***************************************************************************************
8 czerwca Święto Patronalne Szkoły
W całym kalendarzu uroczystości szkolnych jest jeden szczególny dzień – Dzień Patrona naszej szkoły. Święto Szkoły to wielka lekcja patriotyzmu, ale także nauka bycia razem – nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego życia. Upamiętniamy także uroczystość nadania szkole imienia - św. Jadwigi Królowej Polski oraz sztandaru.
Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na dolnym korytarzu, by wziąć udział w uroczystym apelu. Zgodnie z ceremoniałem szkoły po wprowadzeniu sztandaru, został odśpiewany szkolny hymn. Przygotowaniem programu artystycznego, w dniu 8 czerwca, zajęła się klasa VI pod kierunkiem pani Anny Toczek. W części artystycznej uczniowie przedstawili inscenizacje z dziejów Królowej Jadwigi. Święto Patronalne, które obchodziliśmy 8 czerwca w szkole było żywą lekcją historii dla każdego z uczestników.
Podczas tego przedstawienia uczniowie klasy VI udowodnili, że są dobrymi aktorami. Akademia była bardzo dobrze przygotowana i ciekawie przedstawiona. Zawierała także elementy humorystyczne dzięki, którym zyskała jeszcze większe upodobanie wśród odbiorców.
**********************************************************************************************
Konkurs plastyczny "Czyste powietrze wokół nas"
30.05.2018
REALIZACJA PROGRAMÓW EDUKACJI ANTYNIKOTYNOWEJ
W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole były realizowane dwa programy z edukacji antynikotynowej: „Czyste powietrze wokół nas” w kl.0 i „Nie pal przy mnie proszę” w kl. III. Akcja edukacyjna została zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Brzozowie. Podsumowanie realizacji tych programów odbyło się 30 maja . Uczennica klasy 0 Marcelina Zając za udział w konkursie rysunkowym „Czyste powietrze wokół nas”, otrzymała dyplom i upominki. Gratulujemy!
********************************************************************************************
CIEKAWE HOBBY
Podczas zajęć przyrodniczych, kiedy rozmawialiśmy o zwierzętach hodowlanych, okazało się , że nasza koleżanka Julka Fil interesuje się końmi. Następnego dnia przyniosła do szkoły część swojej kolekcji koni fryzyjskich oraz elementy uprzęży. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowiadania Julki o koniach i podziwiali jej kolekcję. Życzymy jej, aby rozwijała swoją pasję i nauczyła się jazdy konnej.
Uczniowie klasy I
*********************************************************************************
SZEWCZYK...
19 kwietnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”. Dzieci przypomniały sobie historię mądrego Szewczyka, a oprócz tego zapoznały się ze sposobem realizacji efektów specjalnych w filmie.
Wśród uczestników rozlosowane zostały „bilety szczęścia” w różnych kolorach. Ich posiadacze byli zapraszani do udziału w realizacji kolejnych ujęć filmu. Z właściwymi rekwizytami i w odpowiednich kostiumach byli widoczni na wielkim ekranie i oklaskiwani przez rówieśników.
Filmowe przedpołudnie upłynęło szybko i pełne było miłych wrażeń. Jak zwykle kino „Sokół” w Brzozowie, gdzie odbyły się zajęcia, kojarzy się dzieciom z rozrywką i zabawą.
**********************************************************************************
Lekcja o mediach
4 kwietnia 2018r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w lekcji o mediach na temat „Uwaga! Internet!” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin w Brzozowskim Domu Kultury.
Za rzeczoznawcą MEN „lekcja o mediach wpisuje się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystywania mediów”.
W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić, przekonali się, że nie wszystkie treści zamieszczone w Internecie są prawdziwe oraz zobaczyli jakie szkody potrafi wyrządzić hejter. Uzupełnieniem lekcji był film „Labirynt”. Ta fantastyczna, pełna przygód historia udowadnia jak ważna jest przyjaźń i uczy, że świat ukazany w grach komputerowych bywa niebezpieczny*****************************************************************************
Powiatowe Igrzyska Dzieci W Mini Piłce Siatkowej Chłopców
19 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” . Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.
Wyniki przedstawiają się następująco:
SP2 IZDEBKI – SP BLIZNE 2-1
SP1 DOMARADZ – SP1 PRZYSITNICA 0-2
SP1 PRZYSIETNICA – SP2 IZDEBKI 2-1
SP BLIZNE – SP1 DOMARADZ 2-0
SP1 DOMARADZ – SP2 IZDEBKI 0-2
SP1 PRZYSIETNICA – SP BLIZNE 2-0
Klasyfikacja końcowa:
I – SP1 PRZYSIETNICA 3 6 pkt.
II – SP2 IZDEBKI 3 5 pkt.
III – SP BLIZNE 3 4 pkt.
IV – SP1 DOMARADZ 3 3 pkt.
Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Dawid Owsiany, Karol Jeleń, Sami Attou, Alan Szuba, Hubert Habyk, Paweł Skrabala, Szymon Sura, Oliwier Ostafiński, Oskar Cudo, Kacper Potoczny, Filip Dziura.
Tydzień wcześniej w rozgrywkach gminnych zajęliśmy pierwsze miejsce.
*********************************************************************************
III Festiwal Kolęd i Pastorałek w Nozdrzcu
W dniu 21 stycznia 2018 r. w Domu Strażaka w Nozdrzcu odbył się III Festiwal Kolęd i Pastorałek „CANTATE DEO” organizowany przez Wójta Gminy Antoniego Gromalę, Księdza Proboszcza Janusza Marszałka, Akcję Katolicką, „Caritas” i Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu. Koncert poprzedziły występy dzieci ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z terenu gminy Nozdrzec. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 Kinga Dobosz.
***********************************************************************************
VI AKCJA CHARYTATYWNA "PODZIEL SIĘ Z INNYMI..."
Plecak, zeszyt... My to mamy!!! Teraz innym POMAGAMY!!!
Miło jest mi poinformować, że nasza szkoła dołączyła do akcji POMÓŻMY DZIECIOM Z UKRAINY, podczas której zbieraliśmy przybory szkolne, które trafiły do dzieci na Ukrainie. Honorowy patronat nad akcją objął Wójt Gminy Nozdrzec. Koordynatorem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Izdebkach. Akcja trwała od 20 listopada do 20 grudnia 2017 r. Dzieci chętnie przynosiły kredki, zeszyty, bloki , mazaki, farby, długopisy i inne przybory. I mimo iż jesteśmy małą szkołą to udało nam się zebrać wielkie pudło pomocy szkolnych. My nauczyciele jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy pokazali jak wielkie mają serduszka i nie są obojętni na nieszczęście innych ludzi. Dziękujemy!!!
M. Jeleń
***********************************************************************************
MIKOŁAJKOWE DEBIUTY HŁUDNO 2017
W tym roku szkolnym, naszą szkołę podczas konkursu piosenki ,,Mikołajkowe debiuty”, reprezentowało troje uczniów z klas 0-3. Konkurs gminny odbył się w Szkole Podstawowej w Hłudnie w dniu 29.11.2017r. Marcelina Zając z oddziału przedszkolnego wystąpiła z piosenką ,,Taniec Mai”. Liliana Dziura zaśpiewała ,,Kocią sambę”, a Karol Jarosz piosenkę pt.,,Bawimy się bezpiecznie”. W swojej kategorii wiekowej Lilka zajęła 1 miejsce, a Karol 2 miejsce. Obydwoje będą reprezentować gminę Nozdrzec podczas Koncertu Finałowego w Brzozowie w dniu 7.12.2017r. Za udział w konkursie i za zajęte miejsca wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i słodycze. Wrażenia i emocje związane z występem na długo pozostaną w pamięci uczestników. GRATULUJEMY !!!
*****************************************************************************************
Dzień Pluszowego Misia
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. 25 listopada misie opanowały naszą szkołę. Jeden zawitał nawet do gabinetu Dyrektora. Można je było spotkać wszędzie, siedziały na korytarzu, w plecakach, na krzesłach uczniów, na ławkach i nawet schowały sie w torebkach naszych Pań. Był to wspaniały i wesoły sposób aby uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, kolorowe i w kratkę. Był Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Yogi i Colargol. A każdy był piękny i wyjątkowy. Na buziach naszych uczniów cały dzień gościł piękny uśmiech. Na zakończenie dnia dzieci zaprezentowały wiersze o misiach, w których wyraziły całą miłość do Pluszowej Przytulanki. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice ponieważ każdy miś jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.
M. Jeleń
********************************************************************************
WYCIECZKA DO BIESZCZADZKIEGO PARKU NARODOWEGO
17 października prawie wszyscy uczniowie z klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Około godziny 6 rano uczestnicy stawili się w miejscach zbiórki. Chociaż niektórym chciało się jeszcze spać, to podróż przebiegała ciekawie, z okien autokaru podziwiać można było mgły rozciągające się w dolinach. Zapowiadał się bardzo ładny dzień i jak później się okazało pogoda było idealna – złota polska jesień, kolorowe buki w Bieszczadach, … .
Około godziny ósmej, na punkcie widokowym w Lutowiskach spotkaliśmy się z panem przewodnikiem. Niestety z powodu mgły panoramę Bieszczadów obejrzeliśmy na zdjęciu – na prawdziwe widoki trzeba było poczekać do południa. Podczas dalszej podróży słuchaliśmy informacji o historii Bieszczadów i o przyrodzie parku narodowego. Na parkingu Przełęczy Wyżniańskiej wzięliśmy plecaki z prowiantem na kilka godzin i po zapoznaniu się z mapą szlaku ruszyliśmy ,,…w góry cieszyć się życiem …” – jak śpiewamy w piosence turystycznej. Minęliśmy schronisko turystyczne (przy którym niektórzy uczniowie skorzystali z zakucia
w dyby) i ruszyliśmy stromo w górę przez niekończący się las bukowy. Wreszcie drzewa się skończyły i patrząc za siebie ujrzeliśmy wspaniały widok na bieszczadzkie połoniny, w górach sprawdza się tekst z innej piosenki- ,,Z góry lepiej wszystko widać, ….”. Przeszliśmy przez Małą Rawkę i za chwilę byliśmy około 1300 m n.p.m., na szczycie Wielkiej Rawki.Mogliśmy podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram: doskonale widać było Połoniny Wetlińską i Caryńską oraz Tarnicę. Część grupy postanowiła cieszyć się widokami siedząc, a najwytrwalsi (= najmłodsi) ruszyli na Krzemieniec, na którym znajduje się trójstyk granic Polski, Ukrainy i Słowacji. Po drodze mogliśmy się przekonać, że służby graniczne tak polskie jak i ukraińskie czuwają (!!!), mieliśmy nawet okazję do rozmowy, … .
Po sesji zdjęciowej, odpoczynku i posiłku ruszyliśmy w drogę powrotną. Z wielkiej Rawki zeszliśmy stromym szlakiem w kierunku Ustrzyk Górnych (z góry wydawało się, że to niedaleko). Podczas odpoczynków słuchaliśmy opowieści przewodnika o wilkach, rysiach i niedźwiedziach bieszczadzkich.
Na podsumowanie dnia była niespodzianka - w Ustrzykach Górnych, w ,,Zajeździe Pod Caryńską” czekały na nas sympatyczna obsługa i ciepłe pierogi.
Czas było wracać, bo nazajutrz czekała na wszystkich nasza kochana szkoła.
Droga powrotna minęła spokojnie, a do domów dotarliśmy około godziny 21.
Wycieczka wszystkim się podobała (chociaż musimy wymienić tych, którzy mówili, że na szlaku byli ,,pierwszy i ostatni raz”) i jesteśmy przekonani, że wielu uczestników wróci w Bieszczady jeszcze nie raz. Kierownictwo i opiekunowie wycieczki.
*********************************************************************************
Wycieczka do Przemyśla
13.10.2017
,,Dzień otwartych koszar”
W dniu 13 października uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy mogli uczestniczyć w tzw. ,,Dniach otwartych koszar”. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu nadesłano do nas z 5-go Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. Andrzeja Galicy w Przemyślu.
Podczas wizyty uczniowie z wielkim zaciekawieniem oglądali sprzęt wojskowy (armaty, karabiny, wyrzutnie, moździerze) a także wystawione pojazdy (czołgi, transportery wojskowe), które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy z uczniów mógł wejść do czołgu i zobaczyć jak wygląda w środku i poczuć się jak żołnierz broniący Ojczyzny. Na koniec dzieci obejrzały pamiątki, mundury wojskowe i rekwizyty oraz zwiedziły salę tradycji i magazyn broni. Dokonały również wpisu do księgi gości.
Wycieczka była bardzo udana. Dostarczyła uczniom wielu wrażeń oraz przybliżyła jak wygląda codzienne żołnierskie życie i służba wojskowa. Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w ,,Dniach otwartych koszar”.
*****************************************************************************
Wycieczka na żeremię
W dniu 25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy IV pod opieką nauczyciela przyrody pana Stanisława Żelaznowskiego odbyli pieszą wycieczkę przyrodniczą z Rudawca do naszej szkoły. Trasa miała dystans kilku kilometrów. Idąc przez lasy i polne ścieżki widzieliśmy i próbowaliśmy nazwać właściwie wiele roślin i zwierząt. Między innymi były to: ślady bobrów i zbudowana przez nie potężna tama, liczne ślady dzików i racic saren. Rozbawił nas sposób poruszania się nartników. Przyroda roślinna w tym czasie budziła się po zimie do życia. Lasy olchowe pokryte były młodymi, drobnymi, zieleniutkimi listkami. Na podmokłych terenach rosły olszyny, a przy ziemi jaskrawo żółciły się kaczeńce. Bardzo ciekawym doświadczeniem była obserwacja przez lornetkę oddalonych miejsc. Udało nam się zauważyć króliki i sarny oraz żerowiska dzików. Nasz nauczyciel wypatrzył nawet czaplę szukającą ryb (my nie mieliśmy tyle szczęścia, a może byliśmy za głośno ).
Wycieczka bardzo nam się podobała, pokazała nam, że obserwacja przyrody wymaga wyciszenia i spostrzegawczości.
Milena Szerszeń
uczennica kl. IV.
*******************************************************************************************
Gminny Konkurs Matematyczny
Dnia 13 czerwca 2017r. kolejny raz odbył się w Wesołej Gminny Konkurs Matematyczny. Uczniowie naszej szkoły odnieśli duży sukces. Z dziewięciu nagrodzonych miejsc, pięć należało do naszych uczniów.
Wśród uczniów klas szóstych Kinga Fil zajęła I miejsce, Martyna Potoczna III miejsce.
Wśród uczniów klas piątych Hubert Wojdanowski zajął III miejsce.
Wśród uczniów klas czwartych Paweł Skrabala zajął I miejsce, Milena Szerszeń III miejsce.
W konkursie brała również udział Wiktoria Owsiana uczennica klasy szóstej, która zajęła IV miejsce.
*******************************************************************************************
Dzień Ziemi
Data 22 kwietnia nieodłącznie kojarzy się z Dniem Ziemi, który w Polsce obchodzony jest od 1980 r. po to, by zwrócić uwagę na problemy związane z planetą, na której mieszkamy. ,,W kierunku natury” to tegoroczne hasło obchodów święta. W naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez członków koła teatralnego. W apelu udział wzięli zaproszeni goście – pracownicy Nadleśnictwa w Brzozowie, Państwo Urszula i Mieczysław Barciowie. W tematykę ochrony środowiska wprowadziły zebranych – dzieci z koła teatralnego. Po występie Pani Urszula Barć przeprowadziła pogadankę o bioróżnorodności w przyrodzie. Wskazała też na to, co pozytywne jest w działaniach dzieci, jeśli chodzi o ochronę przyrody.
Zgodnie ze szkolną tradycją, po akademii uczniowie klasy szóstej posadzili przy wejściu do szkoły pamiątkową roślinę – w tym roku jest to hortensja pnąca.
Miłym akcentem dnia było biesiadowanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek.
Dyrektor szkoły, nauczyciele i dzieci dziękują serdecznie Nadleśnictwu w Brzozowie za pomoc w organizacji tegorocznego Dnia Ziemi w naszej szkole.
Nauczyciel przyrody
Stanisław Żelaznowski.
****************************************************************************************
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki
We wtorek 11 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęło się od Wawelu, gdzie widzieli piękno Katedry, następnie utrudzeni dotykali serca Dzwonu Zygmunta. Kolejnym punktem był Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki, Sukiennice, zakup pamiątek. Po atrakcjach Krakowa, nadszedł czas na Wieliczkę. Wszyscy byli podekscytowani, ponieważ pierwszy raz mieli zwiedzać kopalnię. Wraz z przewodniczką powitał ich Soliludek, który towarzyszył dzieciom podczas wycieczki po kopalni soli. Były zagadki, konkursy, szukanie skarbu, nagrody. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonaldzie. Po powrocie do domu opowieściom nie było końca. Chętnie pojechałyby jeszcze raz.
***********************************************************************************
Wycieczka do Krakowa i Wieliczki
We wtorek 11 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Zwiedzanie Krakowa rozpoczęło się od Wawelu, gdzie widzieli piękno Katedry, następnie utrudzeni dotykali serca Dzwonu Zygmunta. Kolejnym punktem był Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki, Sukiennice, zakup pamiątek. Po atrakcjach Krakowa, nadszedł czas na Wieliczkę. Wszyscy byli podekscytowani, ponieważ pierwszy raz mieli zwiedzać kopalnię. Wraz z przewodniczką powitał ich Soliludek, który towarzyszył dzieciom podczas wycieczki po kopalni soli. Były zagadki, konkursy, szukanie skarbu, nagrody. Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci. Ostatnim punktem programu była wizyta w McDonaldzie. Po powrocie do domu opowieściom nie było końca. Chętnie pojechałyby jeszcze raz.
****************************************************************************************
W marcu na stronie internetowej Podkarpackiego Kuratorium Oświaty opublikowano listę LAUREATÓW i FINALISTÓW
KONKURSU Z MATEMATYKI DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2016/2017.
Martyna Potoczna
z klasy VI uzyskała tytuł FINALISTY,
przechodząc przez kolejne etapy tego konkursu.Kuratorium Oświaty każdego roku ogłasza przedmiotowe konkursy, w których uczestnicy powinni wykazać się wiedzą i umiejętnościami obejmującymi i poszerzającymi treści podstawy programowej kształcenia ogólnego. Etap szkolny odbył się w październiku 2016r. Dzięki prawidłowemu rozwiązaniu dużej ilości zadań w krótkim czasie Martyna zakwalifikowała się do etapu rejonowego, który przeprowadzono 19 listopada 2016r, a wzięło w nim udział około 200 uczniów z całego województwa. Długi okres oczekiwania na wyniki II etapu to dla Martyny czas wytężonej systematycznej pracy ponieważ każdy kolejny etap obejmował poszerzone treści. W styczniu ogłoszono wyniki II etapu. Martyna znalazła sie wśród 100 uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. 18 lutego 2017r. w Rzeszowie uczniowie zmagali się z kolejną partią zadań, łamigłówek matematycznych. 90 minut i 21 zadań o przeróżnej treści, wszystkie wymagające wiedzy i logicznego myślenia. Po takim przegrzaniu mózgu uczeń najchętniej wskoczyłby do zbiornika z zimną wodą, którą wlewały rury z zadania 20. Znowu długi okres oczekiwania na wyniki i …? Hura, uczennica naszej szkoły została Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
************************************************************************************
Indywidualno – drużynowe biegi przełajowe
W piątek 31 marca koło Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach odbyły się indywidualno – drużynowe biegi przełajowe zorganizowane przez naszą szkołę. W zawodach wzięły udział drużyny z następujących szkół: ze Szkoły Podstawowej w Warze, Nozdrzca, Szkoły Podstawowej nr 4 w Izdebkach oraz organizatorzy – SP nr 2 w Izdebkach.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kinga Fil, Paweł Skrabala, Dawid Owsiany i Marcin Skrabala.
Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie lokaty. W kategorii młodszych klas na dystansie 600 m, Dawid Owsiany zajął II miejsce. Natomiast w kategorii dziewcząt na dystansie 800m I miejsce zajęła Kinga Fil. W kategorii chłopców, Marcin Skrabala zajął I miejsce, a Paweł Skrabala - VII miejsce.
Cała trójka zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które miały miejsce w poniedziałek 03 kwietnia na stadionie w Brzozowie. Najlepsza indywidualnie wśród dziewcząt była Kinga Fil, która zajęła II miejsce na szczeblu powiatowym i zakwalifikowała się do zawodów rejonowych. Dawid Owsiany zajął dalszą lokatę, natomiast Marcin Skrabala z powodu kontuzji nie brał udziału w biegach.
Zawody rejonowe odbyły się w czwartek 07 kwietnia w Sanoku. Pomimo kontuzji i niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, Kinga Fil zajęła VI lokatę.
Wszystkim uczestnikom w biegach gratuluje i życzę dalszych sukcesów sportowych.
Robert Flejszar
********************************************************************************
Ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek z wizytą w naszej szkole
,Bądź pozdrowiony Gościu Nasz” – pod takim hasłem w naszej szkole miała miejsce w dniu 24.03.2017 r. uroczystość z okazji wizytacji kanonicznej Biskupa Stanisława Jamrozka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście wójt Gminy Nozdrzec- Pan Antoni Gromala oraz tutejszy proboszcz – ksiądz Prałat Józef Kasperkiewicz.
Na początku czcigodnego gościa powitał dyrektor szkoły - Pan Stanisław Żelaznowski, który krótko przedstawił historię szkoły. W imieniu uczniów Dostojnego Gościa powitała przewodnicząca Samorządu Szkolnego Kinga Fil. Następnie uczniowie przedstawili krótki program artystyczny, po którym wręczyli Ks. Biskupowi kwiaty.
Po wystąpieniu uczniów, głos zabrał - Jego Ekscelencja Stanisław Jamrozek, który podziękował za miłe przywitanie w naszej szkole. W końcowej części wystąpienia Biskup życzył wszystkim nauczycielom i pracownikom, aby dzięki tej szkole czynili dobro oraz sprawiali innym radość. Natomiast uczniów zachęcał do intensywnej nauki, która ma być fundamentem pod przyszłe życie i rozwijania swoich życiowych talentów. Po tych słowach została odmówiona wspólna modlitwa oraz udzielone zostało błogosławieństwo wszystkim zebranym.
Następnie głos zabrał wójt Gminy Nozdrzec- Antoni Gromala.
Na zakończenie całej uroczystości został odśpiewany hymn szkoły.
Wizytę Jego Ekscelencji Stanisława Jamrozka oraz zaproszonych gości zakończyło kameralne spotkanie z Gronem Pedagogicznym i słodki poczęstunek, podczas którego Ksiądz Biskup obdarował nauczycieli obrazkami oraz dokonał wpisu do kroniki szkolnej.
Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie i patriotyczne.
*********************************************************************************************
Powitanie WIOSNY
Kalendarzową Wiosnę w dniu 21 marca również przywitali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Każdy z przedszkolaków chciał chociaż przez chwilę nieść Marzannę. Wychowawczyni - p. Iwona Sobolak cierpliwie kierowała przekazywaniem kukły następnym parom. Cała wycieczka zatrzymała się nad rzeką, gdzie dzieci pożegnały Marzannę symbolizującą mroźną zimę
i choroby. Powtarzały przy tym rymowankę: Marzanno, Marzanno ty zimowa panno! W wodę cię wrzucamy, bo Wiosnę witamy! Pod koniec wyprawy pozbierały patyki i przystroiły je zielonymi wstążkami. Były to gaiki symbolizujące Wiosnę. Z zielonymi gałązkami wróciły do szkoły. Anna Organ wychowawca klasy I
******************************************************************************************
Gminne eliminacje konkursu ,,Mikołajkowe debiuty”
28 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Hłudnie odbyły się eliminacje do konkursu ,,Mikołajkowe debiuty”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Marcelina Zając (kl. 0), która zaśpiewała piosenkę pt. ,,A Mikołaj pędzi”, Kinga Dobosz (kl. 3 ) ,,Kałużowy deszcz” i Julia Fil (kl.3) z piosenką ,,Pieski małe dwa”. Występ naszych reprezentantek był bardzo udany. Marcelina zakwalifikowała się do konkursu powiatowego, a Kinga zdobyła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali mikołajkowe prezenty i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.
*****************************************************************************************
Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowej
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też uczą. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada, w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disneya. Jest to jednak święto wszystkich postaci bajkowych. W naszej szkole obchodzony był 9 listopada i wtedy to uczniowie klas 0-3 uczcili je przebierając się w ulubionych bohaterów. Prawie wszyscy zamienili się w swoich ulubieńców z bajek… byli piraci, myszki, tygryski, osiołki, księżniczki i wiele innych. Starsi uczniowie wybierali ulubioną bajkową postać i nagradzali maluchów gromkimi brawami.
Uczennica Kinga Fil kl. VI
********************************************************************************
Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego
20 października pojechaliśmy na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego, a dodatkiem do niej był pobyt w Aquaparku w Krakowie. W czwartek (20 października) około godziny 6 rano wszyscy mieli stawić się na przystankach. Razem z uczniami naszej szkoły, pojechali koleżanki i koledzy klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Izdebkach. Podróż przebiegała bardzo dobrze, a wybrani uczniowie przygotowali wypracowania na temat atrakcji parku. Na miejscu byliśmy około godziny 10. Tam poznaliśmy pana przewodnika. Dobrani w pary ruszyliśmy w drogę. Widzieliśmy różne mniejsze i większe jaskinie, oraz skały, np. Bramę Krakowską, Panieńskie Skały i Igłę Deotymy. Szlaki były śliskie, więc trzeba było uważać, ale podróż minęła nam bez większych wypadków. Końcowym miejscem była Jaskinia Łokietka. Wszystkim bardzo się podobała. Widzieliśmy parę nietoperzy i pięknie uformowane skały. W drodze powrotnej zobaczyliśmy jeszcze Maczugę Herkulesa i Zamek w Pieskowej Skale. To wszystko wyglądało cudownie. Naszym następnym przystankiem był Aquapark. Wszyscy, którzy poszli na ten niesamowity basen, uznali, że było wspaniale. Ci, którzy nie poszli na basen skorzystali z innych atrakcji oferowanych przez Aquapark. Droga powrotna minęła spokojnie, a dotarliśmy około godziny 22-23. Wszystkim wycieczka się podobała, na pewno byśmy ją powtórzyli. Jedyne co przeszkadzało, to niesprzyjająca pogoda.
********************************************************************************
Wybory do Samorządu Szkolnego
22 września w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego . Kandydowali uczniowie z klas IV, V i VI. Przewodniczącą szkoły została Kinga Fil -uczennica klasy VI. Zastępcą przewodniczącej został Sami Attou, uczeń klasy V, sekretarzem Karol Jeleń, a skarbnikiem Paweł Skrabala. Ponadto w skład zarządu weszli: Wiktoria Owsiana, Martyna Potoczna, Amelia Szerszeń oraz Filip Dziura
********************************************************************************
Narodowe czytanie
05.10.2016
Dnia 22.09.2016 nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji społecznej propagującej czytelnictwo i znajomość literatury narodowej. W tym roku był to „Quo vadis’’ H. Sienkiewicza. Na górnym holu naszej szkoły tę właśnie lekturę czytali wybrani nauczyciele na czele z panem dyrektorem S .Żelaznowskim oraz uczniowie klas najstarszych. Mamy nadzieję, że tego typu akcje spowodują wzrost czytelnictwa wśród naszej społeczności uczniowskiej. Adaptację fragmentów przygotowała nasza bibliotekarka pani Anna Toczek.
Wiktoria Owsiana kl. VI
*****************************************************************************
Wycieczka do Trójmiasta
W czerwcu uczniowie klasy piątej i szóstej wraz z opiekunami przeżyli trzy wspaniałe dni na wycieczce w Trójmieście. Okres ten był zwiastunem zbliżających się wakacji, ale przypominał również o tym, że niedługo pożegnamy uczniów klasy szóstej, którzy opuszczą mury naszej szkoły. Przeżyjmy to jeszcze raz oglądając zdjęcia w albumie fotograficznym "Wycieczka do Trójmiasta". Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom dużo wrażeń i emocj. Z Rzeszowa do Gdańska dotarliśmy szybko pociągiem Pendolino. O tym, że szybko to wiedzieli tylko starsi, bo młodsi i tak cały czas pytali - daleko jeszcze? Większość uczniów pierwszy raz jechała pociągiem więc nie mieli porównania ile taka podróż może trwać. Jak spędziliśmy ten czas, co zobaczyliśmy, ile było radości i uśmiechów na twarzach? O tym zdjęcia. Zapraszamy.
W dniach 17-19.06.2016r, odbyła się wycieczka do Trójmiasta. Pojechała na nią cała klasa V i 9 osób z klasy VI. Wyjechaliśmy o 4.00 rano gimbusem szkolnym do Rzeszowa , a stamtąd pociągiem do Gdańska. Cała podróż trwała 8h. Na miejscu byliśmy po 13.00. Z początku padał deszcz ale później rozpogodziło się. Najpierw poszliśmy się rozpakować do hostelu, gdzie spaliśmy. Później poszliśmy na Stary Żuraw. Następnie przechodziliśmy ul .Długą i byliśmy koło fontanny Neptuna. Wyszliśmy na wieżę Kościoła Mariackiego, skąd widzieliśmy panoramę Gdańska. W sobotę wstaliśmy wcześnie rano i popłynęliśmy statkiem na Hel. Potem był pokaz karmienia fok szarych, a później pojechaliśmy Melexem w kierunku latarni morskiej. Stamtąd wybraliśmy się na plażę, najpiękniejszą nad Morzem Bałtyckim. Wszyscy świetnie się bawili! Spacerem wyruszyliśmy na statek, którym popłynęliśmy do Gdyni. W tym mieście podziwialiśmy jego panoramę z koła widokowego. Wróciliśmy do hostelu około 23.00.W niedzielę na godz. 9.00 poszliśmy do kościoła. Następnie pociągiem pojechaliśmy do Sopotu, w którym jest niezwykły most-Molo. Było pięknie. Obok Molo była plaża, na której wypoczęliśmy. Na 17.00 mieliśmy być na stacji kolejowej ,,Gdańsk Główny”. Do domu przyjechaliśmy około godziny 1.30.
BYŁA TO BARDZO UDANA WYCIECZKA! ;)
Kinga Fil, Wiktoria Owsiana, Martyna Potoczna J
******************************************************************************
Gminny Konkurs Matematyczny 2016
7 czerwca sześcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Gminnym Konkursie Matematycznym 2016, który jest organizowany od około 10 lat w Wesołej. Konkurs jest przeprowadzany wśród uczniów klas IV, V, i VI szkół Gminy Nozdrzec. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Mirosław Skrabala, Kinga Fil, Wiktoria Owsiana, Martyna Potoczna, Sami Attou, Hubert Wojdanowski. Uczniowie odnieśli duży sukces rozwiązując zadania tekstowe (10 zamkniętych i 5 otwartych), zajmując następujące miejsca:
I miejsce – Mirek Skrabala wśród uczniów klas 6
I miejsce – Kinga Fil wśród uczniów klas 5
II miejsce. –Martyna Potoczna wśród uczniów klas 5
III miejsce – Wiktoria Owsiana wśród uczniów klas 5
Sami Attou i Hubert Wojdanowski zajęli równorzędnie V miejsce wśród uczniów klas 4.
Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów w następnych latach.
*****************************************************************************
Wizyta w bibliotece
W piątek 20.05.2016r. wraz z panią byliśmy w Wiejskiej Bibliotece w Izdebkach. Poznaliśmy pracę bibliotekarza i katalogi książek. Pani bibliotekarka pokazała nam w jaki sposób należy szukać książek. Pokazała nam też wszystkie rodzaje książek, które są w bibliotece. Niektórzy z nas wypożyczyli sobie ciekawe książki do domu. Na pożegnanie pani bibliotekarka rozdała nam zeszyty i długopisy. Ten krótki pobyt w bibliotece zachęcił nas do częstszego odwiedzania tego miejsca.
Dawid Owsiany, Karol Jeleń, Paweł Skrabala
****************************************************************************************
Wycieczka do Sanoka
Dnia 11 kwietnia 2016 roku pojechaliśmy cała klasą do hali ,,Arena” w Sanoku. Wraz z nami pojechało kilka osób z innych klas. Obejrzeliśmy tam przedstawienie na lodzie oparte na motywach baśni H.Ch. Andersena ,, Królowa Śniegu” w wykonaniu Moskiewskiej Rewii. Gdy wyszliśmy z autokaru zobaczyliśmy ogromną kolejkę przy wejściu na lodowisko. Aby wejść do środka czekaliśmy bardzo długo. Przedstawienie było tak ciekawe, że opłaciło się to długie czekanie. Widowisko było bardzo interesujące. Zachwyciły nas przepiękne stroje. Podziwialiśmy piękną jazdę na łyżwach w wykonaniu naszych rówieśników. Baśń była tak pięknie i ciekawie przedstawiona, że chcielibyśmy jeszcze raz to zobaczyć.
Milena Szerszeń, Oskar Cudo, Tomek Gładysz
*****************************************************************************
POWIATOWE ZAWODY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ
W dniu 15.03.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach odbyły się powiatowe zawody, w mini piłkę siatkową chłopców. Nasz zespół w składzie: Dominik Tucki, Dawid Rzepka, Grzegorz Wojdanowski, Mirosław Skrabala, Łukasz Skrabala, Bartłomiej Pecka, Marcin Skrabala, Jakub Data, Kacper Szerszeń, Dawid Owsiany i Karol Jeleń zajął II miejsce pokonując SP Domaradz, SP Orzechówkę, SP Niebocko, ulegając po zaciętej walce SP Przysietnica.
Oto końcowa klasyfikacja:
1. SP Przysietnica
2. SP Izdebki
3. SP Domaradz
4. SP Jasienica Rosielna
5. SP Niebocko
Dzień później tj. 16.03.2016 r. również w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe, w mini piłce siatkowej dziewcząt. Uczestniczyło w nich pięć szkół: SP Blizne, SP Dydnia, SP Przysietnica, SP Trześniów, SP 2 Izdebki. Zawody przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce, awansując do zawodów rejonowych.
Końcowa klasyfikacja:
1. SP 2 Izdebki
2. SP Przysietnica
3. SP Dydnia
4. SP Blizne
5. SP Trześniów
Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Klaudia Cieśla, Angelika Tucka, Zuzanna Szczepek, Karina Job, Martyna Potoczna, Monika Matyjek, Justyna Dziuban, Wiktoria Owsiana, Kinga Skrabala, Kinga Fil.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach rejonowych.
*************************************************************************
Ludzie tak szybko odchodzą...
1 marca 2016 roku Poczet Sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami uczestniczyli w bardzo smutnej uroczystości. Był to pogrzeb emerytowanej nauczycielki pani Danuty Skiby, która po wielu latach walki z nowotworem odeszła z tego świata do wieczności. Pani Danuta była bardzo lubiana przez uczniów i wysoko ceniona jako nauczyciel i wychowawca. Dzięki swej osobowości była szanowana przez koleżanki i kolegów. Służyła im mądrą radą i pomocą. Wspierała wszystkich swoim optymizmem oraz chęcią zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka. Była osobą lojalną wobec innych, prawdomówną i szczerą. Było to ogromnie emocjonujące przeżycie zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i wszystkich uczestników pogrzebu.
Małgorzata Jeleń
**************************************************************************
Wycieczka do Rzeszowa
7 XII 2015 r. uczniowie klas I, II, III naszej szkoły wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa.
Z Izdebek wyjechaliśmy o godzinie 6:45. O 8:30 byliśmy już na lotnisku „Jasionka”.
Tutaj mieliśmy okazję zobaczyć startujące i lądujące samoloty, przechodziliśmy przez bramki kontrolne. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda odprawa pasażerów i jakich przedmiotów nie można zabierać na pokład. Odwiedziliśmy też strażaków pracujących na lotnisku, oglądaliśmy olbrzymi wóz strażacki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
7 grudnia to Dzień Lotnika, dlatego dzieci złożyły na ręce Pani Przewodnik własnoręcznie wykonaną laurkę z życzeniami dla wszystkich pilotów i pracowników lotniska.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Telewizji Rzeszów. Zobaczyliśmy jak wygląda reżyserka i praca w niej. Byliśmy w studio nagraniowym i w archiwum z taśmami. Dowiedzieliśmy się jak powstają programy telewizyjne.
Na koniec pojechaliśmy do kina na film pt. „Dobry dinozaur”. Zaopatrzeni w popcorn i inne smakołyki, z okularami na nosach, oglądaliśmy ciekawe i wzruszające przygody zielonego stworka.
Ok. godziny 15 – tej udaliśmy się w drogę powrotną. W Izdebkach byliśmy o 16:45.
Był to dzień pełen wrażeń, bardzo udany i wesoły. Można to było odczytać z roześmianych twarzy wszystkich uczestników wycieczki, tych małych i tych nieco starszych.
*****************************************************************************
BEZPIECZNE WAKACJE
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w konkursie pt. „Bezpieczne wakacje” .
Organizatorami konkursu są Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży o bezpiecznym i rozważnym zachowaniu się w miejscach, w których odpoczywają podczas wakacji. Jak co roku uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonywania rysunków. Pomysłów na przedstawienie bezpiecznego zachowania się podczas spędzania wolnego czasu było mnóstwo. W trakcie tworzenia prac uczniowie zastosowali przeróżne techniki plastyczne.
W konkursie wzięło udział 22 szkoły i wpłynęło aż 179 prac. Konkurencja była ogromna. Jesteśmy bardzo dumni , że z Gminy Nozdrzec dwie uczennice zdobyły wyróżnienie. Aleksandra Herbut z SP nr 4 w Izdebkach i Kinga Fil z SP nr 2 w Izdebkach. Prace były przygotowywane pod okiem nauczyciela plastyki.E. Kaw
***********************************************************************************
Pasowanie
We wtorek 17 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Odświętnie ubrane pierwszaki już od dawna wyczekiwały tej chwili. W końcu nadeszła. Po zaprezentowanej części artystycznej i odśpiewaniu hymnu szkoły dzieci powtarzały słowa ślubowania, iż będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Ślubowali też, że będą się uczyć tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczyznę.
Następnie dyrektor szkoły pan Stanisław Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Ten moment uroczystości pierwszoklasiści mocno przeżywali. Świeżo mianowani uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.
Samorząd Uczniowski chcąc powitać swoich młodszych kolegów w gronie uczniowskim nałożył im na głowy birety i wręczył symboliczne drewniane ołówki.
W tym uroczystym dniu nie zabrakło wsparcia duchowego w postaci modlitwy i błogosławieństwa dzieci. Ksiądz Paweł Ostafiński poświęcił również tornistry i przybory szkolne pierwszaków. Następnie rozdał dzieciom pamiątkowe obrazki.
Modlitwą uczczono również ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu.
Po części oficjalnej nadszedł czas na wręczenie upominków i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Mamy nadzieję, że ta uroczystość stanie się początkiem sukcesów w edukacji najmłodszych uczniów, a swoimi osiągnięciami będą oni cieszyć rodziców i nauczycieli.
Wychowawca klasy
Zofia Błachut
******************************************************************************
WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 16 października w Szkole odbył się apel z okazji Dnia Chłopaka oraz wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw uczniowie z klas IV-VI przedstawili kabaret pt. „Wiadomości dla chłopaków”, który wszystkim bardzo się podobał, wywołując uśmiech na twarzach zebranych. Druga część apelu poświęcona była wyborom. Kandydaci zaprezentowali się społeczności uczniowskiej przedstawiając swoje pomysły na pracę w Samorządzie. Spośród 12 uczniów – kandydatów, wybrano sześciu: Zuzannę Szczepek, Grzegorza Wojdanowskiego, Dawida Rzepkę, Martynę Potoczną , Samiego Attou. Przewodniczącą szkoły została Kinga Fil uczennica klasy V. Zarząd Samorządu wybrał opiekuna Panią Małgorzatę Jeleń.
Kinga Fil uczennica klasy
******************************************************************************
Wycieczka Krosno i Trzcinica
Wycieczka do Krosna i Trzcinicy k/Jasła została zorganizowana dla uczniów klas I - III. Celem tej wycieczki było zapoznanie uczniów z historią i wspaniała zabawa.
Z Izdebek wyjechaliśmy o 6.45, podróż trwała ok godziny i wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym co nas czeka.
Pierwszym punktem wyjazdu był Park Linowy Linoskoczek, gdzie mogliśmy spróbować swoich sił na wybranej trasie. Jest to dobry sposób na poprawę kondycji fizycznej i przezwyciężenie własnych słabości, a zarazem wspaniałą zabawę. Wiele radość sprawiło wszystkim rozmieszczenie tras o różnych stopniach trudności
i wysokości, które pokonywaliśmy wielokrotnie. Bardziej odważni i sprytni mogli wypróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Mimo pochmurnej pogody wszyscy byli w świetnych humorach ponieważ dla większości była to pierwsza wizyta na takim obiekcie.Następnie dzieci szalały na placu zabaw Fikolandia w Krośnie. W sali zabaw mogły korzystać z licznych atrakcji, między innymi: z basenu z tysiącami kolorowych piłek, ze zjeżdżalni tubowych, z tuneli z przeszkodami, z trampoliny, oraz licznych autek. Każdy mógł znaleźć coś specjalnie dla siebie i aktywnie spędzić czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę zabawy i ruchu.
Na koniec pojechaliśmy do Trzcinicy k/Jasła gdzie znajduje sie Skansen Archeologiczny Karpacka Troja. Odkryto tam najstarsze osady obronne z dotąd znanych w Polsce. Była to niezwykła podróż w przeszłość, począwszy od koczowniczego trybu życia do czasów średniowiecza. Entuzjazm wzbudzały odtworzone sceny z życia mieszkańców osady i grodu, zrekonstruowane fragmenty wałów obronnych i domostwa
z różnych okresów dziejowych. Przebywaliśmy na miejscu dawnego grodu i podgrodzia. Następnie wszyscy udaliśmy się do pawilonu na lekcję muzealną na temat „Początki Słowian”. Tam poszerzyliśmy swoje wiadomości o naszych przodkach, dowiedzieliśmy się, czym się zajmowali, jak żyli. Niezwykła również była prezentacja multimedialna oraz rekwizyty, które uczniowie mogli zobaczyć z bliska i dotknąć. Na zakończenie obejrzeliśmy film opowiadający o przebiegu prac archeologicznych, ukazujący wykopaliska, a także fragmenty rekonstrukcji historycznej przedstawiającej upadek grodu.Była to niezwykła lekcja historii.Małgorzata Jeleń
************************************************************************************
Gminny Konkurs Matematyczny Rok Szkolny 2014/2015
W dniu 8 czerwca 2015 roku został przeprowadzony Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV, V, VI z siedmiu Szkół Podstawowych Gminy Nozdrzec.W konkursie brało udział: 16 uczniów klas VI, 9 uczniów klas V oraz 11 uczniów klas IV. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
Matryna Potoczna - I miejsce wśród uczniów klas IV
Mirosław Skrabala - I miejsce wśród uczniów klas V
Julia Ślazyk - II miejsce wśród uczniów klas VI
na miejscu IV ex aequo znalazły się uczennice klasy 6: Natalia Lubecka, Kamila Owsiana,Justyna Telega.
**************************************************************************************
Rejonowe Zawody w Mini Piłce Siatkowej
17 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku odbyły się Rejonowe Zawody w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt. Na tym etapie rozgrywek spotkały się drużyny Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Monasterca i SP nr 2 Izdebeki. Po krótkiej rozgrzewce punktualnie o godz. 9.30 rozpoczęły się zawody. Każda drużyna rozegrała 3 mecze. Nasze dziewczyny z łatwością pokonały reprezentację z Ustrzyk i Monasterca. Trzeci mecz z drużyną z Sanoka zakończył się dla nas porażką. Trzeba przyznać, że przeciwniczki były lepsze, a poza tym dopingowali ich kibice, co na pewno w jakimś stopniu wpłynęło na wynik meczu.
Ostatecznie zawody zakończyliśmy na 2 miejscu po SP nr 4 w Sanoku, co daje nam awans do półfinału wojewódzkiego. Cieszymy się z tego sukcesu i wierzymy, że stać nas jeszcze na więcej.
***********************************************************************************
Sprawozdanie z zawodów w mini piłce siatkowej
10 kwietnia 2015 roku w Grabownicy odbyły się zawody w mini piłce siatkowej dziewcząt. Brały w nich udział następujące drużyny z naszego powiatu: SP Grabownica, SP Jasienica Rosielna, SP Wzdów, SP nr2 Izdebki.
Po uroczystym rozpoczęciu i rozgrzewce drużyny rozegrały swoje pierwsze mecze. Naszym przeciwnikiem była drużyna z Jasienicy Rosielnej. Chociaż rywalki grały bardzo dobrze, nasza drużyna w trzech setach je rozgromiła. Kolejne dwa mecze z Wzdowem
i Grabownicą były również udane,ale to nie oznaczało jeszcze zwycięstwa. Chociaż miałyśmy przewagę przeciwniczki nie dawały za wygraną. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Mimo zmęczenia ostatecznie zwyciężyłyśmy i to nasza drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium.
Na zakończenie sędzia przyznał drużynom nagrody i dyplomy. Wróciłyśmy do szkoły zmęczone, ale szczęśliwe i zadowolone z wygranej. Mamy nadzieję, że w kolejnych etapach również sprostamy wymaganiom i przywieziemy do szkoły kolejne trofeum ze złotego kruszcu.
*************************************************************************************
Sukcesy sportowe 2014/2015
I semestr
Indywidualne Mistrzostwa w LA – powiat Brzozów 19.09.2014 r.
Klaudia Skrabala – I miejsce w biegu na dystansie 60m
Wioletta Dziuban – I miejsce w rzucie piłeczką palantową
Kamila Drożdżal – I miejsce na dystansie 600 m (1.57.35 rekord powiatowy)
Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa w LA – Rzeszów 30.09.2014
Kamila Drozdżal – III miejsce w biegu na dystansie 600 m
Indywidualne biegi przełajowe – powiat Brzozów 02.10.2014 r.
Kinga Fil – IV miejsce na dystansie 500 m
Kamila Drożdżal – I miejsce na dystansie 1000 m
Finał wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych biegach przełajowych – Kolbuszowa 16.10.2014 r.
Kinga Fil – III miejsce na dystansie 500 m
Kamila Drozdżal – I miejsce na dystansie 1000 m
II semestr
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – Hłudno 30.01.2015 r.
dziewczęta – I miejsce
chłopcy – II miejsce
Powiatowe Igrzyska młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – Stara Wieś 19.02.2015 r.
dziewczęta w składzie: Wioletta Dziuban i Natalia Bernaś zajęły I miejsce, awansując do zawodów rejonowych
W dniu 13.03.2015 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny dziewcząt i dwie chłopców. Zarówno nasi chłopcy jak i dziewczęta wygrali swoje mecze i awansowali do zawodów powiatowych.
Dziewczyny wystąpiły w następującym składzie:
Natalia Lubecka, Kamila Owsiana, Kamila Drożdżal, Klaudia Skrabala, Paulina Pytlak, Łucja Barnik, Angelika Tucka, Kamila Job, Zuzanna Szczepek, Klaudia Cieśla
Chłopcy wystąpili w następującym składzie:
Bartłomiej Maślak, Dawid Tucki, Dawid Rzepka, Mirosław Skrabala, Grzegorz Wojdanowski, Jakub Data, Radosław Biedroń, Łukasz Skrabala, Patryk Oblój.
Gratulujemy!
Sukces tenisistek!
W dniu 18 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Starej Wsi odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 5 drużyn: SP Czaszyn, SP Stara Wieś, SP Hoczew, SP Myczków, SP2 Izdebki. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – SP Stara Wieś
II miejsce – SP2 Izdebki
III miejsce – SP Czaszyn
IV miejsce – SP Myczków
V miejsce – SP Hoczew
Nasza drużyna z drugiego miejsca awansowała do zawodów wojewódzkich.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
***********************************************************************************
Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego - rozstrzygnięty
Nasza uczennica Kamila Drożdżal za swoje ubiegłoroczne osiągnięcia lekkoatletyczne i liczne medale zajęła 11 miejsce w XV Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za oddanie głosów na Kamilę.
*********************************************************************************
Kamila Drozdżal nominowana do 15 Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego w 2014 roku
Kamila Drożdżal – uczennica VI klasy. Złota medalistka Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w 2014 roku w biegach przełajowych na dystansie 1000m i brązowa w biegu na 600m. Zwyciężczyni i medalistka w powiecie i województwie. Rekordzistka powiatu w biegu na 600 m w kategorii szkół podstawowych z czasem 1,57,35.
Plebiscyt ten organizowany jest jak co roku przez Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”
ZASADY GŁOSOWANIA NA KAMILĘ DROŻDŻAL
Zasady głosowania sms-ami
(do 26 lutego 2015 roku do godz.24.00).
UWAGA! Prawidłowy sms musi zawierać na początku litery SPB i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności. Wszystkie znaki wpisujemy bez spacji, liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Głos jest tylko ważny wówczas gdy zagłosujemy na pięciu kandydatów (głos oddany tylko na jednego kandydata jest głosem nieważnym). Podobnie jak w glosowaniu na kuponach wyciętych z gazety.
Jak wysłać prawidłowo sms (przykład): SPB7,1,21,19,5
SMS wysyłamy na numer 7136, koszt sms (1,23 z VAT)
Kamila Drożdżal kandyduje z numerem 7
Sportowcy umieszczeni na kuponach w kolejności od 1 do 5 otrzymują następujące punkty
1miejsce – 5 pkt,
2 miejsce – 4 pkt,
3 miejsce – 3 pkt,
4 miejsce – 2 pkt
5 miejsce – 1 pkt.
Nominowani sportowcy
- Damian Baran – FKS Stal mielec, piłka nożna
- Grzegorz Bartman – Brzozowski Klub Kyokushin Karate, karate
- Weronika Bartman - – Brzozowski Klub Kyokushin Karate, karate
- Krzysztof Bieda – LKS Iskra Przysietnica, piłka nożna
- Mateusz Bieleń – Fil-Bike Rzeszów, kolarstwo przełajowe MTB
- Michał Boczar – LKS Haczów, piłka nożna
- Kamila Drożdżal – lekkoatletyka
- Remigiusz Florek – UKS SP nr 1 Brzozów, szachy
- Jakub Gromek – LKS turze Pole, tenis stołowy
- Norbert Huber – AKS Resovia, siatkówka
- Anna Krzysztyńska – KKSz Urania Krosno, szachy
- Zuzanna Mazur i Sebastian Kaznowski – Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu,
- Maja Mazurek – UKS SPnr 1 Brzozów, szachy
- Patrycja Piotrowska – ŁKS Sagi Humniska, łucznictwo
- Michał Rogoz – GLKS Błękitni Jasienica Rosielna, piłka nożna
- Adam Ruda – ZTS Zakucie Zagórz, skoki narciarskie
- Arkadiusz Smoleń – LKS Brzozia MOSiR Brzozów, piłka nożna
- Łukasz Szuba i Marcin Szuba – Brzozowski Klub sportowy Ju-Jitsu, ju-jitsu
- Wiktoria Toczek – ŁKS Sagi Humniska, łucznictwo
- Emilia Wojtas – UKS SP nr 1 Brzozów, szachy
- Brajan Wrona – Sokół Rzeszów, pływanie
*******************************************************************************************
Pasowanie na ucznia klasy I – 2014
We wtorek 28.10.2014 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Odświętnie ubrane pierwszaki już od dawna wyczekiwały tej chwili. Wreszcie nadeszła. Do szkoły przyjechali rodzice, sala gimnastyczna pięknie udekorowana, poczet sztandarowy gotów i ... zaczęło się. Najpierw wszyscy zaśpiewali hymn państwowy, następnie prowadząca Natalia Bernaś zaprosiła na część artystyczną w Królestwie Szkołolandii. Pierwszaki w tym królestwie zaliczały próbę recytacji, śpiewu, tańca, liczenia, rozwiązywania zagadek. Po zakończeniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez pana dyrektora Stanisława Żelaznowskiego, a ksiądz Paweł Ostafiński udzielił im błogosławieństwa. Po części oficjalnej nadszedł czas na wręczenie upominków i poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Wychowawczyni klasy
Krystyna Trybalska
******************************************************************************************
Sprawozdanie z obchodów 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego6 września o godzinie 10 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.Uczniowie i nauczyciele zebrali się w holu głównym, a następnie wprowadzono sztandar szkoły i starsze klasy rozpoczęły część artystyczną. Aktorzy wyrecytowali wzruszające wiersze związane z II wojną światową, a szkolny chór zaśpiewał pieśni muzyków XX wieku. Po zakończeniu części teatralnej został odśpiewany hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor zabrał głos przypominając o tragicznych wydarzeniach związanych z wrześniem 1939 roku.
Kamila Owsiana****************************************************************************,,15 lat ze Świętą Jadwigą” – obchody Święta Patronalnego
w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach.18 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach obchodziła Święto Patrona Szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Nozdrzec p. Antoni Gromala, proboszcz parafii Izdebki ks. Józef Kasperkiewicz, księża katecheci uczący w naszej szkole: ks. Paweł Konieczny, ks. Piotr Bielówka, ks. Artur Dyrda i ks. Krzysztof Zwoliński, wikariusz Izdebek ks. Paweł Pietryka, siostra Bernadeta Owsiana ze Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego, dyrektorzy szkół naszej gminy- p. Lesława Baran, p. Józefa Misiewicz, p. Teresa Toczek, p. Agnieszka Woś , p. Aleksander Fil, p. Jan Gosztyła, p. Józef Gratkowski, p. Artur Greczner, dyrektor emerytowany p. Waldemar Błachut, leśniczy p. Mieczysław Barć, sołtys Izdebek
p. Mieczysława Wojdanowska, kierownik ŚDS Izdebki p. Beata Jastrzębska, kierownik NZOZ Izdebki
p. Janusz Kosobucki, pielęgniarka szkolna p. Elżbieta Kosobucka, prezes OSP Izdebki p. Roman Obłój, wykonawca figury patronki szkoły p. Marek Duda.Właściwe uroczystości związane ze Świętem Patronalnym Szkoły rozpoczęła Msza św. w intencji nauczycieli, rodziców, uczniów i wszystkich gości, w kościele parafialnym. Mszę św. odprawił ks. proboszcz w koncelebrze byłych księży katechetów naszej szkoły. Kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Paweł Konieczny. W liturgii, z wyróżniającym śpiewem scholii, wzięły udział dzieci.
Następnie wszyscy zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, gdzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie figury patronki szkoły. Uroczystego odsłonięcia dokonali wójt gminy, ksiądz proboszcz, wykonawca rzeźby i dyrektor naszej szkoły. Poświęcenia figury dokonał ksiądz proboszcz.
Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pan Stanisław Żelaznowski powitał gości, wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły uczniom klasy V przez przedstawicieli klasy VI.
Obchody święta uświetnił szkolny zespół teatralny przedstawiając „Gawędę o Świętej Jadwidze” przybliżającą wszystkim postać patronki. W akcję przedstawienia wkomponowane zostały występy dziecięcego zespołu tańca ludowego ,,Izdebczanka”. Wszystko odbywało się na pięknie skomponowanym tle panoramy Krakowa. W końcowej części inscenizacji odśpiewany został hymn szkoły.
Po przedstawieniu dyrektor szkoły wręczył nagrody książkowe laureatom szkolnych konkursów- plastycznego i wiedzy - poświęconym Świętej Jadwidze.W dalszej części głos zabrali goście - wójt gminy i ksiądz proboszcz.
Na koniec dyrektor szkoły złożył podziękowania:
- księdzu proboszczowi Józefowi za odprawienie mszy św. i za poświęcenie figury patronki szkoły,
- ks. proboszczowi Pawłowi za piękne słowa jubileuszowego kazania,
- byłym naszym katechetom za koncelebrę mszy św.,
- panu wójtowi za wsparcie w organizację święta,
- panu Markowi Dudzie za wykonanie rzeźby patronki szkoły,
- firmie budowlanej pana Jerzego Skrabali za społeczną pracę przy przygotowaniu miejsca dla figury św. Jadwigi.
- obsłudze szkoły, rodzicom a w szczególności nauczycielom za ogromne zaangażowanie
w organizację uroczystości, wystrój szkoły, przygotowanie inscenizacji, konkursów, organizację wycieczki do Krakowa, za wspaniałą zespołową pracę.Dziękując wszystkim gościom za uświetnienie uroczystości poprzez swoją obecność
i życzliwość dyrektor zaprosił szanownych gości na obiad i spotkanie z nauczycielami oraz Radą Rodziców, które odbyło się w pięknej scenerii na górnym korytarzu szkoły.Dyrektor Szkoły Stanisław Żelaznowski
i Rada Pedagogiczna SP 2 Izdebki.
**********************************************************************************
Wycieczka do Zakopanego
W dniach 9 - 10 czerwca wzięliśmy udział w dwudniowej wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego. Około godziny 5 szczęśliwi i pełni entuzjazmu wyruszyliśmy z Izdebek w kilkugodzinną podróż, której celem była dawna stolica Polski oraz Tatry.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa oraz Wawelu. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć legendarnego smoka wawelskiego. Jego pomnik jest zlokalizowany u stóp wzgórza. Każdy z nas z niecierpliwością czekał, aż bestia będzie zionąć ogniem. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy dalej. Schodami, które zdawały się nie mieć końca dotarliśmy na wzgórze, na którym wznosi się Wawel –siedziba naszych królów. Zobaczyliśmy tam ogromne dzwony: Dzwon Zygmunt, Dzwon Stanisław i Dzwon Wacław. Z okien zamku rozciągała się piękna panorama Krakowa z widokiem na Kopiec Kościuszki oraz Kościół Mariacki, będący kolejną atrakcją naszej wycieczki. Oglądając pomnik Adama Mickiewicza poczuliśmy się zmęczeni, dlatego też zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek. W wolnym czasie zwiedzaliśmy krakowski rynek, spotkaliśmy kilku grajków oraz mima, który za niewielką odpłatnością pozwolił się nam sfotografować. W Sukiennicach kupiliśmy piękne pamiątki. Długo będą przypominać nam wycieczkę do tego miejsca. Kończąc naszą przygodę z Krakowem postanowiliśmy jeszcze odbyć krótki spacer przez Planty. Przyszedł niestety czas na pożegnanie się z tym pięknym miastem i dalszą wędrówkę. W czasie podróży do Zakopanego z okien autokaru zobaczyliśmy Tatry w swej śnieżnej szacie – widok zapierał dech w piersiach i każdy od razu chciał wybrać się w góry. Niestety z uwagi na późny wieczór zwiedzanie trzeba było odłożyć na następny dzień. Noc spędziliśmy w pensjonacie "Willa Swoboda". Następnego dnia rano zaraz po śniadaniu ruszyliśmy w Tatry. Trasa wyprawy wiodła do Morskiego Oka i Czarnego Stawu. Po drodze wiele razy zatrzymywaliśmy się nie tylko ze zmęczenia, ale również dlatego, że przewodnik ciekawie przekazywał informacje dotyczące naszych polskich Tatr. Morskie Oko i Czarny Staw urzekły nas. Nawet nie czuliśmy zmęczenia. Chętnie zostalibyśmy tam dłużej. W drodze powrotnej dla relaksu wstąpiliśmy na basen.
Do Izdebek dotarliśmy około godziny 22.30. Wszyscy będziemy mile wspominać tę wycieczkę, która na długo pozostanie w naszych sercach.
Łucja Barnik, kl. V
************************************************************************************
Z wizytą w warsztacie kowalsko -ślusarskim
23 maja 2014r. uczniowie klasy V w ramach zajęć technicznych udali się do warsztatu kowalsko – ślusarskiego Pana Dariusza Ślazyk. Temat ostatnich zajęć technicznych, to „Metale wokół nas”. Głównym celem wycieczki było poznanie narzędzi, przyrządów oraz zasad ich użycia przy obróbce metali, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznej pracy. Uczniowie zobaczyli obróbkę metalu na ciepło i na zimno. Pomagali w obsłudze wyginarko -skręcarki dzięki której utworzyli łuki, tralki, piękne 6 jako elementy zdobnicze balustrad. Korzystały z potężnych nożyc do metalu, najsilniejsza okazała się Paulina, ponieważ samodzielnie przecięła płaskownik. Zademonstrowano uczniom jak pod wpływem ciepła zmieniają się właściwości metalu i dzięki temu wykuli zdobniczych element tzw. rybi ogon. Średnice wewnętrzne otworów oraz ich głębokość w metalu mierzyli za pomocą suwmiarki. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach, co najlepiej widać na zdjęciach.
Dyrektor szkoły, nauczyciel zajęć technicznych oraz uczniowie serdecznie dziękują Panu Darkowi Ślazyk za przyjęcie i zorganizowanie zajęć dla dzieci w swoim warsztacie.
**********************************************************************************************
Wycieczka do Brzozowa
W środę, 26 marca klasa II, I ,i "O" pojechały na wycieczkę do Brzozowa. Najpierw dzieci obejrzały film o zebrze, która miała paski tylko na jednej części ciała. Żeby wyglądać jak inne, musiała pokonać wiele przeszkód i odnaleźć magiczne źródło. Po kąpieli w zaczarowanej wodzie zyskała upragniony wzór na ciele.
Po filmie dzieci przeszły do budynku Państwowej Straży Pożarnej. Zobaczyły, jak pracują strażacy i jaki mają sprzęt. Mogły dotknąć i przymierzyć np. hełmy i kamizelki.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a największą atrakcją okazały się zajęcia ze strażakami, pokaz wozów i sprzętu przeznaczonego do różnych zadań, a także demonstracja działania węża gaśniczego.
Około południa dzieci powróciły do szkoły.
Opracowały: Dorota Telega, Oliwia Szerszeń - klasa II.
*******************************************************************************************
Przedszkolaki odwiedzają gospodarstwa rolne
W dniach 31. 03. oraz 08.04 2014r. przedszkolaki wybrały się w odwiedziny do dwóch uczniów naszego przedszkola. Celem wyprawy było obejrzenie z bliska zwierząt hodowlanych oraz sprzętu rolniczego. Przedszkolaki mogły pooglądać owce, króliki, kury, gęsi oraz małe kózki, które z wielką radością brały na ręce. Każdy przedszkolak mógł nakarmić kury, a najodważniejsze dzieci nakarmiły królika marchewką. Na koniec zostaliśmy poczęstowani słodyczami oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.
W następnym dniu dzieci odwiedziły kolejne gospodarstwo, gdzie mogły zobaczyć krowy, świnie, konie, a także kury. Na koniec przedszkolaki zrobiły sobie wspólne zdjęcie przy traktorze. Frajdy nie było końca, a przedszkolaki z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola.
*******************************************************************************************************
Konkurs plastyczno – fotograficzny
„Pani Jesień” rozstrzygnięty!!!
W październiku bieżącego roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzno – plastyczny, którego tematyka związana była z nadchodzącą jesienią. Prace wykonane przez uczniów gromadzone były do połowy listopada. Komisja mająca rozstrzygnąć konkurs zebrała się 19 listopada. Po burzliwych obradach wyłoniono laureatów. Najlepszymi okazali się najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności – PRZEDSZKOLAKI !!!.
Konkurs zakończył się uroczystym wręczeniem pamiątkowych dyplomów i nagród.
Sponsorem upominków, które sprawiły ogromną radość uczestnikom, był PGNiG.Sponsorowi składamy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc i życzliwość,
które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji naszych planów i zamierzeń organizacyjnych i wychowawczych.************************************************************************************
„Pierwsze kroki” Zespołu Izdebczanka w nowym roku szkolnym…
10 października 2013 Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa skupiające artystów i twórców ludowych zorganizowało spotkanie z kulturą pt. „Promocja kultury poprzez twórczość ludową w Powiecie Brzozowskim – żywa tradycja”, które odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie. Podczas tego spotkania swoje umiejętności zaprezentował także Zespół Izdebczanka. Występ okazał się sukcesem, a tancerze swoim uśmiechem i urokiem osobistym zjednali sobie całą publiczność. Po części oficjalnej uczniowie mogli obejrzeć zgromadzone w sali prace twórców ludowych, zrobić pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Udział w tym święcie to kolejne pozytywne doświadczenie, którego ideą było popularyzowanie kultury i ratowanie dziedzictwa kulturowego przed zapomnieniem.
*************************************************************************************
Dzień Chłopaka w naszej szkole....
30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski. Starsza grupa teatralna, czyli kabaret „Windzia” przedstawił skecz pt. „Dzień mężczyzny”. Występ rozbawił publiczność do łez. Scenę ozdobiły dekoracje wykonane przez uczennice z klasy szóstej. Na koniec uroczystości dziewczęta i Panie odśpiewały „Sto lat”, a uczeń klasy szóstej - Jakub Potoczny w przebraniu „Marysi” wręczył słodkie upominki wszystkim Panom i chłopcom.
Julia Ślazyk klasa V
****************************************************************************************
Wycieczka do Łańcuta i Rzeszowa klas „0” – III
1 października 2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Łańcuta Rzeszowa. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem w stronę Łańcuta. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 9. Tam podzielono nas na dwie grupy i każdej grupie przydzielono przewodnika. Zwiedzanie zaczęliśmy od zamku, który zrobił na nas niesamowite wrażenie. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Siedziba Lubomirskich i Potockich. Wnętrza zachwycają swoją historia i wystrojem. Można tu zobaczyć m.in. salę balową, dużą jadalnie, sypialnię chińską, apartament turecki, salon zimowy czy gabinet zwierciadlany. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Osobną część zajmuje powozownia i stajnia na południu pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Znajduje się tu około 100 powozów, karet spacerowych, myśliwskich, wyścigowych, oraz kareta, którą podróżował Fryderyk Chopin. Wszystko to zrobiło na nas ogromne wrażenie.
Potem udaliśmy się na stację kolejową, skąd wyruszyliśmy do Rzeszowa. Podróż trwała zaledwie 25 minut. Następnie przeszliśmy ulicami miasta do Muzeum Dobranocek. Dzieci miały okazje pooglądać najstarsze dobranocki takie jak „Jacek i Agatka” z 1962r. czy „Gąska Balbinka” z 1959r. Na kolekcję Muzeum Dobranocek składają się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Łódzkim Semaforze: Misia Uszatka, Zajączka, Króliczki i Pieska Kruczka, a także Misia Colargola i jego przyjaciół - Szczurka Hektora, Kruka i innych bohaterów pochodzących z serialu. Można tu spotkać bohaterów popularnych kreskówek takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki i wiele innych. W muzeum są dawne modele telewizorów, filmy na szpulach, kasetach i płytach, zestawy slajdów, przeźrocza małoobrazkowe, a także wiele modeli projektorów do ich wyświetlania. Dzieciakom najbardziej podobało się poszukiwanie ducha Don Pedra z bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”
Ostatnim punktem programu była zabawa w Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja”. Centrum mieści się w rzeszowskiej hali widowiskowo – sportowej „Podpromie”. Jest to ogromny plac zabaw składający się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłkami. Obok znajdują się dmuchany statek piracki, armatki na piłeczki, pojazdy dla dzieci oraz kącik malucha. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Na koniec każdy uczeń otrzymał popcorn.
Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów o godzinie 18:30. To był naprawdę udany dzień i mam nadzieję, że wspólnie zorganizujemy jeszcze niejedną wycieczkę.
Małgorzata Jeleń
*************************************************************************************************
Podziękowanie
27 czerwca 2013 roku Zespół Pieśni i Tańca Izdebczanka podsumowywał roczną pracę w pięknych leśnych sceneriach…
Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromali członkowie zespołu - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 1 w Izdebkach udali się na wycieczkę do Parku Linowego Linoskoczek w Rzeszowie. Wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Było to nie lada wyzwanie dla wszystkich, ponieważ prawie każdy, po raz pierwszy, miał okazję przejść ścieżkę sprawnościową.
Tancerze byli jednak w swoim żywiole, wykazywali się sprawnością i doskonałą koordynacją ruchową, nie było mowy o strachu… Martin Lather pisał, że „tańce są po to, aby ludzie uczyli się uprzejmości w towarzyskim obcowaniu, aby chłopcy i dziewczęta mieli okazję do zawierania znajomości i przyjaźni”. Słowa te, w przypadku Zespołu Izdebczanka, okazały się jak najbardziej trafne. Opiekunowie z dumą obserwowali, jak starsi koledzy pomagali młodszym, jak zawiązywały się nowe przyjaźnie. Po mocnej dawce wrażeń wszyscy udali się na ciepły posiłek do pobliskiego Centrum Handlowego. Tam tancerze mogli się podzielić odczuciami z parku linowego i zrobić małe zakupy. Wycieczkę uwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy sponsorom i organizatorom wyjazdu.
*********************************************************************************************
Dzień Rodzica
04.06.2013
,,CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…’’
Dzień Rodzica w Szkole Podstawowej numer 2 w Izdebkach, Imienia Świętej Jadwigi, Królowej Polski uważam za bardzo udany. Odbył się na Sali gimnastycznej. Dekoracje miały piękny wygląd. Przybyłych gości witał napis: ,,CUDOWNYCH RODZICÓW MAM…”, pod którym zawieszony był obraz Matki i Ojca z sercem w tle. Wykonała go uczennica klasy szóstej Marzena Duda.
Największą odwagą musiały się wykazać dzieci z oddziału przedszkolnego. Jednak sprostały zadaniu: wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Widzów bardzo zaciekawiło przedstawienie klasy trzeciej pod tytułem ,,Szewczyk Dratewka”. Również ciekawe były występy młodszej i starszej grupy tanecznej. Wielkim talentem aktorskim popisali się uczniowie klas od cztery do sześć pokazując propozycje strojów dla naszych rodziców. Publiczność śmiała się do łez.
Wszyscy biorący udział w tym dniu bardzo się starali, aby wypaść jak najlepiej przed swoimi rodzicami!
Opracowała Julia Ślazyk
uczennica klasy IV
****************************************************************************************
Międzynarodowy Dzień Ziemi
Ten dzień przypomina nam, że Ziemia, na której mieszkamy potrzebuje ochrony i opieki.
Data 22 kwietnia nieodłącznie kojarzy się z Dniem Ziemi, który w Polsce obchodzony jest od 1980r. po to, by zwrócić uwagę na problemy związane z planetą, na której mieszkamy. W naszej szkole, dnia 29 kwietnia 2013r., odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy V oraz p. Annę Toczek i p. Natalię Glazer-Pająk.
Dzieci zaprosiły swoich kolegów i koleżanki do udziału w przygodzie, która nauczy rozsądnego korzystania z zasobów Ziemi i dbania o nie, a także przekazały kilka rad jak zostać przyjacielem naszej planety.
Miłym akcentem dnia było zasadzenie drzewa na rabacie przed szkołą przez uczniów klasy VI.
Z okazji Dnia Ziemi zorganizowane zostały również konkursy, w których wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły. Po części oficjalnej uczestnicy poszczególnych konkursów zaprezentowali m.in. swoje umiejętności wokalne, plastyczne. Jury po burzliwych naradach wyłoniło zwycięzców:
Konkurs muzyczny na najbardziej przebojową piosenkę o naszej planecie :
I miejsce Kinga Skrabala, Kinga Fil, Wiktoria Owsiana
II miejsce Milena Szerszeń
III miejsce Klaudia Cieśla
Konkurs plastyczny pt. "Aby Ziemia pozostała piękna":
I miejsce Przemysław Baran
II miejsce Martyna Potoczna, Zuzanna Szczepek
III miejsce Wiktoria Owsiana, Kacper Szerszeń
Konkurs na najciekawszy strój ekologiczny z różnych "nietypowych" materiałów (wykorzystanie surowców wtórnych):
I miejsce Karina Job
II miejsce Julia Potoczna
III miejsce Patryk Owsiany
Konkurs na najbardziej pomysłowy transparent propagujący ochronę środowiska:
I miejsce Julia Ślazyk
II miejsce Natalia Lubecka
III miejsce Justyna Telega
*****************************************************************************************
Rejonowe zawody w piłce siatkowej
10.04.2013
Wspaniale spisali się siatkarze z SP nr 2 w Izdebkach na rozgrywanym w Sanoku turnieju o mistrzostwo szkół podstawowych. Na szczeblu rejonowym chłopcy zajęli drugie miejsce i po raz pierwszy w historii szkoły awansowali do półfinału wojewódzkiego.
Drużyna wystąpiła w składzie: Gładysz Mateusz, Zubel Daniel, Fijałka Piotr, Owsiany Patryk, Dziuban Karol, Owsiany Piotr, Matyjek Kacper, Ochała Witold, Tucki Kamil, Matyjek Mateusz (PK).
**********************************************************************************************
Powiatowe zawody w piłce siatkowej
W dniu 27 marca nasza szkoła była gospodarzem powiatowych zawodów w mini piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Bliznego, Grabownicy, Domaradza i Izdebek. Nasi chłopcy nie okazali się zbyt gościnni, bowiem wygrali wszystkie swoje mecze i tym samym zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyniki:
Domaradz 2 – Izdebki 0:2
Blizne – Grabownica 0:2
Grabownica- Domaradz 2 2:0
Izdebki 2 – Blizne 2:0
Blizne – Domaradz 2 2:0
Grabownica- Izdebki2 1:2
Klasyfikacja końcowa:
I SP2 Izdebki 6 pkt 6-1
II SP Grabownica 5 pkt 5-2
III SP Blizne 4 pkt 2-4
IV SP 2 Domaradz 3 pkt 0-6
.
*********************************************************************************************************
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
21.03.2013
W tym roku, kalendarzową wiosnę uczniowie naszej szkoły powitali konkursem recytatorskim pod tytułem: ,,WIOSNA W POEZJI''. W konkursie wzięły udział dzieci z klas 1- 3. Każdy uczestnik prezentował wybrany i przygotowany przez siebie wiersz o wiośnie.
Jury w składzie: pani Krystyna Żelaznowska, pani Anna Organ, pani Zofia Błachut i pani Agnieszka Dzioba- Jędruszczak, wyłoniło zwycięzców. Przyznano pierwsze miejsca uczniom z poszczególnych klas:
klasa 1- Julia Potoczna,
klasa2- Kinga Skrabala,
klasa3- Przemysław Baran.
Wyróżnienia otrzymali: Sami Attou, Amelia Szuba, Kinga Fil. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Zapraszamy do albumu fotograficznego zakładka "Pierwszy Dzień Wiosny".
Krystyna Trybalska
********************************************************************************************
Turniej Wiedzy Pożarniczej
15 marca 2013 roku w gminie Nozdrzec, odbył się Konkurs Strażacki ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy piątej:Zofia Chryń oraz Angelika Job.
W konkursie wzięło udział wiele szkół z terenu gminy, zarówno szkoły podstawowe jak i gimnazja.
Nasze uczennice zajęły IV i V miejsce w konkursie.
Gratulujemy
**********************************************************************************************
Gminne Zawody Sportowe w Mini Piłce Siatkowej
W dniu 6 marca 2013 roku w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców.
W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP Nozdrzec, SP Wara, SP4 Izdebki, SP2 Izdebki.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Wyniki rywalizacji:
CHŁOPCY DZIEWCZĘTA
SP 2 Izdebki- SP Nozdrzec 2:0 SP Wara- SP 2 Izdebki 2:1
SP 2 Izdebki - SP 4 Izdebki 2:1 SP 2 Izdebki - SP 4 Izdebki 2:0
SP Nozdrzec- SP 4 Izdebki 2:1 SP 4 Izdebki- SP Wara 1:2
1 miejsce- SP 2 Izdebki 1 miejsce- SP Wara
2 miejsce- SP Nozdrzec 2 miejsce- SP 2 Izdebki
3 miejsce- SP 4 Izdebki 3 miejsce- SP 4 Izdebki
*******************************************************************************************
KLASYFIKACJA PÓŁROCZNA
W klasyfikacji półrocznej roku szkolnego 2012/13 siedem uczenic uzyskało odznakę "WZOROWEGO UCZNIA". Warunkiem otrzymania odznaki jest średnia ocen z przedmiotów 4,75 bez oceny dostatecznej oraz wzorowa ocena z zachowania. Wyróżnione uczennice to: z klasy IV - Łucja Barnik, Natalia Bernaś, Natalia Lubecka, Kamila Owsiana, Julia Ślazyk i Justyna Telega, z klasy V - Zofia Chryń. Gratulujemy wysokich wyników.
********************************************************************************************
21 i 22 stycznia Dzień Babci i Dziadka
Dnia 22 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach o godzinie 1300 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przybyli dwadzieścia minut przed czasem. Jako pierwsze wystąpiły nasze przedszkolaki. Potem zaprezentowane zostały tańce lasowiackie i montaż poetycki . Następnie starsze dzieci zatańczyły kujawiaka oraz walca . Babcie i dziadkowie cieszyli się bardzo , oglądając swoje pociechy, które brały udział w akademii z okazji obchodzonego święta . Wszyscy nauczyciele trzymali kciuki za swoich wychowanków . W trakcie przedstawienia przybyli goście częstowali się kawą i ciastkiem . Na koniec uroczystości dyrektor wygłosił mowę, w której podziękował wszystkim obecnym za przybycie i zaprosił na przyszły rok. Dziadkowie byli bardzo zadowoleni i powiedzieli, że nie mogą doczekać się powtórki tego wspaniałego dnia.
Natalia Bernaś
KL IV
********************************************************************************************
Nasza szkoła gospodarzem gminnych rozgrywek w piłce siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nozdrzec
W dniu 16 listopada nasza szkoła była gospodarzem gminnych rozgrywek w piłce siatkowej o Puchar Wójta Gminy Nozdrzec.
W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach, Zespołu Szkół w Hłudnie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Izdebkach, Gimnazjum nr 1 w Izdebkach oraz drużyna z Urzędu Gminy w Nozdrzcu, drużyna firmy „Iwoniczanka” i drużyna naszej szkoły.
Zwycięzcą turnieju został zespół ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach, drugie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół w Hłudnie, trzecie miejsce drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Izdebkach.
Chcemy złożyć szczególne podziękowania sponsorom tegorocznych rozgrywek: prezesowi „Iwoniczanki” Panu Józefowi Fal, Zarządowi ZNP Gminy Nozdrzec oraz naszej Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik”.
*********************************************************************************************
,, Nie pal przy mnie, proszę”
14.11.2012r w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej odbyło się podsumowanie akcji antynikotynowej ,, Nie pal przy mnie, proszę”. Jednym z punktów tego spotkania było rozdanie nagród dla uczestników konkursu rysunkowego. Naszą szkołę reprezentowała Kinga Fil z klasy II, której praca zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy.
**************************************************************************************************
Sukces sportowy Kamili Drożdżal, uczennicy klasy IV
W dniu 18 października 2012 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kolbuszowej odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 87 najlepszych zawodniczek z województwa podkarpackiego, wyłonionych z eliminacji gminnych i powiatowych.
Naszą gminę reprezentowała Kamila Drożdżal uczennica IV klasy. Kamila okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 500 m, zajmując pierwsze miejsce.
Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
Robert Flejszar – nauczyciel wychowania fizycznego.
Poniżej znajdują się wiadomości archiwalne z roku szkolnego 2010/11 oraz wcześniejszych lat.
VI Powiatowe Biegi Przełajowe
W dniu 26.06.2012r w Krzemiennej odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe. W zawodach brały udział:
Kamila Drożdżal – zajęła II miejsce na dystansie 600m
Klaudia Skrabala – V miejsce
Natalia Lubecka – X miejsce.Gratulujemy sukcesu !!!
***********************************************************************************************
Gminny Konkurs Matematyczny
W dniu 30 maja odbył sie Gminny Konkurs Matematyczny, w którym brali udział uczniowie z ośmiu szkół naszej gminy. Uczniowie zmagali się z zadaniami na trzech poziomach, klasy IV, V i VI. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy IV - Zofia Chryń, Witek Ochała, Aneta Organ oraz uczniowie klasy VI Zofia Ochała, Joanna Ambicka, Paulina Telega. Gratulujemu im wysokich wyników.
****************************************************************************************
„Światowy Dzień Bez Tytoniu"
24.05.12 w Zespole Szkół Nr 2 w Przysietnicy odbyła się impreza edukacyjno- oświatowa poświęcona podsumowaniu działań profilaktycznych przeprowadzonych w szkołach i przedszkolach powiatu brzozowskiego.
W uroczystości uczestniczyli: pan Tadeusz Pióro - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, jego zastępca- pani Maria Cecuła- Zajdel, pracownicy oświaty zdrowotnej oraz nauczyciele i uczniowie ze szkół powiatu brzozowskiego.
Podczas uroczystego apelu połączonego z występami dzieci, wręczono również dyplomy i nagrody rzeczowe dla uczestników konkursów plastycznych w ramach realizacji antynikotynowych programów profilaktycznych:
- „ Znajdź właściwe rozwiązanie” – dla gimnazjalistów
- „Nie pal przy mnie, proszę”- dla szkół podstawowych
- „Czyste powietrze wokół nas”- dla dzieci przedszkolnych
W kategorii szkół podstawowych zaszczytne III miejsce zdobyła praca ucznia z naszej szkoły - Grzegorza Wojdanowskiego z klasy II. Natomiast w kategorii dla dzieci przedszkolnych Karol Jeleń pokonał wszystkich uczestników zajmując I miejsce w powiecie.
************************************************************************************************
Obchody VII rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II
Niedawno w naszej szkole mogliśmy podziwiać wspaniałą wystawę pod hasłem: „Jan Paweł II – przyjaciel młodzieży”, poświęconą temu Wielkiemu Człowiekowi.
Powstała ku uczczeniu siódmej rocznicy śmierci Papieża Polaka.
Została przygotowana przez dzieci z Oazy Dzieci Bożych.
Co sprawiło, że ta wystawa była tak niepowtarzalna?
Przede wszystkim unikatowe eksponaty,
bo mogliśmy podziwiać wiele pamiątek związanych z Janem Pawłem II,
których nigdy wcześniej nie widzieliśmy.
Był to na przykład: Strój Papieski, kielichy, testament, który w pięknych słowach przekazuje ważną naukę.Ponadto w naszej galerii znalazły się zdjęcia przestawiające Papieża podczas licznych spotkań z wiernymi.
Z bardzo bliska można było zobaczyć część tej wspaniałej drogi, jaką przebył Karol Wojtyła; drogi na której stawali ludzie widoczni na fotografiach.Doskonałym pomysłem było zaangażowanie całej szkoły w tworzenie wystawy.
Każdy bowiem mógł przynieść z domu pamiątki związane z Janem Pawłem II,
dokładając tym samym swoją cegiełkę do tego wspólnego dzieła.Uwieńczeniem była uroczysta Akademia połączona z prezentacją przybliżającą postać Papieża Polaka.
**************************************************************************************************
Białka Tatrzańska - wycieczka klasowa
Dnia 28.03.2012r. o godzinie 5 całą klasą wyruszyliśmy się na wycieczkę do Białki Tatrzańskiej.
Razem z nami pojechało dwóch opiekunów - pan Robert Flejszar oraz pan Krzysztof Lubecki. Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10. W domku, którym nocowaliśmy zostawiliśmy swoje rzeczy i od razu udaliśmy się na wyciąg. Na nartach zjeżdżaliśmy cztery godziny. Następnie udaliśmy się do pensjonatu, aby zabrać rzeczy potrzebne na basen. W pobliskiej restauracji zjedliśmy obiad, po czym udaliśmy się na baseny termalne. Tam było wiele atrakcji. Każdy z nas robił co innego. Zmęczeni pojechaliśmy do domku na kolację. Po kolacji wspólnie rozmawialiśmy i graliśmy w piłkarzyki i bilarda. W nocy dziewczyny opowiadały „straszne historie”, a chłopaki podsłuchiwali. Następnego dnia niewyspani zjedliśmy śniadanie i jeszcze raz udaliśmy się na wyciąg. Przez dwie godziny zjeżdżaliśmy z instruktorami, którzy nauczyli nas lepiej jeździć. Później poszliśmy do Aqua Parku. Po zjedzonym obiedzie posprzątaliśmy pokoje i pojechaliśmy do domu. Droga powrotna minęła bardzo szybko. Niektórzy śpiewali, spali lub słuchali muzyki.
Ten wyjazd z pewnością będziemy pamiętać bardzo długo. Jesteśmy szczęśliwi, bo spełniło się nasze marzenie-zobaczyliśmy Tatry. Uważamy, że była to jedna z najlepszych wycieczek zorganizowanych w ciągu sześciu lat pobytu w tej szkole.
Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Antoniemu Gromali, za pomoc w zorganizowaniu tej wycieczki.
Uczniowie klasy VI
******************************************************************************************************
Gminne Zawody Sportowe w Mini Piłce Siatkowej
W dniu 13 marca br. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Mini Piłce Siatkowej. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły. Ze względu na małą liczbę drużyn zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej rywalizacji wśród chłopców tryumfowali uczniowie z SP nr 4 w Izdebkach, drugie miejsce przypadło gospodarzom zawodów SP nr 2 w Izdebkach a trzecie SP w Warze. Mało gościnne w rywalizacji drużynowej okazały się nasze dziewczyny, które wygrały wszystkie swoje pojedynki i zajęły pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczyny z SP w Warze, a trzecie uczennice z SP w Nozdrzcu. 19 marca w Trześniowie na powiatowych zawodach dziewczęta zajęły trzecie miejsce. Gratulujemy!
**********************************************************************************************************
Zabawa
21 lutego bawiliśmy się na choince szkolnej kończącej tegoroczny karnawał. Wprawdzie nie było brazylijskiej „Samby”, ale „Makarena” też wprawiła wszystkich w dobry humor. Obok najnowszych przebojów radiowych nie zabrakło także zabaw tanecznych, które znalazły swoich zwolenników zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczniów. ”Jedzie pociąg z daleka” „Kaczuchy”, ”Mam chusteczkę haftowaną” zebrały najwięcej entuzjastów, wywołując dużo radosnego krzyku i śmiechu. W czasie zabawy braliśmy udział w różnych konkursach przygotowanych przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego i SK PCK.
W czasie balu wyłoniono zwycięzców na najlepsze przebranie, chociaż było to niełatwe zadanie, bo wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością. Na parkiecie królowały postacie z bajek: księżniczki, wróżki, śnieżynki, rycerze, jak również z ekranu telewizyjnego. Był Zorro, Batman, kapitan Huck.
Żeby ten wieczór jeszcze bardziej nam uprzyjemnić nasze mamusie przygotowały dla nas przekąski. Nie zabrakło też słodkości, które jak zawsze spotykają się z naszej strony z dużym entuzjazmem.
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Nasza zabawa karnawałowa również dobiegła końca, ale pozostawiła po sobie dużo uśmiechu na twarzach i miłe wspomnienia.
*******************************************************************************************************
Uroczystość oddania sali gimnastycznej
W dniu 26 stycznia bieżącego roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach miała miejsce uroczystość oddania do użytku sali gimnastycznej.
O godzinie 12.00 zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie zebrali się przed wejściem do nowej części szkoły.
Najpierw odsłonięta została tablica o treści:,,Kamień węgielny poświęcony podczas Święta Patronalnego Szkoły w dniu 8 czerwca 2009 roku przez Proboszcza Izdebek Księdza Józefa Kasperkiewicza i wmurowany z udziałem Wójta Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromali oraz Dyrektora Szkoły Pana Stanisława Żelaznowskiego, Rady Pedagogicznej, Uczniów i Rodziców.”, upamiętniająca położenie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej. Następnie przecięta została wstęga przed drzwiami wejściowymi. Czynności tych dokonali goście: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, proboszcz Parafii Izdebki ks. Józef Kasperkiewicz, Prezes Firmy ,,Integral" Witold Wańczyk oraz gospodarze Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala i Dyrektor Szkoły Stanisław Żelaznowski.
Po zajęciu miejsc na sali gimnastycznej, gdzie czekała piękna dekoracja i hasło ,,Ruch jest zdrowy i dla ciała, i dla głowy”, ks. proboszcz i były katecheta tej szkoły ks. Paweł Konieczny dokonali obrzędu poświęcenia nowego obiektu.
Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewane zostały hymny państwowy i szkolny, po czym głos zabrał dyrektor szkoły. W swoim przemówieniu podziękował wójtowi gminy za decyzję o budowie sali i przeznaczenie środków finansowych w wysokości 1 791 460,96 zł (w tym 300 tys. z Ministerstwa Sportu i Turystyki) na tę inwestycję. Złożył podziękowania rodzicom, którzy wzięli udział w czynie społecznym oraz przedstawił historię budowy sali gimnastycznej - wspominając firmę ,,Domper”, która jesienią 2009 r. wykonała prace ziemne i fundamenty, firmę ,,Hydro –Pakar”, która przebudowała kotłownię gazową i firmę ,,Integral”, która w roku 2011 wybudowała obiekt sportowy. Dyrektor wyraził też wiarę w opiekę patronki szkoły św. Jadwigi Królowej Polski podczas realizacji przedsięwzięcia.
Następnie pan wójt powitał gości. Obecnością zaszczycili przedstawiciele biur poselskich: Posła do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej, Posłów na Sejm RP Marka Rząsy i Piotra Tomańskiego, przedstawiciel Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, Podkarpacki Wicekurator Oświaty Antoni Wydro, Prezes firmy ,,Integral” Witold Wańczyk z kierownictwem, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Brzozowie Piotr Tasz, samorządowcy naszej gminy i wójtowie gmin zaprzyjaźnionych, proboszcz Parafii Izdebki
ks. Józef Kasperkiewicz i księża katecheci uczący w tej szkole, kierownicy jednostek samorządowych powiatu i gminy, dyrektorzy szkół, przyjaciele szkoły i rodzice.Po wystąpieniu pana wójta, głos zabierali kolejno prezes firmy ,,Integral”, przedstawiciele biur poselskich, podkarpacki wicekurator oświaty oraz wójt gminy Domaradz Jacek Pilch, w imieniu dyrektorów szkół – dyrektor Gimnazjum w Izdebkach Grażyna Gładysz i Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Goście życzyli sukcesów nauczycielom i uczniom dołączając listy gratulacyjne, puchar sportowy i piłki.
Po przemówieniach uczniowie podziękowali honorowym gościom i wręczyli im kwiaty. W dalszej części reprezentacja uczniów złożyła sportowe ślubowanie na sztandar szkoły. Ostatnim akcentem była współczesna, sportowa inscenizacja bajki o Kopciuszku, układ gimnastyczny i tańce ludowe młodszej grupy zespołu ,,Izdebczanka”.
Po oficjalnych uroczystościach i wyprowadzeniu sztandaru goście przeszli na poczęstunek do specjalnie na tę chwilę przygotowanych sal lekcyjnych i korytarza szkolnego.
Gospodarze wyrażają nadzieję, że wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości w postaci miłych wspomnień.
*******************************************************************************************
Wigilia w szkole
Szkolna Wigilia to już tradycja. Jak co roku, 22grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka. Miały one tradycyjną formę, która została wzbogacona pastorałkami i kolędami. Na scenie pojawili się Maryja i towarzyszący jej Józef, aniołki, pastuszkowie, bogacz i trzej królowie z darami. Wszyscy przebrani odpowiednio do swoich ról wprowadzili nas w klimat tamtych dni, kiedy w ubogiej stajence w dalekim Betlejem na świat przyszedł Zbawiciel. Razem śpiewaliśmy Jezusowi „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Bóg się rodzi” i inne. Po jasełkach zasiedliśmy do wspólnej wigilii, dzieliliśmy się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia.
*****************************************************************************************
Konkurs piosenki „Mikołajkowe debiuty"
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju zmaganiach konkursowych. Tym razem aktywnie zaangażowali się uczniowie klas młodszych, którzy wzięli udział w szkolnych eliminacjach do konkursu „Mikołajkowe debiuty” zorganizowanego przez GOK w Nozdrzcu. Do konkursu gminnego zakwalifikowali się uczniowie: Kamila Owsiana kl. III, Kinga Skrabala kl. I, Natalia Lubecka kl. III i Oskar Cudo z oddziału przedszkolnego. Kinga i Kamila zakwalifikowały się do kolejnego etapu.
Koncert galowy odbył się 8 grudnia w BDK. Było to niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników konkursu. Dla wielu z nich to pierwszy poważny występ przed tak dużą publicznością, która zachowywała się wspaniale i gromkimi brawami dodawała wszystkim otuchy.
Niespodzianką było to, że każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.********************************************************************************************
„Mikołajki”
Z okazji „mikołajek” Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło PCK zorganizowali akcję, której celem była pomoc chorym dzieciom. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy zabawki. 6 grudnia przedstawiciele ww. organizacji wraz z opiekunami p. Małgorzatą Jeleń i p. Agnieszką Dzioba przekazali je jako dar serca pacjentom oddziału dziecięcego szpitala w Brzozowie. Największą radość sprawiło maluchom rozpakowywanie prezentów. Oprócz zabawki każde dziecko dostało po lizaku i wafelku, które ufundował sklepik szkolny.
Jesteśmy przekonani, że pluszaki pocieszają maluchy, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką w tych trudnych dla nich chwilach.
Wszystkim życzymy szybszego powrotu do zdrowia.
************************************************************************************************
Swięto Niepodległości
W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia. W atmosferę tamtych czasów przenieśli nas uczniowie klasy VI i IV przybliżając wydarzenia będące przełomowym momentem w dziejach Polski, która po wielu latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych odzyskała niepodległość. Montaż słowno - muzyczny pełen pięknych wzruszających pieśni patriotycznych i legionowych przypomniał nam 123 lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy nasz kraj przestał istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż po dzień w którym wzeszła jutrzenka wolności. 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystej mszy świętej ku czci ojczyzny i Tych, którzy nie szczędzili swych sił dla jej ratowania. Po mszy odbyła się procesja do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono kwiaty i znicze. Wydarzenia te skłaniają do refleksji na temat Ojczyzny i patriotyzmu, wzmacniają poczucie tożsamości narodowej, uczą szacunku dla bohaterów narodowych.
*********************************************************************************************
Wojewódzkie Biegi Przełajowe Przemyśl 2011
22.10.2011
W rozegranych 6 października bieżącego roku na stadionie w Brzozowie Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, uczennica naszej szkoły Kamila Drożdżal zajęła I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych, na dystansie 500 m. Dwa tygodnie później w Przemyślu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w których Kamila zajęła trzecie miejsce. Sukces jest tym większy, gdyż rywalizowała w większości z zawodniczkami o rok starszymi od siebie. Gratulujemy i życzymy Kamili dalszych sukcesów.
**********************************************************************************************
Dzień Edukacji Narodowej
14 października to święto wszystkich wychowawców i nauczycieli. W tym dniu zamiast zwykłych zajęć lekcyjnych organizowane są spotkania pedagogów z wychowankami, akademie. Również w naszej szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie odświętnie ubrani zaprezentowali się w pięknym programie artystycznym. Na koniec odśpiewali "sto lat". Miłym akcentem uroczystości był kwiatek dla każdego nauczyciela. Pragniemy rownież podziękować Radzie Rodziców za pamięć i miłe spotkanie przy kawie.
Nauczyciele
***********************************************************************************
Pasowanie na ucznia
Dnia 06 października 2011 r. w podniosłej atmosferze, z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Dzieci odświętnie ubrane pięknie przedstawiły część artystyczną. Wykazały się umiejętnością recytowania wierszy, śpiewania piosenek, znajomością przepisów ruchu drogowego, wiadomościami o naszej Ojczyźnie oraz kulturą zachowania. Podczas uroczystości ślubowania na Sztandar szkoły zapewniały, iż będą dobrymi uczniami, będą szanować swoich rodziców i nauczycieli. Ślubowali również, że będą dobrymi Polakami. Po ślubowaniu pan dyrektor Stanisław Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Do społeczności szkolnej zostało przyjętych 16 uczniów. Z rąk pana dyrektora otrzymali oni legitymacje szkolne oraz pamiątkowe dyplomy. Samorząd Uczniowski na pamiątkę tego wydarzenia przygotował dla swoich młodszych kolegów symboliczne drewniane ołówki. Uczniowie klasy pierwszej zostali obdarowani również prezentami od rodziców w postaci kuferków obfitości oraz upominkami od starszych kolegów. W tym uroczystym dniu nie zabrakło też wsparcia duchowego. Ksiądz Sylwester Dec poświęcił tornistry i przybory szkolne oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Po części oficjalnej była chwila na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość okazała się miłym przeżyciem dla uczniów klasy pierwszej i z pewnością na długo zapisze się w ich pamięci.
***************************************************************************************
We wrześniu w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów zostało zorganizowane spotkanie z policjantem aspirantem sztabowym z Zespołu Ruchu Drogowego KPP w Brzozowie, Kazimierzem Barańskim. Podczas krótkiej pogadanki z młodszymi uczniami szkoły funkcjonariusz sprawdził poziom wiedzy dzieci na temat ogólnego bezpieczeństwa. Prelegent zaapelował do uczniów o konieczność ograniczonego zaufania w stosunku do nieznajomych oraz przypomniał zasady poruszania się po drodze. Szczególną uwagę zwrócił na widoczność pieszego po zmroku. Policjant pokazał dzieciom różne elementy odblaskowe, dzięki którym jesteśmy widoczni na drodze. Mamy nadzieję, że spotkanie to uwrażliwi uczniów na sprawy bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Wycieczka rowerowa
1 września o godzinie 8:00 uczniowie klasy V i VI zebrali się przed szkołą. Najpierw pan Robert Flejszar sprawdził nam stan techniczny rowerów, a następnie zebrał zgody i wyjaśnił zasady jazdy w kolumnie. O 8:30 ruszyliśmy w drogę do Jabłonicy Ruskiej. Jechaliśmy wzdłuż Sanu, aż do promu, którym przepłynęliśmy na drugą stronę rzeki. Po dziesięciu minutach byliśmy na miejscu. Poszliśmy do swoich domków, aby się rozpakować i odpocząć. Po krótkim odpoczynku wspólnie przygotowaliśmy obiad. Po południu rozegraliśmy mecz w piłkę nożną i siatkówkę. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko, braliśmy udział w różnych grach i zabawach. Około 22:00 wszyscy udaliśmy się na nocleg do swoich domków. Następny dzień spędziliśmy nad Sanem. Woda była zimna, ale wszyscy dobrze się bawili. Później wróciliśmy na obiad, który ugotowaliśmy zupełnie sami. Każdy mógł się popisać swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Na koniec spakowaliśmy się i ruszyliśmy w drogę powrotną. Szczęśliwie dotarliśmy na miejsce późnym popołudniem. Dziękujemy właścicielowi domków, panu Szpiechowi za przyję
Zosia Ochała, klasa VI.
Poniżej znajdują się wiadomości archiwalne z roku szkolnego 2010/11 oraz wcześniejszych lat.
3 MAJ
9 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i beatyfikacji Jana Pawła II. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Program artystyczny, na który złożyły się wiersze i piosenki przygotowali uczniowie klasy II i IV pod kierunkiem pani K. Żelaznowskiej i pani A. Toczek. Na czas akademii hol szkoły przybrał odświętny wygląd. Na frontowej ścianie widniał napis: „…Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje swojej przyszłości…” - Jan Paweł II. Wystrój korytarza, tak jak i sama uroczystość wpłynęły na podniosły nastrój
i skłoniły do refleksji i zadumy. Dopełnieniem tej szkolnej uroczystości był udział pocztu sztandarowego we mszy świętej w dniu 3 maja.*****************************************************************************************
Dzień Ziemi
Uroczyste obchody DNIA ZIEMI to już tradycja w naszej szkole. Głównym celem tej uroczystości jest zwrócenie uwagi na to, iż ogromnie ważną dla nas i dla przyszłych pokoleń jest ochrona środowiska przyrodniczego, jak i naszego najbliższego otoczenia. Jest to dla wszystkich po prostu trochę inna lekcja przyrody. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością wójt gminy p. Antoni Gromada, leśniczy p. Mieczysław Barć i funkcjonariusz policji mł. asp. Robert Rachwalski.
Na początek uczniowie klas młodszych zaprezentowali ciekawy program artystyczny o tematyce ekologicznej. Podsumowaniem obchodów DNIA ZIEMI było posadzenie krzewów ozdobnych przez uczniów klasy VI.
*************************************************************************************
Dzień Samorządności
21 marca w naszej szkole to dzień samorządności. W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy go pod hasłem „Dzień odkrywania talentów”. Jego celem była nie tylko dobra zabawa, ale też zainteresowanie uczniów różnymi dyscyplinami nauki i wynalazczości.
Uczniowie pracowali w kilku grupach tematycznych, gdzie mogli sprawdzić swoje możliwości i odkryć nowe obszary swego talentu. Podsumowaniem dnia była prezentacja własnej pracy. Wszystkim najbardziej podobał się multimedialna prezentacja ucznia klasy VI Pawła Fijałki na temat ryb akwariowych.
*************************************************************************************
Gminne Drużynowe Zawody Sportowe w Tenisie Stołowym
Pierwszego marca 2011 roku w szkole odbyły się Gminne Drużynowe Zawody Sportowe w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział reprezentacje następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 w Izdebkach, Szkoła Podstawowa nr 4 w Izdebkach oraz Szkoła Podstawowa z Hłudna.
Po emocjonującej walce w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Hłudna, natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężyły gospodynie turnieju. W zawodach naszą szkołę reprezentowali Anna Pytlak, Izabela Gładysz, Michał Owsiany, Michał Skrabala oraz Patryk Owsiany.
****************************************************************************************
Zimowe szaleństwo!
16 lutego 2011 pojechaliśmy do Puław na narty. Ze szkoły wyjechaliśmy ok. godziny 8:30, a na miejsce dotarliśmy o 10:00. Po opuszczeniu autokaru przygotowywaliśmy się na naszą przygodę z nartami, podczas której naszymi opiekunami byli Pani Alicja Szabelska oraz Pan Robert Flejszar. Przed wejściem na wyciąg swoje bagaże złożyliśmy w kawiarence, a następnie udaliśmy się na zbiórkę, podczas której Pan Flejszar objaśnił nam kodeks narciarski i zrobił krótką rozgrzewkę. Wreszcie, po tych wszystkich przygotowaniach, mogliśmy się oddać śnieżnemu szaleństwu Na stoku przebywaliśmy do godziny 15:30 z przerwą na obiad. Niemal wszyscy zaliczyliśmy kilka niegroźnych upadków, które wprowadziły trochę śmiechu i radości( niekoniecznie dla poszkodowanych).
Do domu wróciliśmy cali i zdrowi, chociaż trochę mokrzy. To była naprawdę fantastyczna zabawa i nie możemy się doczekać następnego wyjazdu.
Opracowała
Joanna Ambicka***********************************************************************************
Dzień Babci i Dziadka
9 luty był dniem szczególnym dla uczniów naszej szkoły, bowiem w murach szkolnych pojawili się wyjątkowi goście: Babcie i Dziadkowie. Z okazji Ich święta uczniowie wszystkich klas pod opieką wychowawców przygotowali uroczystą akademię ze specjalnym programem artystycznym. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dumne Babcie i szczęśliwi Dziadkowie, raz po raz, nagradzali swoje wnuczęta gromkimi brawami.
Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec przy pięknie udekorowanych stołach, ciastku i herbatce nasi Seniorzy mogli się spotkać i powspominać swoje lata szkolne.
Ten dzień sprawił wszystkim dużo radości.
********************************************************************************
WIGILIA
Spotkania wigilijne są okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole stały się one już tradycją.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:00 od przedstawienia, które zostało przygotowane przez dzieci młodszej grupy teatralnej. Uczniowie wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Na scenie pojawili się pasterze, anioły, okrutny król Herod, trzej mędrcy oraz Maryja z Józefem i Dzieciątkiem Jezus. Dzieci śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Swoje przedstawienie młodzi artyści przedstawili bardzo subtelnie i z wielką wrażliwością. Całość ubogaciła piękna dekoracja przygotowana na tę okoliczność.
Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.
Następnie wszyscy przeszli na górny korytarz szkoły, gdzie czekał wigilijny stół przykryty białym obrusem i tradycyjne dania. Przy słuchaniu kolęd i miłych rozmowach radowaliśmy się tym szczególnym dniem, który co roku przeżywamy 24 grudnia. Po prostu chciałoby się powiedzieć– „do Betlejem naprawdę nie jest daleko” i niech ten nastrój, ta atmosfera trwa cały, kolejny rok.
*******************************************************************************
MIKOŁAJKI
6 grudnia o godzinie 10:00 wszyscy uczniowie zebrali się na korytarzu szkolnym
w oczekiwaniu na niespodziankę, o której szeptano juz od rana. I nagle w hallu pojawił się prawdziwy Mikołaj w asyście aniołków i diabełka .Mimo, że nie wszyscy wierzą w Świętego Mikołaja, to właśnie teraz mieli okazję zobaczyć go na własne oczy. Przywitano go gromkimi brawami i ciekawym programem artystycznym starannie przygotowanym przez małych szkolnych artystów. Jednak wśród najmłodszych największe zainteresowanie wzbudzał worek Gościa, w którym z całą pewnością znajdowały się prezenty. Jak się wkrótce okazało, otrzymanie prezentu nie było takie proste. Mikołaj dokładnie wypytał każdego o zachowanie się w ciągu roku, aby przekonać się czy zasłużył na prezent. Wszyscy, którzy podchodzili do Mikołaja po prezenty, musieli długo tłumaczyć się z własnych wybryków i obiecać Mikołajowi poprawę. Niestety wizyta Świętego nie trwała długo – wiadomo młodzież
w innych szkołach też na niego czekała. Na pożegnanie życzył Wesołych Świąt i …. zniknął. Cóż, na szczęście za rok znów nas odwiedzi!!!********************************************************************************
ANDRZEJKI
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed adwentem. Organizowane są w ostatnim tygodniu przed niedzielą rozpoczynającą adwent. Andrzejkowe harce dzieci mają w naszej szkole wieloletnią tradycję. W tym roku zabawa odbyła się 26 listopada.
Tradycyjnie wróżby andrzejkowe miały na celu przepowiedzenie przyszłości Jednak nie wróżby okazały się największą atrakcją tegorocznej imprezy.
Największe emocje wśród dzieci wzbudziły przygotowane dla nich konkursy i loteria fantowa. Nagrody dla uczestników konkursu ufundował sklepik Grosik.*********************************************************************************
Obchody 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach
Święto Niepodległości, które wszyscy Polacy obchodzą 11 listopada na pamiątkę odzyskania wolności i państwowości, my w naszej szkole uczciliśmy 10 XI uroczystym apelem. Apel ten przygotowali uczniowie starszych klas pod kierunkiem pani Alicji Lubeckiej.
Jak w czasie wszystkich ważnych uroczystości, rozpoczęliśmy nasz apel wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie odśpiewaliśmy hymn i przedstawiliśmy wiersze i piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.
Po części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor przypominając o poszanowaniu symboli narodowych i pięknej tradycji wywieszania flagi państwowej.
11 listopada poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy ofiarowanej ku czci poległym w obronie Ojczyzny.
********************************************************************************
„Pasowanie na ucznia”
25 października odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”.
Uroczystość prowadziła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Natalia Maślak. Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali swój program artystyczny, tym samym zdali swój pierwszy w życiu egzamin na ucznia. Pani wychowawczyni Barbara Ankowska z zadowoleniem stwierdziła, iż wszystkie dzieci zasłużyły na to, by zostać pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Tego samego zdania byli wszyscy zgromadzeni na uroczystości.Następnie ksiądz udzielił pierwszoklasistom błogosławieństwa i poświęcił przybory szkolne. Każdy uczeń na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymał „aniołka”.
Nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Wprowadzony został Sztandar Szkoły i uczniowie pierwszej klasy złożyli uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pan dyrektor Stanisław Żelaznowski symbolicznym ołówkiem pasował wszystkich na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Polski. Do społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 16 uczniów.
********************************************************************************
Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko Patronem Powiatu Brzozowskiego
Poczet Sztandarowy naszej szkoły w dniu 19 października uczestniczył we mszy św. w Brzozowskiej Kolegiacie. Msza św. kończyła uroczystości ustanowienia Patrona Powiatu Brzozowskiego. Został nim Bł. Ksiądz Jerzy Popiełuszko.
*********************************************************************************
Akcja „W trosce o życie”
Akcja „W trosce o życie” - Obrazek 1 Nasza szkoła bardzo aktywnie zaangażowała się w wolontariat na rzecz brzozowskiego hospicjum. Uczestniczyliśmy w wiosennej akcji Pola Nadziei, w czasie której nasi uczniowie przygotowywali papierowe żonkile i kwestowali na rzecz hospicjum. Kontynuacją tych działań była akcja sadzenia żonkili zorganizowana 6 października. Nauczyciele wraz z uczniami wybrali się na rabatkę przed szkołą, aby tam wspólnie posadzić żonkile. Każdy chciał posadzić symbolicznie jedną cebulkę, aby mieć swój udział i pamiątkę, że uczestniczył w tak ważnym wydarzeniu. Na wiosnę, gdy zakwitną przypomną nam, że włączyliśmy się w ten szczytny cel jakim jest pomoc ciężko chorym.
********************************************************************************
,,Bezpieczna droga do szkoły”
W ramach programu ,,Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 6 października uczniowie wszystkich klas wzięli udział w spotkaniu z policjantami. Funkcjonariusze policji mł. asp. Robert Rachwalski i mł. asp. Piotr Słaby wygłosili pogadanki dla uczniów młodszych i starszych klas. Policjanci omówili różne rodzaje zagrożeń na drodze, właściwy sposób korzystania z jezdni . Wspomnieli również o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec osób nieznanych. Dzieci były bardzo zainteresowane poruszanymi problememami, zadawały dużo pytań, a także wykazały się sporą wiedzą z dziedziny ruchu drogowego.
*********************************************************************************
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W poniedziałek, 13 września wybieraliśmy Samorząd Uczniowski. W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Na początku pani Małgorzata Jeleń- opiekun Samorządu przedstawiła kandydatów i przypomniała zasady głosowania. Następnie kandydaci zaprezentowali się zebranym i poprosili o poparcie w wyborach. Po tej krótkiej kampanii wyborczej odbyło się tajne głosowanie, do którego uprawnieni byli uczniowie klas III-VI i nauczyciele. Każdy mógł wskazać dwóch kandydatów i opiekuna. Mamy nadzieję, że wybrani przez nas uczniowie będą godnie nas reprezentować.
Poniżej znajdują się wiadomości archiwalne z roku szkolnego 2009/10 oraz wcześniejszych lat.
,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
Od 01 lutego 2010r. do 20 czerwca 2010r. klasa I realizowała II etap Projektu ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach Projektu szkoła otrzymała możliwość zajęć pozalekcyjnych w liczbie 50 godzin oraz zestaw środków dydaktycznych, które stworzyły trzy Dziecięce Ośrodki Zainteresowań. Przed przystąpieniem do realizacji koncepcji Projektu nauczyciel klasy p. K. Żelaznowska dokonała diagnozy profilu inteligencji każdego ucznia. Zgodnie z założeniami Projektu rozwijanych było 8 kluczowych inteligencji każdego dziecka, wyszczególnionych według teorii inteligencji wielorakich amerykańskiego psychologa Howarda Gardnera.
*Inteligencja językowa rozwijana była poprzez słuchanie i tworzenie opowiadań, analizowanie utworów literackich, opowiadanie historyjek obrazkowych, zabawy w małych formach teatralnych, założenie klasowej biblioteczki i wycieczkę do Wiejskiej Biblioteki w Izdebkach.
*Inteligencja ruchowa rozwijana była poprzez zabawy na nowym sprzęcie sportowym, przedstawianie opowieści ruchowych, zabawy w terenie, ćwiczenie na sprzęcie rehabilitacyjnym i pokonywanie toru przeszkód.
*Inteligencja matematyczno-logiczna wykorzystywana była przez gry planszowe, układanie i rozwiązywanie zadań, zabawę w pocztę i wykorzystywanie pomocy Projektu.
*Inteligencja wizualno-przestrzenna rozwijana była przez tworzenie prac plastyczno-technicznych różnorodnymi technikami, organizowanie wystaw prac dziecięcych na terenie szkoły i w Wiejskiej Bibliotece w Izdebkach oraz wizytę w warsztacie stolarskim.
*Inteligencja przyrodnicza rozwijana była przez obserwowanie przyrody ożywionej i nieożywionej, wykonywanie doświadczeń, założenie hodowli roślin na parapecie okiennym, rozpoznawanie wiosennych kwiatów łąkowych za pomocą klucza i wycieczkę do ekologicznego gospodarstwa rolnego.
*Inteligencja muzyczna rozwijana była przez tworzenie i odtwarzanie muzyki, śpiewanie piosenek, granie na instrumentach, układanie słów do melodii, oglądanie i granie na organach kościelnych oraz uczestnictwo w próbie Młodzieżowego Zespołu Ludowego ,,Izdebczanka” przy gimnazjum w Izdebkach.
*Inteligencja intrapersonalna rozwijana była przez samodzielne rozwiązywanie problemów i zadań, poszukiwanie odpowiedzi na trudne pytania i prezentowanie własnych mocnych stron.
*Inteligencja interpersonalna rozwijana była poprzez zgodne bawienie się w grupie, pełnienie określonych ról, nawiązanie kontaktu z niepełnosprawnymi podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Izdebkach i przeprowadzenie wywiadu z wójtem naszej gminy panem Antonim Gromalą.
Realizacja Projektu zakończyła się pokazem efektów pracy dzieci z udziałem rodziców, młodszego rodzeństwa, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i dyrektora szkoły. Podczas pokazu efektów umiejętności dzieci śpiewały piosenki z podkładem muzycznym - ,,Magiczne miejsce” i ,,Wiejskie gospodarstwo”, grały na instrumentach perkusyjnych do piosenki ,,Co może mały człowiek”, zaprezentowały taniec ludowy z przyśpiewką ,,Moja Maryneczka”, wykonały przedstawienie kukiełkowe ,,W gospodarstwie”, zadawały zgromadzonym gościom zagadki na temat różnych zawodów i dały przedstawienie ,,Ustanawiamy Dzień Pierwszaka” podczas którego wykonywały zadania ze środkami dydaktycznymi z Projektu. Dzieci nauczyły również gości zabawy z chustą animacyjną ,,Dalej w tany”. Na pamiątkę otrzymały ,,pacynkę – myszkę” jako podziękowanie za udział w Projekcie. Spotkanie zakończyło się miłą rozmową przy kawałku ciastka.
****************************************************************************************
Konkurs
Dnia 27 maja 2010r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym w Wesołej. Zmagania prowadzono odpowiednio na poziomie kl. 4, 5, i 6. Klasę 4 reprezentowały Joanna Ambicka i Zofia Ochała, a klasę 5 Mateusz Bieńko i Sylwia Owsiana. Gratulujemy wszystkim osiągnięcia wysokich wyników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Zofia Ochała, która zajęła III miejsce. Życzymy uczniom dalszych sukcesów w tej dziedzinie.
**************************************************************************************
Góra Grosza
W dniach 23.11.2009–04.12.2009 przeprowadziliśmy akcję Góra Grosza. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Dzieci bardzo chętnie w niej uczestniczyły, dzięki czemu udało nam się zebrać kwotę 525,96 zł oraz 796 €c. Duże wsparcie otrzymaliśmy od Wójta Gminy Nozdrzec pana Antoniego Gromali, który ofiarował nam trzecią cześć tej kwoty.
Nasi uczniowie nie byli gorsi. I miejsce zajęła klasa III, która zebrała kwotę 60 zł. II miejsce zajęła klasa V, która zebrała 53,30 zł, a III miejsce zajęła klasa IV, która zebrała kwotę 34,28 zł.
Uczennica klasy V Ewelina Szerszeń samodzielnie zebrała 41 zł. Natomiast uczennica klasy II Angelika Job zgromadziła 32 zł.
Cieszymy się, że możemy pomóc m.in. rodzinnym domom dziecka.
Zebraliśmy:
32560 * 1gr.
2468 * 2gr.
2946 * 5gr.
37 * 10gr.
ORAZ
176 * 1 €c
150 * 2 €c
64 * 5 €c
Razem zgromadziliśmy 38401 sztuk co w przeliczeniu na jednego ucznia daje nam 452 sztuki. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji pomożemy wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Zapraszamy do albumu fotograficznego, zakładka "Góra Grosza".
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
************************************************************************************
Rudawiecka Izba Pamięci
We wtorek pojechaliśmy do „Rudawieckiej Izby Pamięci”. Wyjazd nastąpił o godz.900. Jechały tylko trzy klasy: I, II, III. Przed zwiedzaniem zostaliśmy przyjęci i poczęstowani słodyczami przez panią Danutę Czaja, która założyła „Rudawiecką Izbę Pamięci”. Oglądaliśmy różne przedmioty, które zostały tam zgromadzone dzięki mieszkańcom Rudawca. Widzieliśmy sita, cepy, dzbany, tary do prania, lampy naftowe, żelazka, kapliczki, kufry, obrazy, itp. Najbardziej podobała mi się figurka Pana Jezusa na Krzyżu. Była to bardzo stara figurka. Oglądając te przeróżne rzeczy, słuchaliśmy opowiadania oprowadzającej nas pani. Opowiadała, w jaki sposób ludzie korzystali z nich w dawnych czasach. Do szkoły wróciliśmy po trzeciej lekcji. Wycieczka bardzo się nam podobała i chętnie powtórzylibyśmy ją, ponieważ dowiedzieliśmy się o tym jak łatwiej żyje się nam obecnie. Zapraszamy do albumu fotograficznego 'Wycieczka".
Piotr Fijałka Kl. III
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 składają podziękowanie pani Danucie Czaja za prezentację zbiorów.
***********************************************************************************
22 kwietnia Dzień Ziemi
Dnia 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Rok 2010 to rok jubileuszowy, świętujemy 40-lecie obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20-lecie w Polsce. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Różnorodność w nas bioróżnorodność wokół nas”. Spotkanie nasze rozpoczął przemówieniem Pan Dyrektor, swoją obecnością zaszczycił nas również leśniczy z Izdebek Pan Mieczysław Barć.
Uczniowie z klas IV-VI pod czujnym okiem Pani Anny Toczek przygotowali
i przedstawili inscenizację pt. "Pokochajmy nasze drzewa". Ale nie tylko starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Swój repertuar przedstawili także uczniowie z klasy pierwszej, których przygotowywała wychowawczyni p. Krystyna Żelaznowska. Pierwszaki zaprezentowały nam „Zmartwienia Ziemi”.Po zakończonym apelu tak, jak jest to już w tradycji tego święta w naszej szkole, uczniowie klasy VI uroczyście posadzili drzewko.
W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – mali i duzi, – choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Jest to chwila, która pozwala zastanowić się, kto jest odpowiedzialny za obecny stan naszej przyrody. O ochronie środowiska mówi się dużo wskazując na pogłębiającą się degradację środowiska naturalnego, Jednak za otoczenie odpowiedzialny jest każdy z nas: w domu, w szkole, w pracy i na ulicy.
Podczas tego apelu, uświadomiliśmy sobie jak ważna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszego pokolenia. Kiedy dziecko pokocha przyrodę, nigdy nie zrobi jej krzywdy i nie pozwoli na to innym!
************************************************************************************
Przegląd Kolęd i Pastorałek
28 stycznia w Zespole Szkół w Warze odbył się IX Przegląd Kolęd i Pastorałek. Jak co roku organizatorem był pan Eugeniusz Kwolek. W przeglądzie mogli wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali : Natalia Maślak (kl.5) i Damian Dziuban(kl.6). Damian śpiewając kolędę „Mędrcy świata, monarchowie”, zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. W drugiej części przeglądu wystąpili gimnazjaliści. Wszyscy śpiewali pięknie i włożyli wiele trudu i starań w przygotowania do konkursu. Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół w Warze pan Aleksander Fil wręczył laureatom nagrody. Więcej, na stronie http://www.nozdrzec.pl/index.php?akt=681
Natalia Maślak – klasa V
******************************************************************************************
Dzień babci i dziadka
Dnia 22.01.2010 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani i od rana denerwowali się przed akademią. W końcu nadszedł decydujący moment i zadzwoniły trzy dzwonki oznaczające apel. Zaczęło się przedstawienie!.
Zerówka swoim śpiewem i wierszami przywitała babcie i dziadków. Potem młodsi i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Po tańcach na scenie zapanował świąteczny nastrój, bo uczniowie starszej grupy teatralnej przestawili „Jasełka”. Babcie i Dziadkowie oglądali z podziwem i niemałym wzruszeniem występy swoich wnuków, a przedstawienie wkrótce dobiegło końca. Pan dyrektor zaprosił dziadków na poczęstunek.
Myślę, że warto organizować takie uroczystości, aby sprawić babciom i dziadkom radość i złożyć podziękowania za troskę o nas.
Natalia Maślak KL V*******************************************************************************************
Wycieczka na narty
Dnia 19 stycznia wybraliśmy się wraz z opiekunami – dyrektorem szkoły panem Stanisławem Żelaznowskim i nauczycielem wf-u panem Robertem Flejszarem na wyciąg narciarski do Chyrowej. Na miejscu dostaliśmy karnety, które upoważniały nas do korzystania z trasy zjazdowej, do godziny 1400 . Na szczyt wyjeżdżaliśmy wyciągiem. Taki wyjazd zajmował trochę czasu, bo stok był dość duży. Mimo tego udało nam się zjechać wiele razy. Podczas zjazdów i wyjazdów zdarzały się nam upadki, ale mimo to bardzo nam się podobało i chętnie pojedziemy jeszcze raz.
Joasia Ambicka – kl.4*******************************************************************************************
„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”
19.12.2009 W roku szkolnym 2009/ 2010 klasa II realizowała cykl zajęć pozalekcyjnych w ramach Ponadregionalnego Projektu Edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa.
Koncepcja Projektu oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą do-rosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać. Głównym celem Projektu jest wielo-aspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i mo-torycznego w oparciu o teorię inteligencji wielorakich H. Gardnera.
Zajęcia odbywały się od września w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Dla dzieci okazały się bardzo atrakcyjne i efektywne. Organizowana przez nauczyciela aktywność wychowanków dostarczała bodźców do rozwijania mocnych cech inteligencji, a tym samym wspierania rozwoju słabszych jej obszarów. Różnorodne pomoce dydaktyczne zgromadzone w Dziecię-cych Ośrodkach Zainteresowań służyły rozwijaniu umiejętności kluczowych w oparciu o zało-żenia teorii inteligencji wielorakich, pozwalały na najpełniejszą indywidualizację pracy z uczniami. Efekty pracy dzieci zostały zaprezentowane rodzicom oraz nauczycielom na spe-cjalnych zajęciach. Drugi etap Projektu będzie kontynuowany przez klasę I.***************************************************************************************
Święto Odzyskania Niepodległości
19.11.2009 10 listopada uczniowie najstarszych klas przygotowali uroczysty apel z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaprezentowanym programem artystycznym przybliżyli młodszym kolegom okoliczności utraty przez Polskę niepodległości oraz polskie dążenia niepodległościowe. Oprócz słowa poetyckiego uczniowie zaprezentowali najsłynniejsze pieśni legionowe. Na zakończenie został odśpiewany hymn narodowy.
11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystej mszy w kościele parafialnym oraz procesji do Grobu Nieznanego Żołnierza.
11 listopada to szczególne święto, obchodzone w naszej szkole z poetyzmem. Ma na celu wzmacniać w uczniach przywiązanie do wartości narodowych, budzić szacunek dla bohaterów i bezimiennych obrońców Ojczyzny, budzić uczucia patriotyczne. Niewątpliwie taką rolę odegrała ta uroczystość.*************************************************************************************
Konkurs
20.10.2009 Komisja Konkursowa powołana przez Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, na szczeblu powiatowym wyłoniła 9 laureatów prac Konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje 2009”. Prace wezmą udział w etapie wojewódzkim. Z naszej szkoły laureatem jest uczennica klasy V Ewelina Szerszeń.
*****************************************************************************************
Uroczystość pasowania
20 października 2009 r. odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej - p. K. Żelaznowska, a o oprawę muzyczną całej uroczystości zadbał nauczyciel muzyki p. K. Lubecki.
Dzieci wspaniale zaprezentowały przygotowaną część artystyczną. Wykazały się znajomością przepisów bezpiecznego poruszania się po drodze, umiejętnością śpiewania piosenek i zręcznością wykonywania ćwiczeń ruchowych.
Podczas oficjalnej części uroczystości dzieci powtarzały wspólnie słowa ślubowania na sztandar szkoły, iż będą dobrymi i uczciwymi uczniami oraz będą szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Ślubowali też, że będą uczyć się tego co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją ojczyznę.
Następnie dyrektor szkoły p. S. Żelaznowski dokonał pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem. Była to najistotniejsza część uroczystości, odbywająca się w niezwykle podniosłej atmosferze. Świeżo mianowani uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowy dyplom pasowania,
a pod tekstem ślubowania złożyli własnoręcznie podpis.
Samorząd Uczniowski chcąc powitać swoich młodszych kolegów w gronie uczniowskim przygotował i wręczył birety i symboliczne drewniane ołówki.
W tym wspaniałym dniu nie zabrakło wsparcia duchowego w postaci modlitwy i błogosławieństwa dzieci. Ksiądz K. Zwoliński poświęcił również tornistry i przybory szkolne pierwszaków. Katecheta pamiętał też o drobnym upominku – każde dziecko otrzymało książeczkę ,,Promyczek szczęścia”.
Pierwszaki zostały obdarowane również prezentami od rodziców w postaci rożków obfitości oraz upominkami od starszych kolegów(ołówki, gumki do mazania i słodycze).
Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przyrzeczenia szkole, mamom i nauczycielom, że pierwszoklasiści będą solidnymi i pilnymi uczniami.
Po części oficjalnej była chwila na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów.
Uroczystość ta stanie się początkiem sukcesów w edukacji najmłodszych uczniów. Swoimi osiągnięciami będą oni cieszyć rodziców i nauczycieli.****************************************************************************************
Dzień Nauczyciela
14 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Od rana życzyliśmy naszym pedagogom wszystkiego dobrego. Na apelu najmłodsi najpiękniej jak umieli dziękowali nauczycielom za ich trud. Starsi zadbali o rozrywkę dla nauczycieli i przygotowali kabaret. Miłą uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Natalia Maślak klasa VPoniżej znajdują się wiadomości archiwalne z roku szkolnego 2008/09
218 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 2 maja w Izdebkach odbyły się powiatowe uroczystości związane z obchodami 218 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym z udziałem Kompani Honorowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, Orkiestry Garnizonowej z Rzeszowa,
władz powiatu i gminy, strażaków, licznych pocztów sztandarowych z całego powiatu brzozowskiego, uczniów Izdebskich szkół oraz mieszkańców Izdebek.
Po mszy świętej uczestnicy obchodów prowadzeni przez Kompanię Honorową Podhalańczyków oraz Orkiestrę Garnizonową przeszli pod Kopiec Konstytucji 3 Maja, gdzie po wysłuchaniu hymnu państwowego wszystkich zebranych powitał Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala. Następnie zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia, a po nich poszczególne delegacje złożyły pod Kopcem Konstytucji 3 Maja wiązanki kwiatów. W dalszej kolejności dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjum w Izdebkach przedstawiły montaż słowno-muzyczny, po którym w powietrze zostały wypuszczone biało-czerwone balony.
Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Łukasz Jamrozy, Aleksandra Owsiana, Monika Cap. Wiązankę kwiatów składali: Dawid Fil, Gabriela Grodzka, Mariola Telega. W montażu słowno-muzycznym wystąpili: Paweł Baran, Wojciech Skrabala…
Uroczystość ta była piękną lekcją historii, która na długo zapisze się w pamięci mieszkańców naszej miejscowości – Izdebek.************************************************************************************
Konkurs plastyczny
W lutym 2009 r. uczennice klasy 3 naszej szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym p.t. ''Szklanka mleka w szkole na wesoło”. (wykonanie komiksu) '
Praca Klaudii Szerszeń otrzymała 3 miejsce na szczeblu wojewódzkim.
Praca Izabeli Gładysz została wyróżniona.
Uczennice otrzymały nagrody i dyplomy.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Nozdrzcu w Z. S. w dniu 20.II.2009r.
Organizatorem konkursu była Agencja Rolna. Przedstawiciele agencji, kuratorium oraz Wójt Gminy Nozdrzec, zaszczycili uroczystość swoją obecnością****************************************************************************************
VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek
Przegląd odbył się 28.01.2009 w ZS w Warze.
Naszą szkołę reprezentowała Natalia Szerszeń i Damian Dziuban z klasy V.
Natalia zajęła III miejsce.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze.
Organizatorem imprezy był GOK w Nozdrzcu.*********************************************************************************************
Dzień babci i dziadka
W styczniu 2009 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Uczniowie klas najmłodszych przygotowali część artystyczną. Kółko Taneczne przygotowało tańce w grupie „junior” kl.(I-III) i „senior”kl. (IV-VI).
Ponadto Kółko Teatralne przedstawiło widowisko pt. „Brzydkie kaczątko”.Wszystkie dzieci obdarowały swoich Dziadków i Babcie upominkami.
Babcie i Dziadkowie spotkali się również przy herbacie i ciastku, gdzie wspólnie mogli porozmawiać i powspominać dawne czasy.
Dyrektor szkoły podziękował im za liczne przybycie i życzył 100 lat życia.***********************************************************************************************
Wyjazd na narty
Dnia 14 stycznia wybraliśmy się wraz z opiekunami na wyciąg narciarski do Karlikowa. Gdy dotarliśmy na miejsce, otrzymaliśmy karnety, na podstawie których mogliśmy jeździć przez 5 godzin z przerwą na obiad. Na szczyt wyjechaliśmy wyciągiem. Taki wjazd zajmował dużo czasu, ponieważ stok był dość duży. Fakt ten sprawił, że zjechaliśmy tylko kilka razy. O wyznaczonej godzinie spotkaliśmy się na obiedzie. Podczas wspólnego posiłku chwaliliśmy się naszymi osiągnięciami na stoku. Po obiedzie kontynuowaliśmy jazdę. Ostatecznie okazało się że wszyscy mieliśmy taką samą ilość zjazdów. Bardzo podobało mi się na wyciągu i mimo obolałych mięśni mam zamiar wybrać się tam następnym razem. Zapraszamy do albumu fotograficznego "Karlików".
Damian Pecka klVI*************************************************************************************************
Wieczór Andrzejkowy
27.11.2008 r. „Któżby wierzył w wróżby…” – pod tym hasłem odbył się w dniu 27 XI 2008 r. w naszej szkole wieczór andrzejkowy. Zabawa była organizowana przez Koło Artystyczne, ze współpracą SK PCK i wychowawcami klas. Po krótkim wstępie o tradycjach andrzejkowych przystąpiono do wróżb, które cieszyły się dużym powodzeniem. Było wróżenie z butów, ciągnięcie kartek z imionami, magiczne znaki, lanie wosku, a także 3 i 5 talerzy, pod którymi były ukryte różne przedmioty prorokujące przyszłość wróżącego sobie. Atrakcją wieczoru była loteria fantowa zorganizowana przez PCK i dyskoteka. Na następne wróżby będziemy czekać aż rok.
*******************************************************************************************************
„Wolność Oddechu-Zapobiegaj Astmie”
20.11.2008 W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Izdebkach realizowany był program „Wolność Oddechu-Zapobiegaj Astmie”.
W ramach programu, którym objęci byli uczniowie klasy pierwszej odbyły się:
a) Edukacja dzieci przez higienistkę szkolną
b) Edukacja rodziców i nauczycieli- film DVD
c) Rozdanie uczniom materiałów o tematyce astmy
d) Konkurs rysunkowy
Celem programu było uświadomienie rodzicom i opiekunom dzieci znaczenia wczesnej profilaktyki astmy, oraz stworzenie dzieciom zagrożonym chorobą możliwości optymalnej jakości życia.
W dniu 20 listopada 2008 roku odbyło się uroczyste podsumowanie programu pod hasłem: „Młodość wolna od papierosów”, które rozpoczął Dyrektor szkoły Stanisław Żelaznowski witając gości: Sekretarza Urzędu Gminy Nozdrzec Panią Marię Potoczną, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzozowie Pana Tadeusza Pióro, Panią Małgorzatę Szpiech – pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzozowie, przedstawiciela mediów lokalnych – „Gazety Powiatowej” Panią Annę Kałamucką, uczniów koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Zmiennicy z opiekunem Panią Lucyną Toczek. Dyrektor powitał również nauczycieli, rodziców i uczniów szkoły.
W dalszej części odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Zmiennicy. Młodzi artyści w zabawny, a jednocześnie pouczający sposób przedstawili problemy związane z astmą i alergią oraz profilaktyką i innymi działaniami służby zdrowia. Przedstawienie zostało nagrodzone gorącymi brawami.
Po przedstawieniu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów: Aneta Organ – I miejsce, Jakub Potoczny – II miejsce, Angelika Job – III miejsce. Zarówno laureaci jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Nozdrzec Pana Antoniego Gromalę, które wręczyła Sekretarz Gminy Nozdrzec, natomiast Dyrektor SANEPID-u w Brzozowie rozdał pamiątkowe dyplomy.
Na podsumowanie Pan Tadeusz Pióro przeprowadził pogadankę na temat szkodliwości palenia papierosów.
Podsumowanie programu zbiegło się ze Światowym Dniem Rzucenia Palenia, mamy więc nadzieję, że dzięki uzyskanej wiedzy żadne z młodych uczestników spotkania nigdy nie sięgnie po pierwszy papieros.************************************************************************************************
Święto Niepodległości
11.11.2008 W bieżącym roku w naszym kraju obchodziliśmy 90 rocznicę odzyskania niepodległości. To jedno z najważniejszych świąt państwowych. Powiatowe obchody Święta Niepodległości odbyły się 10 listopada w Haczowie. W tej doniosłej uroczystości naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy. 11 listopada w kościele parafialnym w Izdebkach celebrowana była uroczysta msza święta w intencji wolnej ojczyzny, w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po mszy procesją udaliśmy się do grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Obecność w tej uroczystości potraktowaliśmy jako naszą powinność, nasz patriotyczny obowiązek wobec Ojczyzny i przodków, którzy na przestrzeni wieków przelewali za Nią krew, z Jej imieniem na ustach ginęli na polach bitew, w obozach i łagrach, tych którzy od niepamiętnych czasów żyli dla Niej i dla Niej pracowali kształtując nasz narodowy byt. To święto celebrowane jest w naszej szkole ze szczególnym patriotyzmem. Ma na celu wzmacniać w uczniach przywiązanie do dużej i małej ojczyzny, budzić szacunek do bohaterów i bezimiennych obrońców ojczyzny i uczyć rzetelnej nauki i pracy młode pokolenie Polaków. Uroczysta akademia miała miejsce 12 listopada. Uczniowie klas III, V i VI przybliżyli koleżankom i kolegom okoliczności utraty przez Polskę niepodległości oraz polskie dążenia niepodległościowe. Oprócz słowa poetyckiego, przedstawienie ilustrowało najsłynniejsze pieśni patriotyczne i religijne: Rota, Pierwsza brygada, Nasza Ojczyzna. Na zakończenie został odśpiewany hymn państwowy.
Każda szkoła jest miejscem, w którym powinny być pielęgnowane uczucia patriotyczne. Taką też rolę odegrała nasza szkolna uroczystość.**********************************************************************************************
Pasowanie na ucznia
Dnia 30 października, w uroczystej atmosferze, z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców odbyło się Pasowanie na Ucznia. Najmłodsi uczniowie odświętnie ubrani przedstawili wiersze i piosenki na temat Ojczyzny, Szkoły, Bezpieczeństwa oraz Kultury Zachowania. W obecności pocztu sztandarowego złożyli ślubowanie:
Ślubuję uroczyście
Będę starał się być dobrym i uczciwym,
Będę szanował swoich rodziców i nauczycieli,
Będę uczył się tylko tego, co dobre i piękne,
Będę czcił swoją Ojczyznę Polskę.
Pasowania dokonał dyrektor szkoły Stanisław Żelaznowski.
Pierwszoklasiści otrzymali upominki od rodziców i starszych kolegów. Uroczystość okazała się miłym przeżyciem dla najmłodszych, a także ich rodziców.Poniżej znajdują się wiadomości archiwalne dotyczące roku szkolnego 2007/2008
Konkurs
27.05.2008 Sześciu uczniów reprezentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym, który odbył się 27 maja w Wesołej. Natalia Szerszeń i Kamil Szerszeń zmagali się z zadaniami na poziomie klas czwartych. Aleksandra Owsiana oraz Paweł Baran łamali sobie głowę, aby zdobyć jak najwięcej punktów rozwiązując zadania dotyczące m.in. procentów, ułamków czyli poziom klasy V. Robert Trybiec i Michał Pytlak reprezentowali klasę szóstą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiej punktacji. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Robert Trybiec , który zajął II miejsce wśród uczniów klas VI oraz Kamil Szerszeń , który zajął miejsce III na poziomie klas IV.
******************************************************************************************
Dzień ziemi
22 kwietnia 2008 roku obchodziliśmy
w naszej szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w konkursie ekologiczno-przyrodniczym.
Później wszystkie dzieci i nauczyciele zebrali się na dolnym korytarzu, gdzie odbyła się uroczysta akademia poświęcona tematyce ekologicznej. Akademię rozpoczął Pan Dyrektor witając zaproszonych gości Pana Eligiusza Michniowskiego – inżyniera nadzoru Nadleśnictwa w Brzozowie oraz Pana Mieczysława Barcia – leśniczego w Izdebkach.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie młodszej grupy teatralnej przedstawieniem pt.: ”Kłopoty leśnego krasnoludka”. Celem tego przedstawienia było uświadomienie zebranym, jak należy zachowywać się w lesie i jak dbać o piękno przyrody.
Później wystąpiła starsza grupa teatralna. Przedstawienie ukazało pewnego chłopca imieniem Damian, który nie rozumiał, że przyroda jest piękna i potrzebna, jak bardzo niszczymy ją swymi wybrykami. Obydwie inscenizacje na pewno dały do myślenia o tym, co złego robią nie tylko dzieci, ale i również dorośli.
Po inscenizacjach głos zabrali nasi goście. Opowiadali o urokach przyrody, dlaczego trzeba i warto ją chronić, dlaczego jest taka ważna w naszym życiu.
Następnie został rozstrzygnięty konkurs ekologiczno-przyrodniczy. Pani Edyta Błaż jako opiekun rozdała nagrody najlepszym uczniom. Pierwsze miejsce zdobył uczeń klasy IV Kamil Dziuban. Na drugie miejsce zasłużył sobie Robert Trybiec. Natomiast równorzędne trzecie miejsce należało do Dominika Skrabali, Anny Serafin, Edyty Owsianej, Patrycji Telega i Natalii Szerszeń.
Chwilę później klasa szósta tradycyjnie poszła posadzić pamiątkowe drzewka, a były to: magnolia czerwona i rododendron.
W tym, jakże ważnym dniu powinniśmy zastanowić się nad naszymi czynami względem przyrody, bo gdyby nie ona, to nigdy nie dowiedzielibyśmy się co znaczy piękno.
Napisały:
Karolina Cieśla i Klaudia Gładysz.******************************************************************************************
Gminne Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych
W dniu 28 lutego 2008 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Izdebkach odbyły się "Gminne drużynowe zawody w tenisie stołowym".
W zawodach wzięli udział chłopcy oraz dziewczęta z następujących szkół:
ZS w Hłudnie, SP Nr 2 w Izdebkach, SP Nr 4 w Izdebkach.
Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt pierwsze miejsce zajęli uczniowie z ZS w Hłudnie, drugie SP Nr 2 w Izdebkach a trzecie SP Nr 4 w Izdebkach.
Do zawodów powiatowych zakwalifikowali się zawodnicy z Hłudna oraz z SP 2 Izdebki. Patrz album fotograficzny "Tenis stołowy" oraz zakładka "Osiągnięcia sportowe".
Robert Flejszar*****************************************************************************************
Wzorowy uczeń
30.01.2008 Uchwałą Rady Pedagogicznej odznaka „Wzorowy Uczeń” za I semestr roku szkolnego 2007/08 została przyznana następującym uczniom:
Kl. IV
1. Agnieszka Biedroń
2. Edyta Owsiana
3. Natalia Szerszeń
Kl. V
1. Paweł Baran
Kl. VI
1. Klaudia Gładysz
2. Karolina Cieśla
3. Paulina Gładysz
4. Magdalena Potoczna***************************************************************************************
Zabawa Karnawałowa
Karnawał to czas zabaw, balów i parad. W tym roku trwał wyjątkowo krótko. W naszej szkole 05.02.2008 r. odbyła się zabawa karnawałowa, na którą uczniowie z niecierpliwością czekali. Zabawę prowadził didżej pan Marek Szerszeń. Na wstępie wszystkich powitał i zaprosił do zabawy. Zachęcać nikogo specjalnie nie trzeba było, nogi same rwały się do tańca. Bawiliśmy się w rytmach muzyki DISCO POLO. W trakcie zabawy rozdane zostały kartki walentynkowe. Na tę chwilę wszyscy czekali z bijącym sercem . „Święty Walenty” był wyjątkowo hojny i obdarował najbardziej zakochanych mnóstwem pocztówek z miłymi wierszykami . Po tak mocnych wrażeniach uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawa trwała do godziny 1930. Wszyscy świetnie i bezpiecznie się bawili. Nad bezpieczeństwem czuwali nasi nauczyciele. Dla uczniów klasy VI był to szczególny czas, bo to już ostatni karnawał w tych szkolnych murach. Z kolei dla przedszkolaków pierwszy i na pewno długo zostanie im w pamięci. Atmosfera tego dnia była niepowtarzalna, bawiliśmy się równie dobrze jak uczestnicy wielkiego karnawału w Rio de Janeiro czy w Wenecji, nie odczuliśmy nawet braku tych barwnych korowodów i parad.
Klaudia Gładysz kl. VI************************************************************************************
Dzień babci i dziadka
30.01.2008 Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek i zmartwienie znajdą dobrą radę - to nasze kochane Babcie i kochani Dziadkowie. Chcąc im podziękować za ich dobre serce, za ich cierpliwość zorganizowaliśmy w naszej szkole specjalną uroczystość , tylko dla nich. 30 stycznia był dniem szczególnym dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Izdebkach bowiem w szkolnych murach pojawili się wyjątkowi goście: Babcie i Dziadkowie. Uroczystość rozpoczęła się programem artystycznym przygotowanym na tę okazję niezwykle starannie. „Dziadkowie” mogli podziwiać swe wnuczęta w inscenizacjach z wierszami i piosenkami, w Jasełkach oraz układach tanecznych. Wszystkim Babciom i Dziadkom występ ich wnucząt bardzo się podobał, o czym mogły świadczyć głośne brawa i uśmiechy zadowolenia na Ich twarzach. Na zakończenie występów ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości – odśpiewały 100 lat. Wręczyły drobne upominki . Po części oficjalnej seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek. Przy herbatce i ciastku przyszedł czas na refleksje i wspomnienia swoich szkolnych lat. Był to dzień dla wszystkich pełen radości i wzruszeń.
*********************************************************************************
Konkurs plastyczny
17.12.2007 W szkole zorganizowano konkurs plastyczny pod hasłem „TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”. Opiekunem konkursu była D. Pilch – nauczyciel plastyki.
Celem konkursu było ukazanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia oraz ukazania możliwości twórczych uczniów i wykonanie ciekawych, pomysłowych prac plastycznych w dowolnej technice.
W konkursie tym wzięli udział uczniowie klas 0 – III, IV – VI.
Zamknięcie konkursu nastąpiło 16.12.07. Zespół nauczycieli z naszej szkoły wybrał najciekawsze prace. Autorów tych prac nagrodzono dyplomami i drobnymi upominkami.
Nagrody ufundowane przez pana dyr. St. Żelaznowskiego zostały wręczone uczniom na apelu w dniu 17.12.07. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w naszej szkolnej galerii i cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców.**************************************************************************************
Spotkanie integracyjne
18.12.2007 Dnia 18 grudnia 2007r. uczniowie naszej szkoły Dariusz Lubecki i Katarzyna Grodzka brali udział w Spotkaniu Wigilijnym w Środowiskowym Domu Samopomocy w Izdebkach pod opieką Pani Barbary Ankowskiej. Uroczystość miała charakter integracyjny, w której wzięły udział dzieci i osoby niepełnosprawne z całej gminy. Spotkane to uświetnił występ dzieci z kółka teatralnego naszej szkoły, pod opieką pani Anny Toczek. Były to Jasełka zatytułowane „O gwiazdo Betlejemska zaświeć na niebie mym”. W czasie występu młodzież śpiewała znane kolędy, a pozostali uczestnicy czynnie włączali się do wspólnego kolędowania.
*************************************************************************************
Odwiedziny Św. Mikołaja
05.12.2007
5 grudnia 2007r. naszą szkołę odwiedził niezwykły gość – św.Mikołaj. Wszystkie dzieci czekały na niego z niecierpliwością, marząc o różnych prezentach. Z tej też okazji o godz. 9.00 odbył się krótki apel, podczas którego przewodnicząca szkoły Paulina Gładysz powitała wspaniałego gościa, a następnie zaprosiła wszystkich na część artystyczną.
Uczniowie należący do kółka teatralnego pięknie zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Kopciuszek”. Potem były wiersze, a po nich tańce wykonane przez uczniów z kółka tanecznego. Po występach św. Mikołaj rozdawał prezenty. Najbardziej cieszyły się z nich maluchy, które przyszły na to spotkanie ze swoimi rodzicami. Wśród nich była Joasia Trybalska, zaproszona przez SK PCK.
Św. Mikołaj nie zapomniał również o nauczycielach, paniach woźnych i o panu konserwatorze. Mimo, iż prezenty były skromne wszyscy byli zadowoleni.
Po części oficjalnej na korytarzu uczniowie z wychowawcami poszli do klas, gdzie odbyły się indywidualne spotkania ze św. Mikołajem i rozdanie wszystkim dzieciom prezentów, począwszy od klasy „0” do VI. Uczniowie obiecali św. Mikołajowi, że od dziś postarają się być grzeczniejszymi i już marzą o ponownym spotkaniu w przyszłym roku.****************************************************************************************
Andrzeju, Andrzeju
29.11.2007 Andrzeju, Andrzeju,
nasz dobrodzieju dobrą wróżbę daj!
Wigilia świętego Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Tego wieczora wróżby orzekały o losie, nie o zwykłym losie, ale tym związanym z zamążpójściem.
W czwartek, 29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na zabawę zostali zaproszeni nawet najmłodsi koledzy z klasy „0”. Dyskotekę organizował Szkolny Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło PCK. Tańce przeplatane były wróżbami i konkursami. Największy entuzjazm wzbudził konkurs „taniec z miotłą”, którego uczestnicy popisywali się swoimi umiejętnościami i zdolnościami tanecznymi. Również andrzejkowe wróżby, które przygotowały i przeprowadziły dziewczynki z kl. VI – cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ponadto członkowie Szkolnego Koła PCK zorganizowali akcję dochodowa, z której uzyskane środki przeznaczą na upominki mikołajkowe dla kolegów. Przygotowane wspólnie z panią Zofią Błachut i panią Alicją Lubecką ciastka i kanapki szybko zniknęły z zaimprowizowanego bufetu.
Zabawa zakończyła się o godz.19.30**************************************************************************************
„Jeszcze Polska nie zginęła” -- 11 listopada – Święto Niepodległości
Żyjemy w wolnym kraju, my młode pokolenie nie przeżyliśmy wojny, niewoli, zaborów. Te trudne dla naszego kraju czasy przybliżają nam lekcje historii lub opowiadania starszych. Naród polski chciał za wszelką cenę odzyskać niepodległość. Wszyscy wierzyli, że nadejdzie taki dzień, kiedy znów zaświeci słońce nad wolną Polską. W czasie niewoli wszystkie pokolenia Polaków prowadziły krwawe wyzwoleńcze walki, które były świadectwem, że chociaż Polskę wymazano z mapy, nigdy nie wymazano z serc Polaków.
Pierwszym dniem upragnionej wolności był 11 listopada 1918 roku. Po 123 latach okrutnej niewoli Polska odzyskała niepodległość.
W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca te wydarzenia. Najpierw wprowadzony został sztandar po czym uczniowie klasy IV i V przedstawili krótką część artystyczną podkreślającą zasługi Józefa Piłsudskiego, który zawsze pragnął dobra kraju. Wierzył mocno, że nadejdzie dzień „ zmartwychwstania” Polski i nie zawiódł się. Akademia zakończyła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. 11 listopada w naszym kościele odbyła się msza św. za Ojczyznę. Uroczystość tę uświetniły poczty sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej nr2 w Izdebkach. Po mszy udaliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, przy którym ksiądz modlił się za wszystkich, którzy polegli w walkach o wolność Ojczyzny. Winni jesteśmy im tę pamięć, bo dzięki nim żyjemy w wolnym kraju.
Klaudia Gładysz - klasa VI**************************************************************************************
Pasowanie
Dnia 27 września odbyło się uroczyste pasowanie dzieci z klasy I na uczniów szkoły. Przewodnicząca szkoły Paulina Gładysz powitała wszystkich zebranych i zaprosiła pierwszoklasistów do prezentacji. Aby stać się uczniami, dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat swojej miejscowości i ojczyzny, a także gotowością do nauki. Test ten wypadł znakomicie.W dalszej kolejności dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły. Przyrzekały być dobrymi uczniami i kolegami. Postanowiły dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Wykazały, że rozumieją co to znaczy być dobrym Polakiem. Następnie Dyrektor przystąpił do pasowania. Nowo mianowani uczniowie otrzymali akt pasowania i legitymację szkolną. Kolejnym punktem uroczystości było błogosławieństwo i wspólna modlitwa w intencji dzieci. Ksiądz Artur poświęcił także przybory szkolne. Polecił nowych uczniów opiece Matki Bożej i wręczył im pamiątki. Pod koniec uroczystości pierwszoklasiści zostali obdarowani drobnymi prezentami przez starszych kolegów i rodziców. Rodzice nowo mianowanych uczniów złożyli podziękowania Dyrektorowi szkoły, wychowawcy i księdzu za przygotowanie pasowania. Przebiegająca w bardzo serdecznej atmosferze uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla dzieci i spotkaniem rodziców z nauczycielami.